Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2016 + Retro 01/2016 zawartość

Polecane posty

Dwunasty w tym roku numer CDA (premiera w najbliższy wtorek, 18.10) różni się od standardowych edycji naszego pisma. Po pierwsze - jest tylko jedna płyta DVD (z pełnymi wersjami Men of War: Red Tide PL [DRM FREE], Gun Metal [STEAM] i Soulbringer [STEAM]). Po drugie - dorzucamy 90-dniowy trial antywirusa G DATA Internet Security for Android. Po trzecie - zapłacicie o złotówkę więcej niż zwykle (16,99 zł), ale uważam, że będziecie bardzo, bardzo zadowoleni.

A dlaczego? A dlatego, że tym razem kupujecie nie CDA, a pakiet: CDA + pierwszy numer czasopisma dla fanów klasycznych gier, czyli Retro. Krótko mówiąc, za 1 zł dostajecie dodatkowo 100 stron pisma bez reklam, pełnego recenzji dawnych, dobrych gier oraz doskonałej publicystyki, napisanej m.in. przez starą gwardię z CDA (eld, Czarny Iwan, yasiu, Eugeniusz Siekiera, Mr Jedi, a gościnnie wystąpi Aleksy "Alex" Uchański, jedna z legend polskiego dziennikarstwa growego). Szczegółową zapowiedź Retro znajdziecie tutaj:

http://www.cdaction.pl/news-46962/retro--data-premiery-cena-i-pelna-zawarto
sc.html

Ale to nie jest jedyna atrakcja, którą dla was przygotowaliśmy. Jeśli wybierasz się 21 października na PGA VIP Day, koniecznie weź ze sobą ten numer naszego magazynu. Dzięki niemu dostaniesz aż 50 zł zniżki przy zakupie biletu (szczegóły w piśmie).

Po tym wydaniu CDA widać, że wchodzimy w obfity okres świąteczny. Zdecydowanie jest co czytać, szczególnie w dziale recenzji. Ale zanim tam dotrzemy, popatrzmy na zapowiedzi. Wyróżniłbym tu teksty o Horizon Zero Dawn, Space Hulk: Deathwing i Wasteland 3. W betatestach zmierzyliśmy się między innymi z Divinity: Original Sin II, Watch Dogs 2 i Dishonored 2. A w recenzjach... o ludzie, dawno tak bogato nie było. Battlefied 1, Mafia III, ReCore, Shadow Warrior 2, Forza Horizon 3, Kozacy 3, Gears of War 4, PES 2017 (oddzielne recenzje wersji na PS4/XBO i na PC), FIFA 17, NBA 2K17 - a to tylko cząstka tego, co przygotowaliśmy! (Dokładny spis znajdziecie na końcu tekstu).

Publicystyka też nie ma się czego wstydzić! "SkyNet będzie graczem" to bardzo interesujący tekst o tym, jak programy uczą się… grać w gry komputerowe. Trudno mi streścić sensownie ten obszerny artykuł w paru zdaniach, więc zapewnię tylko, że naprawdę warto poczytać. To samo zresztą mogę powiedzieć o "Złocie dla zuchwałych", gdzie pochylamy się nad dofinansowaniami od Unii Europejskiej i polskiego rządu dla twórców gier. Brzmi to sucho, ale autor postarał się, by czytało się świetnie. W "Beznadziejnych znajdźkach" wytykamy brak kreatywności twórcom, którzy próbują "uatrakcyjnić" swoje gry i wydłużyć zabawę, każąc nam uganiać się za bezwartościowymi fantami. "Pieniądze albo pliki!" to tekst o wirusach typu ransomware. Zaglądamy też do świata Dishonored ("Życie i śmierć w Dunwall"), dyskutujemy o dość kontrowersyjnych zmianach w zasadach recenzowania gier na Steamie ("Tak/Nie - Steam. Będzie więcej rzetelnych recenzji?"), wieszczymy koniec konsol, przynajmniej w obecnej formie ("Koniec konsol... jakie znaliśmy"), i bierzemy pod lupę ekipę Flying Wild Hog ("Prędzej świnie zaczną latać"). No i wtykamy branży Szpile.

Nie zabraknie też Action Redaction i Na Luzie.

Dział sprzętowy zaczynamy od megatestu powerbanków, a dalej - jak zawsze - znajdziecie tradycyjne testy sprzętu: ultrabooka (na którym da się grać), monitorów, klawiatur, myszek, smartfonów, kamerki internetowej, urządzenia do streamowania gier, routera, superszybkiej zewnętrznej karty Wi-Fi. W dziale poradników przekonujemy, że zakup lustrzanki ma sens, bo smartfon jej nie zastąpi.

Na DVD 3 pełne wersje gier (Men of War: Red Tide PL [DRM FREE], Gun Metal [STEAM] i Soulbringer [STEAM]), sporo freeware'ów, mody retro do Skyrima i wiele, wiele innych bonusów i ciekawostek.

Przypominam: wtorek, 18.10, 16,99 zł za zestaw CDA + Retro. Warto!

#####################ZAWARTOŚĆ CDA############

 

###W PRODUKCJI
Horizon Zero Dawn    
Wasteland 3    
The Signal from Tölva    
Oxygen Not Included    
Space Hulk: Deathwing    
The Wild Eight    
Battlerite

##JUŻ GRALIŚMY
Divinity: Original Sin II
Of Kings and Men
Little Nightmares
Watch Dogs 2
Dishonored 2
Hand of Fate 2
Regalia: Of Men and Monarchs

##RECENZJE
Battlefield 1
Mother Russia Bleeds
Hybrid Wars 
ReCore    
Pac-Man Championship Edition 2
Mafia III
Shadow Warrior 2
Forza Horizon 3
Dead Rising
BioShock: The Collection
The Curious Expedition
Seasons after Fall
The Tomorrow Children
Kozacy 3
Gears of War 4
Pro Evolution Soccer 2017 (PS4/XBO)
Pro Evolution Soccer 2017 (PC)    
FIFA 17
Project Highrise
Event[0]
The Final Station
Mystery Chronicles: One Way Heroics
NBA 2K17

Mobilne:
Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past
Magic Mansion
Ambition of the Slimes
Chaos Chronicle
Sonic Boom: Fire & Ice
Masquerade: The Faceless
Mr. Robot: 1.51exfiltrati0n.apk
Politicats
Pac-Man Pop 
Enyo 
Primordia
Final Taptasy
Guild of Dungeoneering


###########PUBLICYSTYKA
SkyNet będzie graczem
PGA 2016
Złoto dla zuchwałych
Beznadziejne znajdźki    
Pieniądze albo pliki!
Tak/Nie - Steam. Będzie więcej rzetelnych recenzji?
Życie i śmierć w Dunwall
Koniec konsol... jakie znaliśmy
Prędzej świnie zaczną latać
Szpile


#########TECHNOLOGIE
Info    
Megaporadnik: Więcej prądu! - test powerbanków

###Testy
Notebook Asus UX310UQ
Urządzenie do streamingu gier Razer Ripsaw
Monitor Samsung CF591
Monitor Dell S2817Q
Monitor Philips Brilliance 258B
Router AVM Fritz!Box 3490
Karta Wi-Fi USB D-Link AC1900
Wi-Fi USB Adapter
Smartfon Huawei Honor 8
Smartfon ZTE Blade V7 Lite
Słuchawki Lamax Blaze B-1
Klawiatura Logitech G213 Prodigy
Klawiatura Roccat Suora
Klawiatura Ozone Strike Battle
Kamerka Logitech C922
Mysz CM Storm Sentinel III
Mysz Razer Abyssus V2
Poradnik: Po co komu lustrzanka?

INNE
Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata


######### ZAWARTOŚĆ DVD####


PEŁNE WERSJE GIER

Men of War: Red Tide PL [DRM FREE]
Gun Metal [STEAM]
Soulbringer [STEAM]

PROGRAM
G DATA Internet Security for Android

FREEWARE
Arkham Nightmares
Dead Man's Journey
Deathwish
Dungeon Called Life, A
Final Round, The
Finding Idun
Journey, The
Loot Burn Kill Repeat
Mana Spark
Minesweeper
Murder Express, The
Panzer Vor!
Special Containment Procedure
Unlimited Runner
Xenoarchaeology

MODULATOR
Retro mod do Skyrima

GALERIE
Battlerite
Curious Expedition, The
Divinity: Original Sin II
Forza Horizon 3
Hand of Fate 2
Project Highrise
Space Hulk: Deathwing

COSPLAY
Silvana (Yennefer)

BONUSY
ActionMag
Aparat vs. smartfon (fotki)
Esensja
Marek Lenc
Tapety    DVD

###############PEŁNE WERSJE GIER############
####Men of War: Red Tide PL [DRM FREE]

Gatunek: RTS
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (03/2010)
Multi: brak
PC: Win XP, CPU 2,6 GHz, 1 GB RAM, GF 6200/ATI 9600

Sequel klasycznego RTS-a, koncentrujący się na działaniach wojennych radzieckiej czarnomorskiej piechoty morskiej. Gra - bardziej taktyczna niż strategiczna - oferuje sześć kampanii, przy czym każda z jej łącznie 23 misji jest sporo dłuższa i dużo trudniejsza od tych z oryginału.

###Soulbringer [STEAM]

Gatunek: RPG
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: 8 (CDA 08/2000)
Multi: brak
PC: Win XP, CPU 1,8 GHz, 512 MB RAM, grafika 3D

Klasyczne role-playing z samego przełomu tysiącleci. Soulbringer to klasyczna dla fantasy historia "od zera do bohatera" w świecie poddanym wpływom potężnych starożytnych demonów zwanych Upiorami. Rozpisana na 40 godzin fabuła prowadzi gracza przez światy ponad 450 postaci niezależnych, z czego spora część ma swój własny angielski dubbing. Soulbringer oferuje także unikatowy i zdumiewająco złożony system walki. Niestety, są i minusy: graficznie, mimo zastosowania techniki motion capture i opcji podbicia rozdzielczości do zaskakująco wysokich rozdzielczości, widać, że to gra z początków epoki akceleracji. Uciążliwy jest też interfejs, w tym także wielkość fontów, jednak przy odrobinie dobrej woli gra wciąga tak samo jak wtedy, w 2000 roku.

Uwaga, Soulbringer wymaga Steama. Unikatowy kod aktywacyjny uzyskacie, wpisując kod nadrukowany na płycie w serwisie kody.cdaction.pl.


####Gun Metal  [STEAM]

Gatunek: akcja
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: 8 (CDA 06/2003)
Multi: brak
PC: Win XP, CPU 900 MHz, 256 MB RAM, grafika 3D

Klasyczna gra akcji z mechami w rolach głównych. Nie, to nie tak - z mechami zdolnymi w sekundę zmieniać się w myśliwiec i równie sprawnie przybierać postać dwunożną. Ta niezwykła elastyczność machin projektu Gun Metal pozwala im w pojedynkę mierzyć się z przytłaczającymi siłami wroga zagrażającymi koloniom ludzkim na planecie Helios.

Uwaga, Gun Metal wymaga Steama. Unikatowy kod aktywacyjny uzyskacie, wpisując kod nadrukowany na płycie w serwisie kody.cdaction.pl.

cd_12_001-rgb.gif

OKLADKA.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze niewiele dla siebie znajde. Prawie caly dzial "W produkcji" przeczytam z zainteresowaniem, ale za to w "Juz gralismy" interesuje mnie tylko ostatni tytul. Wsrod recenzji podobnie, na chwile obecna jedynie recki BF1, Seasons after Fall i Event[0] wzbudzaja u mnie zainteresowanie. Dzialy z grami mobilnymi oraz technologiczny nic dla mnie nie maja, na szczescie jest jeszcze publicystyka, z ktora zapoznam sie blizej. Plyt tradycyjnie nawet nie rusze.

Z duza ciekawoscia zajrze do pierwszego numeru pisma Retro, na pierwszy ogien biorac tekst o Blizzardzie, a nastepnie ten o TIE Fighterze (pisany jak mniemam przez Allora).

I bede miec wielka nadzieje, ze w kolejnym numerze napiszecie o nieodzalowanym Westwood Studios i o Microprose. I ze raczej predzej niz pozniej w Retro pojawia sie teksty o Dune 2, Elite, Syndicate, UFO: Enemy Unknown oraz o nieslusznie zapomnianej wariacji Cywilizacji bedacej ojcem pierwszego HoMM, czyli o swietnym Master of Magic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czułem, że retro dodacie jako dodatek do najnowszego wydania CDA. W recenzjach dawno rzeczywiście tak bogato nie było, ale pewnie nie wszystkie produkcje spełniły pokładane w niej nadzieję. Mam tu na myśli Mafie 3 oraz pecetowa wersja PES 2017.  Patrząc na Retro, większość opisywanych gier pamiętam albo osobiście, albo z CDA. Jeszcze nie tak dawno zacząłem zbierać CDA w wieku 12 lat, teraz mam 31. Kurczę, czuję się trochę jak stary koń patrząc ile to czasu minęło od tych wydarzeń ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartosc mnie cieszy, od zapowiedzi po juz gralismy a konczac na recenzjach, numer bardzo bogaty. Publicystyka standardowo bedzie przeczytana od dechy do dechy (intryguja zwlaszcza teksty o Dunwill, recenzjach na Steamie oraz o znajdzkach). Zawartosc plyty nie zostanie ruszona (po za tapetami oczywiscie :P) ale zawsze to +2 do steamowego peni.. ekhem, konta. 

 

Najbardziej jednak ciesze sie z Retro, ale nie dlatego, ze lezka w oku sie kreci na wspomnienia poniewaz na przelome wiekow bylem zbyt maly i nie gralem na komputerze, ale duza frajde sprawia mi ogrywanie starszych tytulow dlatego chetnie o nich poczytam. Widzialem, ze bedzie tekst o Baldur's Gate co mnie cieszy, bo kilkanascie dni temu zaopatrzylem sie w kopie na gogu. Nie moge sie takze doczekac tekstow o Blizzardzie, jednym z moich ulubionych deweloperow, no i oczywiscie tekst o powstawaniu kultowej juz powoli pierwszej czesci o Bialym Wilku. Gdybyscie jeszcze dodawali do pisma  wolny czas... :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem pobieżnie magazyn, ale jedna rzecz mnie smuci. Maciej Kuc odchodzi z CDA, szkoda że tak się dzieję, ale dużo zrobił dla magazynu. Powodzenia na nowej drodze życia życzę panie Maćku, my czytelnicy CDA nie zapomnimy, ile zrobiłeś dla tego czasopisma. 

A co do recenzji - myślałem że Mafię 3 ostrzej potraktujecie, PES 2017 w wersji PC słusznie odstał od was po tyłku. A co do Gears of War 4, Gem trochę wyłamuję się, jeśli chodzi o średnią ocen, ale pewnie nie tylko on w redakcji oczekiwał większych zmian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiadomo, gdzie się uda Q'nik, serwis gamezilla donosi, że nowy pracodawca to najprawdopodobniej serwis G2A. Jak piszę były redaktor naczelny serwisu gamezilla Marcin Kosman "Transfer roku: z pozycji redaktora naczelnego ważnego growego medium prosto do G2A." Nie pada tutaj nazwa osoby, ale łatwo połączyć ze sobą fakt odejścia Kuca z CDA z tym tweetem Kosmana.

A co do Jerzego Poprawy, mówi się, że nie chodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Tym czasem pan Jurek trzeci raz zostaje redaktorem naczelnym, ciekawe, jak się on z tym czuję z tym faktem? Pierwszy raz piastował to stanowisko krótko po odejściu Mariusza Turowskiego, potem przez dłuższy czas był prowadzącym CDA po rezygnacji Zbigniewa Bańskiego (pewnie miał z tym związek fakt, że Bański pełni funkcję dyrektora wydawniczego, co oznacza sporo obowiązków), teraz znów przejmuję stery, które powierzył Maćkowi bodajże w 2013 r.

Swoją drogą, kto decyduję o wyborze redaktora naczelnego i jego zastępcy u was w redakcji? Bo ile powrót na to stanowisko Jurka Poprawy jest logiczny to spikain jako zastępca to dla mnie dziwny wybór. Myślałem że liczy się na stanowisko zastępcy staż w redakcji, a dłuższy czas przecież w CDA pracują choćby Gem, Allor, Cormac, Krigore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goliat napisał:

[...]

Czujnyś. Ja nie śledzę tweetów, fejsów ani innych cudów. Ale to dobrze słyszeć, że MQc idzie poznać coś nowego. Zmiany są konieczne. A zasadniczo jedno co jest pewne to zmiany. A pisać zawsze można po godzinach, szczególnie gdy się to lubi.

Co do MacAbry - to raczej nigdy z rzeki nie wychodził, bycie zastępcą pewnie wiąże się z ciut innymi obowiązkami i nieco innym ciśnieniem, ale to nadal ta sama robota. Zapewne nie omieszka nam Smuggler nieco naświetlić.

"Zibi" jak pamiętam poszedł w dyrektory i dlatego musiał się wymiksować z współredaktorzenia. A zapewne to on właśnie decyduje w ramach wydawnictwa, kto wraca na stołek Naczelnego. Ale też i chyba nikt nie spodziewał się innego wyboru.

No, to pogdybałem, posnułem teorie, teraz poczekamy na jakieś dementi :D

 

__

Wyzłośliwię się w ramach edycji postu. Po skończeniu Retro, zabrałem się za powolne i wyrywkowe czytanie CDA. Czytam o "końcu konsol jakie znaliśmy". "Nie ma już ani Emotion Engine, ani Cella, ani nawet Xenona". Tego ostatniego nie było nigdy, gotów jestem przysiąc. Tylko w samochodach, jako reflektory :lol: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój argument o wchodzeniu do tej samej rzeki nie miał negatywnie przedstawić Mac Abry, bardziej chodziło o charakter humorystyczny.

A co tekstu 9kier o śledzeniu poszczególnych stron z promocjami gier, ja polecam serwis Bundlestars, sporo dobrych bundli tam kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to "Retro", jak to mówi tera internetowa brać - "nostalgłem". Rozumiem, że to będzie stały dodatek/osobne pisemko? Bo jeśli utrzyma poziom tego numeru to prawdopodobnie będę kupował co miesiąc ;) U konkurencji dział retro jest pierwszym który czytam w każdym numerze - fajnie, że Wy zrobiliście pisemko w całości o klasykach gier, kupiliście mnie tym :D Chciałbym tylko byście pisali więcej o 8 bitówych konsolkach bo te zdecydowanie są moimi ulubionymi, ale wiadomo - ja tam sobie mogę chcieć.

Miło też było poczytać teksty, nawet w formie wspominkowego felietonu (GameWalker był swego czasu moim ulubionym działem w CDA) Sidiekszonowych "dziadów", tj. Elda czy Czarnego Iwana.

Miła odmiana po ostro pikującym w dół CDA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem to konto tylko dla tego jednego postu..

Bardzo proszę o nie wydawanie tego retro...

Powiem szczerze.. Zamiast dawać takie UFO byle co i bez sensu to czasem jak nie macie czegoś ciekawego to wydajcie pismo bez gry i np z tym dodatkiem retro..

Dla mnie ma to sens a zaoszczędzona kasa z takiego UFO byłaby na retro i dodatkowo może na lepszą licencję w następnych numerach.

Pozdrawiam redakcję i wszystkich graczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...