Jump to content
Sign in to follow this  
Fiend

System nie wykrywa kabla Ethernet

Recommended Posts

Witam. Mam problem aby połączyć komputer stacjonarny z routerem D-Link DWR-923. Internet bezprzewodowo dostarczany jest przez sieć Play. Aby połączyć się z routerem kupiłem kabel Ethernet "Hama CAT 5e Network Cable STP". Router jest już skonfigurowany, bo łącząc go np laptopem przez WIFI internet działa normalnie. Niestety jednak, gdy łączę gniazdo LAN z kartą sieciową to komputer nawet nie reaguje i cały czas wyświetla się komunikat że kabel ethernet jest odłączony. W przeglądarce nie mogę wejść w ustawień routera. Próbowałem połączyć się z routerem za równo przy użyciu sterowników instalowanych automatycznie przez Windows jak i tych ze strony producenta płyty głównej i problem wciąż występuje. 
Dane komputera:
MOBO: Gigabyte P55-UD3
Karta:Realtek RTL8168D
System:Windows 7

Załączam również screena ipconfig /all
Pozdrawiam.

Spoiler

Bez tytułu.jpg

Edited by Fiend

Z poziomu systemu, spróbuj najpierw wyłączyć wifi, a potem włączyć ethernet. Wiecej szczegółów tutaj: http://www.sevenforums.com/network-sharing/228443-computer-doesnt-detect-wired-ethernet-connection.html

Z innych rzeczy:

Czy jeśli wkładasz kabel do PC, świeci się przy nim dioda?

To mało prawdopodobne, ale być może masz zły kabel? O ile wtyki są te same, to ułożenie kabelków w środku może się różnić. Polecam doczytać - straight-through / cross-over.

To komputer stacjonarny i nie mam na nim wifi. Kabel raczej też jest w porządku dziś po południu byłem po inny w innym sklepie. Wydaje mi się że problem może leżeć gdzieś po stronie ustawień routera, tylko ciężko mi to powiedzieć bo się na tym nie znam. A przy komputerze nie świeci się żadna dioda przy podłączeniu, tak samo w innych komputerach.

Edited by Fiend

Na wszelki wypadek spinguj kartę, żeby się upewnić, że to nie ona jest problemem ( w cmd - "ping 127.0.0.1", w odpowiedzi powinieneś dostać kilka pakietów). Upewnij się, że masz faktycznie włączony ten ethernet - w Panelu sterowania -> Sieć i internet -> Połączenia sieciowe (tak jest na win10, ale na 7 pewnie będzie podobnie) , tam klikasz PPM na Ethernet "Włącz". Tak rozumiem to "Nośnik odłączony" z ipconfig.

Edited by losiektosiek

Po pingowaniu dostaję odpowiedź z karty. W panelu sterowania Ethernet jest włączony

Spoiler

dsd.jpg

Edited by Fiend

Heh, właśnie zauważyłem, że na screenie w prawym dolnym rogu jest "This copy of Windows is not genuine". Jeśli ignorowałeś okienka z ostrzeżeniami odpowiednio długo, to całkiem możliwe, że Windows właśnie pochwalił się swoim kolejnym ficzerem :P

<edit> Ponieważ temat jest zamknięty, wywalam dalszą część komentarza, żeby przypadkiem ktoś coś nie pomyślał :P

Edited by losiektosiek

Komenda nie działa w wierszu poleceń, system jest jednak w 100% legalny (błąd mi ten wywala po każdym formacie komputera). Postanowiłem to załatwić w inny sposób czyli kupić po prostu adapter wifi :P Chciałem uniknąć tego rozwiąznia, ale już nie mam do tego nerwów :P Temat do zamknięcia.

A jednak nie do końca do zamknięcia. Otóż zakupiony przeze mnie adapter TP-LINK TL-WN722N nie polubił się z moim komputerem :( . Mianowicie podłączyłem adapter do komputera, a on zaczął dziwnie reagować. Na początku bez problemu połączyłem się z routerem na pełnej prędkości, ale w przeciągu kilku minut komputer stracił połączenie z adapterem. Po prostu zareagował tak jakbym go wyjął z portu USB. Próbowałem po kolei następujących sterowników: te z płyty dołączonej do adaptera, potem najnowsze pobrane ze strony producenta, a na końcu zupełnie inne czyli Atheros AR9271. Te ostatnie wzięły się stąd, że w internecie znalazłem informację, że te działają najlepiej z tym adapterem, bo sterowniki wypuszczone przez producenta mają jakieś wady. O dziwo, te Atherosa działają mi dosyć dobrze, ale problem nadal występuje tylko nieco rzadziej. Mogę się połączyć z internetem i da się nawet pograć w coś, ale losowo tracę zupełnie połączenie z adapterem. Pomaga wtedy odpięcie i ponowne włożenie go do portu USB. Dodam też że wyłączyłem opcję nakazującą systemowi oszczędzanie energii poprzez wyłącznie urządzenia. Załączam poniżej ipconfig kiedy uda mi się połączyć z internetem. Wszystkie dane komputera i routera znajdują się w pierwszym poście.

PS: Napisałem tu aby nie tworzyć nowego tematu *ukłon w stronę modów :)*

Spoiler

Bez tytułu.jpg

Edited by Fiend