Jump to content
Sign in to follow this  
Lord Hrabula

Upgrade karty graficznej

Recommended Posts

ELocha,

przychodzę z zapytaniem, mianowicie mam teraz taki mniej więcej zestaw:

-procek- i5 4670K

-grafika Radek HD 5770

- 8GB ramu (też jakiś najgorszego sortu)

-zasilacz porządny jakiś 500W (firmy nie pamietam, ale dlugo go ma a sie sralem zeby nie byl czarnolistowy :)

I teraz w sumie problem mam prozaiczny, bo na tej karcie nie dziala FIFA17, a to w sumie jedyna seria w jaką aktualnie popierdzielam i tutaj rozterka, bo obecna grafika mi zasadniczo wystarcza, no ale też chce pograć więc wyminić muszem. Nie chcę pakować milionów w coś co jest teraz na topie, bo zwyczajnie nie potrzebuję. Z drugiej strony jak już muszę zmienić to na coś lepszego, bo obecna karta wiekowa i chyba coś świat poszedł do przodu przez czas który ją mam (3 lata). Nie wiem tylko co będzie krokiem w przód a co w tył, bo już przestałem śledzić takie newsy dawno temu... myslę, że max 500zł chciałbym wydać na nową grafikę + ew wartość tej jakby się ją dało jeszcze sprzedać.

Coś wartego doradzenia jest na rynku?

Dziękuję z góry za pomoc :)

Za HD 5770 mógłbyś pewnie dostać ~150-200 zł.

Obecnie wybór (w przypadku nowych kart) sprowadza się do RX 460 i GTX 950, w niedalekiej przyszłości powinny się jeszcze pojawić GTX 1050 i GTX 1050 Ti.

Pochwal się jeszcze monitorem (rozdzielczość i posiadane złączała, bądź po prostu model), no i w sumie nie zaszkodziłby ten model zasilacza, chyba, że jest on super pewny i nie ma co sobie nim głowy zawracać.

Amacrox Warrior 450W.

Monitor 1920px iiyama po DVI, dodatkowo jeszcze portem hdmi rzucam z kompa obraz na TV.

No własnie widze wszedzie, że polecany jest GTX950 ale troche szkoda mi tyle kasy wywalac zeby w fife pykac :) Wiadomo ze czasem cos innego tez zainstaluje na 2h, ale żal ściska...

Rozstrzał w cenach tych kart też jest spory. Czymś zasadniczo się różni karta za 600zł od tej za 700zł, pomimo tego, że to ten sam model?

Edited by Lord Hrabula

32 minuty temu, Lord Hrabula napisał:

Czymś zasadniczo się różni karta za 600zł od tej za 700zł, pomimo tego, że to ten sam model?

Zasadniczo karty mogą różnić się:

• układem chłodzenia (przekłada się na głośność i temperatury)
  • taktowaniami (acz po podkręceniu różnice raczej się nieco zmniejszają)
  • długością gwarancji (z tego, co mi wiadomo, Sapphire obecnie udziela 3-letniej gwarancji)
  • pojemnością pamięci (w przypadku 460tki raczej nie widzę sensu dokładać do 4GB)
  • złączami wyjściowymi (choć zazwyczaj nie ma problemu z przynajmniej pojedynczymi wystąpieniami HDMI i DVI)