Jump to content
Sign in to follow this  
Visser

Dowód ostatniego zakupu na Steam?

Recommended Posts

Dzisiaj nie mogłem się zalogować na Steam gdyż zapomniałem hasła. Kliknąłem więc "nie mogę się zalogować" a następnie wybrałem opcje "I forgot my Steam account name or password". Następnie wybrałem opcję przesłania kodu do odzyskiwania konta na mój adres e-mail. Wprowadziłem otrzymany kod na Steam. Myślałem, że to już koniec i będę mógł zresetować hasło, jednak po wprowadzeniu kodu wyświetliła się następna strona na której pisało, że muszę wprowadzić dowód mojego ostatniego zakupu w postaci numeru karty płatniczej jej daty ważności oraz kodu zabezpieczającego. Obraz tej strony znajduje się tutaj: http://imgur.com/a/DbY3h

Wprowadziłem te dane, jednak wówczas otrzymałem informację, że nie udało się zweryfikować karty. W końcu przypomniałem sobie hasło, więc nic nie muszę już resetować. Jednak mam następujące pytanie: czy strona na której wprowadziłem numer karty rzeczywiście należy do Steam? Pytam, gdyż później przeczytałem, że pomoc techniczna Steam nie pyta nigdy o numer karty jej datę ważności oraz kod zabezpieczający. Pomoc techniczna Steam może zapytać najwyżej o cztery ostatnie cyfry numeru karty: http://imgur.com/a/8eOWl

Mam nadzieję, że nie dałem się złapać na jakąś próbę phishingu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona wygląda na prawdziwą, protokół https i domena steampowered. Możliwe, że nie mają pełnego tłumaczenia strony. Nie zaszkodzi o tym napisać do samego Steama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Visser napisał:

czy strona na której wprowadziłem numer karty rzeczywiście należy do Steam?

Należy. Domena Steampowered jest na to wystarczającym dowodem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona wydaje się legitna. Zresztą przy dokonywaniu zakupów i tak podawałeś numer karty z kodem zabezpieczającym, itp. Jeżeli masz wątpliwości (wcale się nie dziwię), to napisz do supportu steama i podziel się z nami uzyskaną wiedzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@2real4game

Zrobię tak jak mówisz i napiszę zgłoszenie do pomocy technicznej Steam. A nie wiesz czasem czy można do nich pisać w języku polskim, czy trzeba po angielsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinni pytać jedynie o dane wymienione tutaj, czyli wygląda to nie tak, jak powinno. Skoro wprowadziłeś dane karty, to skontaktuj się z supportem Steama i do czasu, gdy otrzymasz od nich odpowiedź zablokuj transakcje internetowe na karcie.

Strona to może sobie wyglądać jak chce. Bardziej zaawansowane formy ataku pozwalają na sfałszowanie praktycznie wszystkiego - łącznie z zieloną kłódką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...