Jump to content
Sign in to follow this  
Luson

Dziwny RAM

Recommended Posts

Siemka  przez ostanie 3 dni zanotowałem jakieś dziwne rzeczy z moją pamięcią RAM. Zaczęły mi wywalać gry z informacją, że mam za mało pamięci... Nigdy się to nie zdarzało. Włączałem kiedyś 5  boxów tej samej gry (MMORPG) + chrome z twitchem youtube, spotify , TS3(normalne użytkowanie) i zero jakichkolwiek problemów... A teraz ledwo 2 i juz jest 85%. Mam 8 GB DDR3. Gdy wchodzę we właściwości mam napisane 8 GB, ale to wygląda  jakby było 4 GB. Nie wiem o co chodzi, gdy teraz wyłączyłem wszystkie gry i tylko chrome jest 40% zużycia RAM co jest niepokojące. Jeżeli w złym miejscu zrobiłem posta, proszę o przerzucenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzuć screeny z Menedżera zadań, gdy to się dzieje. Z zakładki Procesy posortowanej po pamięci oraz z zakładki Wydajność z karty Pamięć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie wygląda normalnie.

Są dwa procesy Lineage 2, z których jeden zajmuje 920MB, a drugi 802MB, co już daje 1700MB. Procesy Chrome zajmują kolejne 1900MB, czyli razem mamy już 3600MB, w innych procesach spokojnie 800MB, czyli 4400MB. Sterowniki to nieco ponad 300MB. Pamięć buforowana to prawie 1GB (część z niej może być dostępna, ale wcale nie musi). Tak 5700MB spokojnie widać. Brakuje 300MB, ale szacowałem dosyć zgrubnie, a i zmienność w użyciu pamięci może być spora przy tej ilości procesów.

To co możesz zrobić, to przyjrzeć się komunikatorom - używasz kilku w tym samym czasie - naprawdę tego potrzebujesz (GG to 100MB, Discord 120MB, a TS3 35MB)? Dalej możesz zamknąć te karty w Chrome, których nie używasz lub przesiąść się na coś lżejszego (Firefox, Opera, Internet Explorer/Edge, w sumie cokolwiek innego niż Chrome). Posprawdzaj też procesy działające w tle, bo najpewniej większości z nich nie potrzebujesz, a zjadają nieco zasobów.

Edited by Sevard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak mam sprawdzić te procesory, jakaś podpowiedź ? :) Co do przeglądarki to pomogło z tymi kartami :) Jak na razie nie wywaliło mi gry ;) Dzięki wielkie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...