Skocz do zawartości

Battlefield 1- mało fps


Inseminator

Polecane posty

Podczas bety w bf1 miałem od 45 do 60fps na high. Takie statystyki nie sa najlepsze do grania w FPS multi wiec ustawiłem wszystkie suwaki na low. Od teraz licznik pokazywał 70-90fps. Wynik bardzo zadowalający, lecz gra nadal chodziła fatalnie. Widoczna była pomarańczowa ikonka wskazująca "low fps" a gra rzeczywiście tak jakby ścinała, przymierzanie nie było zbyt miłe. Myślałem, że to wina bety, ale po pobraniu gry dziś z wczesnego dostępu sytuacja nadal się powtarza, nawet jeśli ustawie wszystko na low i zmniejszę skalowanie obrazu do 50%. 
Wymagania minimalne spełniam i widziałem, że ludzie mają więcej fps na gorszych komputerach.
moje spec: i5 4590, r9 280 3gb, 8gb cl9 1600mhz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, 

Mam podobny problem podczas rozgrywki sieciowej, mam zacięcia w grze na 1-2 sek. Niezależnie jaka mapa, jakie ustawienia graficznie, grałem na low cały czas są przycięcia, gram na high również pojawiają się zwiechy. Na ekranie gry z prawej strony pojawia mi się ikona małego monitorka z wykrzyknikiem w środku. Trochę poczytałem i może to być problem wynikający z odświeżaniem serwera tzw. tickrate. Wie ktoś jak temu zaradzić? Może dorzucić trochę ramu do kompa mam obecnie 8GB, wiem że po dłuższej rozgrywce gra lubi "puchnąć" i zapycha mocno ram. Proszę o pomoc, problem podobny jak nie ten sam co kolega wyżej.

Dziękuje i pozdrawiam

20161023_150629.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Gra freezuje na 1-3s, dźwięki słuchać dalej jak u Ciebie. Ram nie kupuj bo moje 16gb nic nie pomaga. Czy low czy ultra, bez różnicy. Mam te same ikonki co Ty. Ta wyżej z foty praktycznie cały czas. Trzeba poczekać na jakieś fixy. Nie idzie tego przeskoczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie sobie temperatury procka. BF1 troche go obciaza, a przedwczoraj na jakims innym forum natknalem sie na temat, w ktorym kolesiowi gra przycinala i po kilku godzinach poszukiwan zrodla oraz sposobow na jego rozwiazanie w internetach okazalo sie, ze przyczyna byl przegrzewajacy sie procesor i ze nie jest on jedyna osoba, u ktorej tak bylo. Po wymianie pasty temperatura procka spadla, a gra zaczela plynnie chodzic. U Was zrodlo problemu moze byc inne, ale na wszelki wypadek sprawdzcie temperatury w Speedfanie albo HWMonitorze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło dokładnie to samo - wyłączenie procesu Windows Update (svchost czy jakos tak). Miałem kilkusekudowe freezy, znalazłem to rozwiazanie w necie i pomogło. Przez ten proces w spoczynku zużycie procesora wynosiło koło 25%. Pytanie co teraz z aktualizacją systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...