Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GrafZer0

Jaką konsolę wybrać?

Polecane posty

Cześć wszystkim.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad nową platformą do gier. PeCet odpada z racji braku miejsca na dodatkowe biurko i z chęci bycia mobilnym. Nowy laptop nie jest mi potrzebny, dlatego zdecydowałem się zakupić konsolę.

 

I tu pojawia się problem: jaką wybrać?

Nie jestem żadnym fanboyem, nie śledziłem też zbytnio wiadomości z branży. Wiem, że jest PS4, na dniach ma pojawić się jakaś nowsza wersja. Z obozu Microsoft jest Xbox One oraz S, a za rok ma wyjść Scorpio.

Jaka jest realna różnica pomiędzy tymi konsolami? Która z nich bardziej się opłaca? Boję się też tego, że jak kupię PS4, to będę stratny wobec graczy PS4 Neo, podobnie z One S i Scorpio.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio interesowałem się tematem konsol, gdyż chciałem zakupić coś co będę używał, gdy nie będzie dostępu do PC, a laptop mi nie potrzebny. Wybrałem Xbox One S. Co do różnic to między Xbox One/S i PS4/Slim różnice są tylko w chłodzeniu, rozmiarach i nowe wersje posiadają HDR i filmy 4k(?). Teraz wychodzi lub wyszło PS4 Pro, które jest mocniejsze (w moim wypadku takiego sprzętu nie chciałem, bo w najlepsze tytuły platformowe gram na PC) i cena jest wyższa. Za rok wychodzi Scorpio, który ma być mocną konsolą, ale pewnie cena na początku to będzie z 2.5k ze względu na podzespoły. Jeśli wybierać pomiędzy PS, a Xbox to zależy w co chcesz grać, na PS4 w moim wypadku na pewno ograłbym Uncharted i Until Dawn, w konsoli MS masz takie tytuły jak Forza czy Halo oraz jak chcesz grać w Fifę to masz legendy. Nie wiem ile w tym prawdy ale niby Xbox ma lepsze serwery.

To co napisałem traktuj bardziej poglądowo, bo sam pierwszy raz w życiu mam konsolę (nie żaden PCMasterRace ale zawsze wolałem) i piszę to co dowiedziałem się na przestrzeni dwóch tygodni, gdy szukałem czegoś dla siebie.

Jeszcze co do ostatniego podpunktu, z tego co wiem nowe konsole to chyba nie nowa generacja i różnica będzie taka że odpalą grę na wyższych detalach i więcej FPS. Ale niech ktoś to potwierdzi, bo o ile PS4 Pro to nadal PS4, tak Xbox Scorpio chyba nie ma w nazwie One.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wyżej też niedawno kupiłem pierwsza konsolę. Robiłem rozeznanie co do moich preferencji i padło na XBox One S.

1. Po pierwsze pad z PS4 nigdy nie był moim ulubionym i jakiś taki mały w moich rękach. Pad od XBOX360 miałem do kompa i pad od XBOX One S idealnie mi pasuje.

2. Gry w jakie chciałbym zagrać - FORZA, Seria Halo i Gearsy - do tego można je też włączyć na PC.

3. Abonament Xbox Live Gold i EA Access - bardzo duży plus dla Xbox. Pakiet gier EA, który stale się powiększa za 80 zł na rok i comiesięczne darmowe  gry w Goldzie jak i DealS with Gold. Za ok 20zł miesięczne. (Nie uwzgledniam, że przy zakupie konsoli otrzymujesz najczesciej Gold na 6 miesiecy i EA Access na 1 miesiac do spróbowania)

4. Integracja z kontem Microsoft i Win 10 - nie ukrywam, że konto Microsoft i Windows 10, którego używam i mam już profile też miał niemały wpływ. Wygoda używania i intulicyjne menu.

5. Wygląd i kolor - może najmniej ważne ale biały XBox One S idealnie wpasował mi się w półkę RTV pod TV razem z dekoderem.

 

Co do parametrów konsol - nie zastanawialem sie nad tym, gdyż i tak jak bede chciał wycisnąć na maksa detale to odpale na PC. A na weekendowe/ wieczorne granie  w zupełności wystarcza to co jest obecne. A po tym jak wyglada FORZA Horizon 3 na konsoli to i tak nadal jestem pod wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie dodałem że dla kogoś kto gra zazwyczaj na innym sprzęcie Xbox może być spoko ze względu na EA Access. Z zestawu zostawiłem tylko FORZE i sam nie wiem czy w najbliższym czasie kupie cokolwiek na tego Xbox. Mam EA Access i mimo że tam nie ma najnowszych tytułów to do pogrania wieczorem starczy taka Fifa 16. Przed końcem roku wleci wyczekiwane przeze mnie UFC 2 i ME Catalyst które też dadzą trochę rozrywki. Może jeszcze nad Tekken Tag Tournament 2 pomyślę :)

 

Ani fps ani wielu gier co lepiej się prezentują na PC pewnie nigdy nie kupię na konsole a będę bawił się przy Forzach,  UFC czy Tekkenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...