Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Satreks

Słuchawki do muzyki/grania ~300 zł

Polecane posty

Witam,

Stare słuchawki Pioneer SE-M390 niestety się połamały więc czas na nowe. Budżet tak jak napisałem, około 300zł

Interesują mnie raczej słuchawki półotwarte, ewentualnie zamknięte i oczywiście nauszne. Wyglądać jakoś super kosmicznie nie muszą, wolę jakieś eleganckie niż takie typowo "gamingowe" :D Mikrofon nie jest mi potrzebny do życia bo i tak kiedyś kupię osobny ale jeśli się nawinie to skorzystam. Będę z nich korzystał w 99,9% w domu oczywiście do grania i słuchania muzyki ( mam mieszany gust muzyczny ale najczęściej słucham np. Korn, Rammstein itp...). 

Karta dźwiękowa jest wbudowana w płytę główną Gigabyte Z170-Gaming K3, nie bardzo wiem co o niej napisać

 

Mam nadzieję, że dość opisałem moje potrzeby :D 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, webtom napisał:

W jakie gry grywasz?

Głównie w rtsy ( r.u.s.e, ashes of the singularity), Battlefield 3 i później 1, czasami Rust, world of tanks, armored warfare... Generalnie w gry, w których coś się dzieje :P

2 godziny temu, Misiek690 napisał:

HyperX Cloud (jedynki) lub Asus ROG Cerberus.

Te hyperX cloud wydają się być dobre, zastanowię się nad nimi jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci mikrofon niepotrzebny, to mógłbyś też pomyśleć o Superlux HD668b - dźwiękowo od Cloudów nie będą zbytnio odstawać, a są tak jakby nieco tańsze, do tego półotwarte (na czym, jak rozumiem, Ci zależy).

Bądź jakbyś nie widział problemu w zakupie przez aliexpress, to zaproponuję jeszcze Somic V2 - nie grają aż tak przestrzennie, jak 668b, ale muzycznie wypadają znacznie ciekawiej (choć to zupełnie inne brzmienie - bardziej zrównoważone, nie klasyczna V-ka Superluxów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być półotwarte, mogą być też zamknięte. Te superluxy dość konkretnie odstają z ceną z tego co widzę a chciałbym mieć jak najlepsze słuchawki w tej cenie ;d Nie będą znacząco różniły się od tych cloudów?

Może macie jeszcze jakieś inne propozycje ?

 

Jeśli nie  to chyba wezmę te HyperX Cloud

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te superluxy są wygodne z tymi poduszkami małymi :D ? I czy one nie połamią mi się zbyt szybko? Nie wyglądają na solidne w porównaniu do Cloudów 

 

#edit

Z tego co poczytałem o nich to nie są zbyt wygodne, niektóre osoby piszą, że za mocno dociskają słuchawki a ja mam dość dużą głowę ( :D ) i gdybym musiał z jakiegoś powodu siedzieć kilka godzin ze słuchawkami zapewne wyrzuciłbym je za okno po jakimś czasie dlatego dla bezpieczeństwa odrzucam tą propozycję ;d 

 

Potrzebuję jakieś inne opcje do 300 zł z lepszą ergonomią bo może i nie są mi potrzebne do grania jakieś super fajne ale lubię muzykę posłuchać na słuchawkach jak siedzę przed kompem ( podkreślam nawet kilka godzin!!! )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to szczyt wygody, dodatkowo z czasem te pady zaczynają twardnieć - najprostszym sposobem naprawienia obu problemów jest skarpetkowy mod, w bardziej wypasionym wariancie możesz pomyśleć o zakupie jakichś lepszych padów (przykładowo klik).

Co do trwałości - sam od dwóch lat posiadam HD 669 (zbliżone do HD 668b, ale zamknięte, mocniej izolujące i chyba z nieco głębszymi padami) i co prawda zdążyłem w nich wymienić pady i przelutować kabel (udało mi się uszkodzić wtyczkę przy nakładaniu padów od HM5 - te są szalenie wygodne, ale raczej nie będę Cię do nich zachęcać, bo ich nakładanie to niezły dramat), ale poza tym nie zanosi się na to, żeby miały się rozlecieć, mimo że były użytkowane całkiem intensywnie.

Właściwie jeżeli "półotwarte, ewentualnie zamknięte" nie oznacza "zamknięte, o ile nie będzie porządnych półotwartych", to i 669tki możesz rozważyć. A także Rockmaster Encore OE, których recenzję (z wieloma nawiązaniami do 669) znajdziesz tutaj.

Jak rozumiem nie kusi Cię zakup Somiców?

17 minut temu, KryngeerPL napisał:

Cloudy są "gamingowe" i jest to typowy headset dla gracza.

Trochę krzywdzące stwierdzenie, w końcu to Takstary Pro80 z doklejonym mikrofonem, a pod kategorię "typowy headset dla gracza" to podpadają raczej Siberie, czy inne Fatalki, które dźwiękowo znajdują się dobrych kilka lig niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, webtom napisał:

Jak rozumiem nie kusi Cię zakup Somiców?

Może i kusi ale słuchawki potrzebuję raczej jak najszybciej no i nie chciałbym, żeby utknęły gdzieś na cle :D

Te Rockmastery prezentują się nieźle, na pewno dużym plusem jest możliwość wymieniania kabla bo niestety mam talent do jego psucia. Chyba te zamówię ale poszukam jeszcze opinie i inne testy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Satreks napisał:

Może i kusi ale słuchawki potrzebuję raczej jak najszybciej no i nie chciałbym, żeby utknęły gdzieś na cle :D

Nie, żeby 210 zł było jakąś wybitnie dobrą ofertą względem $40, ale jakbym nagle stracił wszystkie słuchawki i potrzebował jakichś "na wczoraj", to w sumie chyba bym tę ofertę rozważył.

1 godzinę temu, Satreks napisał:

a pewno dużym plusem jest możliwość wymieniania kabla bo niestety mam talent do jego psucia

Z kolei dużym minusem jest konieczność wymienienia kabla (no chyba, że 1m Ci wystarczy) ;)
HD 668b/669 też mają wymienny kabel, choć z moich doświadczeń wynika, że jakkolwiek dołączane kable nie powalają jakością, to - jak już wspomniałem - w przypadku Superluxów bardziej awaryjna jest wtyczka przymocowana do słuchawki (acz przy odrobinie dobrej woli (i kosztem ~20 zł - kabel + wtyczka) da się im wylutować z głowy jakiekolwiek problemy z kablem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, webtom napisał:

Z kolei dużym minusem jest konieczność wymienienia kabla (no chyba, że 1m Ci wystarczy) ;)

1m kabla to dla mnie błogosławieństwo bo mam tylko wbudowaną w płytę główną kartę dźwiękową i korzystam póki co z gniazda w obudowie :P 

Co do Somic V2, nie pomyślałem szczerze mówiąc, żeby sprawdzić na allegro czy są jakieś oferty :) 

A te propozycje od Camillo1128 są dobre czy niekoniecznie? Te superluxy znowu mają te poduszki dziwne i nie jestem pewny czy będą wygodne + w komentarzach czytałem, że pocą się uszy jeśli za długo się siedzi a Sennheisery mają problem z mikrofonem ( czasami )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Satreks napisał:

Te superluxy znowu mają te poduszki dziwne i nie jestem pewny czy będą wygodne + w komentarzach czytałem, że pocą się uszy jeśli za długo się siedzi

Niestety do poduszek trzeba się przyzwyczaić, na samym początku są dość niewygodne, po paru dniach jest dużo lepiej, jednak nigdy nie zauważyłem żeby uszy mi się pociły. Po kilku miesiącach codziennego użytkowania fragment prawej poduszki mi pękł jednak bez wpływu na jakość dźwięku. W swoim modelu miałem (nadal mam) problem z przewodem, klej w pobliżu pilota do zmiany głośności dość szybko mi "puścił" odsłaniając gołe kable. Natomiast jeśli chodzi o jakość dźwięku, zarówno ze słuchawek jak i z mikrofonu jestem w 100% zadowolony.

19 minut temu, Satreks napisał:

a Sennheisery mają problem z mikrofonem ( czasami )

Niestety to jest prawda, do tego mikrofon w Sennkach jest po prostu kiepski w porównaniu z Luxami czy Kingstonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2016 o 21:33, webtom napisał:

Jak Ci mikrofon niepotrzebny, to mógłbyś też pomyśleć o Superlux HD668b - dźwiękowo od Cloudów nie będą zbytnio odstawać, a są tak jakby nieco tańsze, do tego półotwarte (na czym, jak rozumiem, Ci zależy).

Bądź jakbyś nie widział problemu w zakupie przez aliexpress, to zaproponuję jeszcze Somic V2 - nie grają aż tak przestrzennie, jak 668b, ale muzycznie wypadają znacznie ciekawiej (choć to zupełnie inne brzmienie - bardziej zrównoważone, nie klasyczna V-ka Superluxów).

do muzy i gier to lepsze Te Cloudy lub HD681 lub te 668b...

HMC są płaskie i w tym przypadku muzycznie nie zaskoczą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kebab84 napisał:

do muzy i gier to lepsze Te Cloudy lub HD681 lub te 668b...

HMC są płaskie i w tym przypadku muzycznie nie zaskoczą :)

Jeśli będą grały lepiej od Pioneerów SE-M390 to mi wystarczy :P

Słuchawki już jadą więc jak odbiorę je to sprawdzę i najwyżej sprzedam/zwrócę jeśli będą słabsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...