Jump to content
Sign in to follow this  
Fiend

System nie wykrywa kabla Ethernet

Recommended Posts

Witam. Mam problem aby połączyć komputer stacjonarny z routerem D-Link DWR-923. Internet bezprzewodowo dostarczany jest przez sieć Play. Aby połączyć się z routerem kupiłem kabel Ethernet "Hama CAT 5e Network Cable STP". Router jest już skonfigurowany, bo łącząc go np laptopem przez WIFI internet działa normalnie. Niestety jednak, gdy łączę gniazdo LAN z kartą sieciową to komputer nawet nie reaguje i cały czas wyświetla się komunikat że kabel ethernet jest odłączony. W przeglądarce nie mogę wejść w ustawień routera. Próbowałem połączyć się z routerem za równo przy użyciu sterowników instalowanych automatycznie przez Windows jak i tych ze strony producenta płyty głównej i problem wciąż występuje. 
Dane komputera:
MOBO: Gigabyte P55-UD3
Karta:Realtek RTL8168D
System:Windows 7

Załączam również screena ipconfig /all
Pozdrawiam.

 

Spoiler

Bez tytułu.jpg

 

Edited by Fiend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z poziomu systemu, spróbuj najpierw wyłączyć wifi, a potem włączyć ethernet. Wiecej szczegółów tutaj: http://www.sevenforums.com/network-sharing/228443-computer-doesnt-detect-wired-ethernet-connection.html

Z innych rzeczy:

Czy jeśli wkładasz kabel do PC, świeci się przy nim dioda?

To mało prawdopodobne, ale być może masz zły kabel? O ile wtyki są te same, to ułożenie kabelków w środku może się różnić. Polecam doczytać - straight-through / cross-over.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To komputer stacjonarny i nie mam na nim wifi. Kabel raczej też jest w porządku dziś po południu byłem po inny w innym sklepie. Wydaje mi się że problem może leżeć gdzieś po stronie ustawień routera, tylko ciężko mi to powiedzieć bo się na tym nie znam. A przy komputerze nie świeci się żadna dioda przy podłączeniu, tak samo w innych komputerach.

Edited by Fiend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wszelki wypadek spinguj kartę, żeby się upewnić, że to nie ona jest problemem ( w cmd - "ping 127.0.0.1", w odpowiedzi powinieneś dostać kilka pakietów). Upewnij się, że masz faktycznie włączony ten ethernet - w Panelu sterowania -> Sieć i internet -> Połączenia sieciowe (tak jest na win10, ale na 7 pewnie będzie podobnie) , tam klikasz PPM na Ethernet "Włącz". Tak rozumiem to "Nośnik odłączony" z ipconfig.

Edited by losiektosiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pingowaniu dostaję odpowiedź z karty. W panelu sterowania Ethernet jest włączony

 

Spoiler

dsd.jpg

 

Edited by Fiend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, właśnie zauważyłem, że na screenie w prawym dolnym rogu jest "This copy of Windows is not genuine". Jeśli ignorowałeś okienka z ostrzeżeniami odpowiednio długo, to całkiem możliwe, że Windows właśnie pochwalił się swoim kolejnym ficzerem :P

<edit> Ponieważ temat jest zamknięty, wywalam dalszą część komentarza, żeby przypadkiem ktoś coś nie pomyślał :P

Edited by losiektosiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komenda nie działa w wierszu poleceń, system jest jednak w 100% legalny (błąd mi ten wywala po każdym formacie komputera). Postanowiłem to załatwić w inny sposób czyli kupić po prostu adapter wifi :P Chciałem uniknąć tego rozwiąznia, ale już nie mam do tego nerwów :P Temat do zamknięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jednak nie do końca do zamknięcia. Otóż zakupiony przeze mnie adapter TP-LINK TL-WN722N nie polubił się z moim komputerem :( . Mianowicie podłączyłem adapter do komputera, a on zaczął dziwnie reagować. Na początku bez problemu połączyłem się z routerem na pełnej prędkości, ale w przeciągu kilku minut komputer stracił połączenie z adapterem. Po prostu zareagował tak jakbym go wyjął z portu USB. Próbowałem po kolei następujących sterowników: te z płyty dołączonej do adaptera, potem najnowsze pobrane ze strony producenta, a na końcu zupełnie inne czyli Atheros AR9271. Te ostatnie wzięły się stąd, że w internecie znalazłem informację, że te działają najlepiej z tym adapterem, bo sterowniki wypuszczone przez producenta mają jakieś wady. O dziwo, te Atherosa działają mi dosyć dobrze, ale problem nadal występuje tylko nieco rzadziej. Mogę się połączyć z internetem i da się nawet pograć w coś, ale losowo tracę zupełnie połączenie z adapterem. Pomaga wtedy odpięcie i ponowne włożenie go do portu USB. Dodam też że wyłączyłem opcję nakazującą systemowi oszczędzanie energii poprzez wyłącznie urządzenia. Załączam poniżej ipconfig kiedy uda mi się połączyć z internetem. Wszystkie dane komputera i routera znajdują się w pierwszym poście.

PS: Napisałem tu aby nie tworzyć nowego tematu *ukłon w stronę modów :)*

 

Spoiler

Bez tytułu.jpg

 

Edited by Fiend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...