Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Visser

Dowód ostatniego zakupu na Steam?

Polecane posty

Dzisiaj nie mogłem się zalogować na Steam gdyż zapomniałem hasła. Kliknąłem więc "nie mogę się zalogować" a następnie wybrałem opcje "I forgot my Steam account name or password". Następnie wybrałem opcję przesłania kodu do odzyskiwania konta na mój adres e-mail. Wprowadziłem otrzymany kod na Steam. Myślałem, że to już koniec i będę mógł zresetować hasło, jednak po wprowadzeniu kodu wyświetliła się następna strona na której pisało, że muszę wprowadzić dowód mojego ostatniego zakupu w postaci numeru karty płatniczej jej daty ważności oraz kodu zabezpieczającego. Obraz tej strony znajduje się tutaj: http://imgur.com/a/DbY3h

Wprowadziłem te dane, jednak wówczas otrzymałem informację, że nie udało się zweryfikować karty. W końcu przypomniałem sobie hasło, więc nic nie muszę już resetować. Jednak mam następujące pytanie: czy strona na której wprowadziłem numer karty rzeczywiście należy do Steam? Pytam, gdyż później przeczytałem, że pomoc techniczna Steam nie pyta nigdy o numer karty jej datę ważności oraz kod zabezpieczający. Pomoc techniczna Steam może zapytać najwyżej o cztery ostatnie cyfry numeru karty: http://imgur.com/a/8eOWl

Mam nadzieję, że nie dałem się złapać na jakąś próbę phishingu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona wydaje się legitna. Zresztą przy dokonywaniu zakupów i tak podawałeś numer karty z kodem zabezpieczającym, itp. Jeżeli masz wątpliwości (wcale się nie dziwię), to napisz do supportu steama i podziel się z nami uzyskaną wiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni pytać jedynie o dane wymienione tutaj, czyli wygląda to nie tak, jak powinno. Skoro wprowadziłeś dane karty, to skontaktuj się z supportem Steama i do czasu, gdy otrzymasz od nich odpowiedź zablokuj transakcje internetowe na karcie.

Strona to może sobie wyglądać jak chce. Bardziej zaawansowane formy ataku pozwalają na sfałszowanie praktycznie wszystkiego - łącznie z zieloną kłódką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...