Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gavriel6

Komputer do 5-6 tys. złotych

Polecane posty

Po dość głębokich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że upgradowanie mojej starej maszyny nie ma większego sensu i nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w platformę, która pozwoli nie tylko na granie w fullHD w 60 w obecne i nadchodzące tytuły, ale będzie solidną bazą do dalszego upgradu.

- Budżet na komputer: 5500 (6000 tyś. max)

- Części do kupienia: Wszystko, pudło + podzespoły

- Czy wliczyć system w cenę: Nie

- Zastosowanie komputera: Głównie gry (Wiedźmin 3, DOOM max details, Mafia 3 itp.), ale mam zamiar pokombinować z renderingiem filmów i Overclockingiem

- Preferowany sklep: dowolny, POZA Proline-m (preferowałbym Morele ze względu na rabaty)

- Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): ASUS VE247H 24 '', D-Sub/DVI-D/HDMI

- Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej tak, ale w późniejszym okresie

- Termin zakupu komputera: 2-3 tyg max.

- Dodatkowe uwagi: Preferowałbym taki układ, który dawałby mi możliwość dalszego upgradu przez najbliższe 3 lata (czyli wymiana karty graficznej, RAMU lub procka za rok lub 2 lata).

                              Jeżeli chodzi o moc, zależy mi głównie na grze w min 60 klatkach na max detalach, w rozdzielczości 1920 x 1080.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez karty graficznej widziałbym to wstępnie jakoś tak. Co do karty - budżet pozwoliłby zmieścić bez żadnych problemów GTX 1070 (choć tu problemem może być ostatnie zamieszanie z pamięciami Microna), a przy pewnych oszczędnościach nawet GTX 1080, ale zważywszy na rozdzielczość i plany całkiem szybkiej wymiany karty, rozsądniej byłoby pozostać na poziomie co najwyżej GTX 1060 (a może i nawet RX 470/480) - zerknij sobie na ten, ten, ten, czy ten test i sam oceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw webtoma w zasadzie bez zarzutów, możesz go śmiało kupować. No i jeśli masz parcie na te 60 klatek na Ultra (nie wiem, to jakaś choroba współczesnych graczy czy coś..) to jednak patrzyłbym raczej na GTX 1070 mimo wszystko.

 

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ationx

To nie jest choroba, tylko raczej pewien znak czasu. Coraz więcej dużych gier oferuje coraz to "większe, lepsze" wodotryski i graficzne cuda na kiju, które, CORAZ częściej są właściwie jedynym ficzerem takich gier, podczas gdy fabuła, bohaterowie, świat gry czy rozgrywka jest kompletnie niedorobiona, dużo jest też gier, gdzie różnica pomiędzy średnimi i wysokimi ustawieniami a ultra robi sporą różnicę. Z kolei do gier, które reprezentują siebie właśnie w/w elementami, grafika jest bardzo miłym dodatkiem, polepszający odbiór gry. POZA TYM, biorąc pod uwagę mój obecny sprzęt, który niestety już od 2 lat nie nadąża za wymaganiami sprzętowymi większości nowych gier, chcę kupić maszynę, na której wszystko będzie mi śmigać na ultra w 60 klatkach, ponieważ jest to widoczny czynnik wpływający na odbiór gry i czerpanie z niej przyjemności.

Natomiast mam jedno pytanie co do tej płyty głównej - ASRock Z170 Extreme 4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.1, GBLAN, ATX, bo z komentarzy w sieci wyczytałem, że są z nią jakieś problemy z optymalizacją Biosu pod 10, a taki system mam zamiar na tym sprzęcie zainstalować. Ktoś coś wie, w czym jest problem? Pytam, bo samemu już dłuuuugo nie grzebałem w Biosie i nie wiem, czy samemu będę w stanie to ogarnąć a nie bardzo chciałbym dokładać 25 zł dla Moreli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gavriel6 napisał:

dużo jest też gier, gdzie różnica pomiędzy średnimi i wysokimi ustawieniami a ultra robi sporą różnicę.

Szkoda, że w większości tych gier różnica jest głównie jeśli chodzi o klatki, bo w wyglądzie już nieszczególnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 6700k + GTX 1070 ALBO RX 480 (Nie jestem fanem GTX 1060 bo nie ma SLI i AMD pewnie z czasem podgoni na vulcanie albo dx12) plyte glowna za 600-700 zł, reszta kasy byle na wszystko starczyla :D:D. Ja mam taki build, ale z tego co pamietam to wyszlo za niego 6400-6500 zł, z tym ze w sierpniu. Nie ma tutaj ujetego chlodzenia CPU, obudowy, wentylatorka do obudowy iiii to chyba wszystko. Polecam!

 

Intel i7-6700K
GTX 1070 G1 Gaming
HyperX 16GB 2400MHz
MSI Z170A-G45 GAMING
SanDisk 240GB 2,5"
WD 1TB 7200obr. BLUE
Corsair CX750M 750W
Windows 8.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie RX480 do GTXa1070 to nieporozumienie. Podobnie jak łączenie dwóch kart ze średniej półki (chyba że będzie to miało jakieś zastosowanie). Jednak mimo, że obecna generacja jest tak jakby lekko wrzucona na siłę (żeby było coś dobrego pod VR), to przy takim budżecie skłaniałbym się ku 1070ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestary, z racji pewnych problemów życiowych, kupno komputera w listopadzie się nie powiodło ALE, mam już środki i zamierzam kupić w końcu wymarzony komputer jeszcze przed świętami. Temat do zamknięcia, założę nowy z odpowiednimi modyfikacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...