Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12_2008

Polecane posty

No i numer wpadł w moje łapki co prawda parę dni po, ale tak to jest jak życie się na skraju miasta a najbliższy sensowny kiosk jest o 45min drogi na piechotę xD W każdym razie - na razie przejrzałem całość i w kilka minut wszamałem zapowiedzi i nasiliłem się widokiem licznych recenzji. Będzie co czytać bo książek ostatnio nie mam nowych a z pełniakami z coverka DVD to się zabawię w piątek :) Jeszcze raz - numer BOMBA! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenia jak zwykle b.dobre. Po pierwsze: okładka - mimo, że nigdy nie grałem w WoW to przyznaję, że chyba najlepsza w tym roku. Po drugie: recenzje hitów. Mimo, że jeszcze żadnej nie przeczytałem (wyjątek CoD:WaW) to miło, że są. Pragnę tu zauważyć, że kilka postów wyżej idealnie zgadłem jakie oceny dostaną WoW, CoD i FC2. Dostanę jakąś nagrodę :P ? Z detali bardzo spodobał mi się pomysł z ramkami w recenzji CoD. Dobre ciekawostki nie są złe. BTW: Żukow wcale nie był taki wspaniały, a książka "Cień zwycięstwa" Suworowa idealnie to ukazuje. Aha, bym zapomniał. Dobra robota ze Spellforce 2. Taki Warcraft 3 tylko, że lepszy. I Na Luzie też dobre (porada na przyszłość - nie czytajcie NL na przystanku autobusowym, no chyba, że zniesiecie ten wzrok ludzi obok.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do zawartości (czyt. plakatu). Bo na plakacie z Wiedźmina są cztery postacie. Triss, Javed, Geralt i...no właśnie kto? Czy ktoś mógłby mi podać imię tej pani o siwych włosach? W grę oczywiście grałem i przeszedłem lecz nie miałem zaszczytu zobaczyć tej postaci w grze. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz 'dziewka', bo się źle kojarzy.. =p

Czy wie ktoś, czy jest jakiś patch albo co do XII, żeby mieć grę w Wide Screen? Najpierw chyba miałem (tylko, że w małej rozdzielczości), a jak zmieniłem na wyższą to mam tak wszystko nieco zbyt szerokie.. =/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello misie i misiaczki.

Rzadko piszę, a zwłaszcza tutaj, ale mam coś do przekazania. Mianowicie w sumie dwie rzeczy, które mnie uderzyły i wywołały stare rosyjskie powiedzonko - i śmieszno i straszno. Można to potraktować jako małe veto.

Pierwszym jest recenzja Mount&Blade - gość, który ją pisze w minusach daje "sandbox". To tak samo jakby zarzucać religii chrześcijańskiej że prowadzi do zbawienia. Gra, której podstawą jest sandbox, dostaje za to minusa? Komuś się chyba przewróciło gdzieś. Ale nie powiem gdzie.

Druga rzecz to mini-recenzja CormaCa. O ile w przypadku tamtego pana (Gregoriusa bodajże) jestem w stanie indolencję zrozumieć, to już CormaC mnie nieco zdziwił, bo zawsze był rzetelnym dziennikarzem. Chodzi mianowicie o rzekomy brak fabuły w Far Cry 2 i zmarnowany potencjał. Problem w tym, że tenże zmarnowany potencjał występuje w pierwszym akcie właściwie... A nawet i to nie do końca, bo tylko 20-30% gry to luźno powiązane misje. Później zaczyna się konkretna fabuła, która dąży do nader nieciekawego zakończenia. I tam pojawia się wszystko o czym CormaC wspominał, że nie ma.

A wystarczyło poczytać choćby wikipedię, zamiast wydawać tak autorytarny sąd...

Chyba że widzimy i graliśmy w zupełnie inne gry. Wtedy nie ma tematu ;]

Oceny grafiki w WoW:WotLK w ogóle komentować nie zamierzam, bo to jawna kpina z czytelnika. ;)

Tyle mojego dzisiejszego czytania, poza tym numer fajny, recka Bully, ciekawe pełne wersje, słowem - nic tylko kupić.

Papa :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie numer mogę ocenić na bardzo dobry. Zawartość jeżeli chodzi o teksty po prostu znakomita. Bully, Far Cry 2 i inne znamienite tytuły. Zapowiedzi może niezbyt mnie zainteresowały, ale też narzekać nie będę. Co do pełniaków to jestem zadowolony. Oczywiście bardzo dobra XIII no i do tego Mafia Tycoon i Spelforce 2, te gry nieco mniej mnie interesują, ale może również troszkę pogram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym jest recenzja Mount&Blade - gość, który ją pisze w minusach daje "sandbox". To tak samo jakby zarzucać religii chrześcijańskiej że prowadzi do zbawienia. Gra, której podstawą jest sandbox, dostaje za to minusa? Komuś się chyba przewróciło gdzieś. Ale nie powiem gdzie.

A od kiedy to sandboksowosc gry musi byc zaleta? Byla jakas uchwala Parlamentu Europejskiego w tej sprawie? Mi np. sandboksowa konstrukcja w niektorych grach przeszkadza.

Chodzi mianowicie o rzekomy brak fabuły w Far Cry 2 i zmarnowany potencjał. Problem w tym, że tenże zmarnowany potencjał występuje w pierwszym akcie właściwie... A nawet i to nie do końca, bo tylko 20-30% gry to luźno powiązane misje. Później zaczyna się konkretna fabuła, która dąży do nader nieciekawego zakończenia. I tam pojawia się wszystko o czym CormaC wspominał, że nie ma.

To fantastycznie. Czyli ile mialem jeszcze grac w te gre, zeby cos sie zaczelo w niej dziac? Bo ok. 8 godzin nie wystarczylo jej na rozkrecenie sie. Chcesz powiedziec, ze np. gdzies w okolicy 12 godziny nagle robi sie z niej KotOR? :) Ze pojawiaja sie postacie, ktorych nie masz gdzies i wraca fabula, ktora wyparowala tuz po wstepie? Jezeli tak, to tworcy spartolili sprawe jeszcze bardziej, niz mi sie wydawalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to sandboksowosc gry musi byc zaleta? Byla jakas uchwala Parlamentu Europejskiego w tej sprawie? Mi np. sandboksowa konstrukcja w niektorych grach przeszkadza.

Nie musi być, ale kiedy jest prymarnym elementem danej gry... To jej "core", jak wolisz. Równie dobrze, pozostając w temacie, można było oceniać FC1 na minus za to że dawał pełną swobodę łażenia po tropikach. Rozumiesz teraz absurd tego minusa? Jeśli gra z założenia jest sandboxem to może być

a) dobrym sandboxem

b ) spartolonym sandboxem

Ale dawanie faila dlatego że JEST sandboxem, gdy z założenia MA BYĆ sandboxem jest nadal dla mnie absurdalne.

To fantastycznie. Czyli ile mialem jeszcze grac w te gre, zeby cos sie zaczelo w niej dziac? Bo ok. 8 godzin nie wystarczylo jej na rozkrecenie sie. Chcesz powiedziec, ze np. gdzies w okolicy 12 godziny nagle robi sie z niej KotOR? smile.gif Ze pojawiaja sie postacie, ktorych nie masz gdzies i wraca fabula, ktora wyparowala tuz po wstepie? Jezeli tak, to tworcy spartolili sprawe jeszcze bardziej, niz mi sie wydawalo.

Cóż, jeśli gra ma kilkadziesiąt godzin przebiegu (żeby zaliczyć wszystko w 100%) to nie spodziewaj się że w kilka godzin odsłoni przed Tobą wszystkie karty. :)

Ale poniekąd rozwiałeś moje wątpliwości i w tym temacie nie mam więcej pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli gra ma kilkadziesiąt godzin przebiegu (żeby zaliczyć wszystko w 100%) to nie spodziewaj się że w kilka godzin odsłoni przed Tobą wszystkie karty. :)

Nie spodziewam sie. Natomiast wymagam od gry, zeby potrafila mnie zainteresowac. FC 2 nie potrafil i wylecial z dysku. Jezeli potem gra sie rozkreca, to strata scenarzystow, ze sporo osob nie przebije sie do ciekawszego momentu.

Ale poniekąd rozwiałeś moje wątpliwości i w tym temacie nie mam więcej pytań.

Chodzi Ci o to, ze nie przeszedlem gry? Znudzila mnie, a poniewaz w zwiazku z tym moze znudzic tez innych, postanowilem napisac minirecenzje. Do tego nie byla mi potrzebna znajomosc calej gry. Zreszta jesli potem nastepuje jakas znaczaca zmiana na lepsze w kwestii scenariusza, powinno to wynikac z recenzji Allora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś zabrałem się z gamewalker'a i recki i...

Mac Abra jest wybitny! Może on jako redaktor CDA w końcu przemówi do rozumu tym wszystkim, którzy narzekają na F3 i stękają, że jest tak różny od poprzedniczek. A co do samego felietonu, to jest on napisany z polotem, zacytowany jest fantastyczny wiersz pasujący do sytuacji i "spokojny", a nie "@#%*& F3 to *&%$#%#^@ gra" ;)

Szkoda, że Mac nie recenzuje gier, bo zdaje się mieć ciekawy styl (oczywiście to zdanie nie jest wyrażone tylko na podstawie tego jednego felietoniku)... No, ale może przy dłużysz porcjach tekstu niż mini-felieton nie byłby on taki ciekawy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś zabrałem się z gamewalker'a i recki i...

Mac Abra jest wybitny! Może on jako redaktor CDA w końcu przemówi do rozumu tym wszystkim, którzy narzekają na F3 i stękają, że jest tak różny od poprzedniczek. A co do samego felietonu, to jest on napisany z polotem, zacytowany jest fantastyczny wiersz pasujący do sytuacji i "spokojny", a nie "@#%*& F3 to *&%$#%#^@ gra" ;)

Szkoda, że Mac nie recenzuje gier, bo zdaje się mieć ciekawy styl (oczywiście to zdanie nie jest wyrażone tylko na podstawie tego jednego felietoniku)... No, ale może przy dłużysz porcjach tekstu niż mini-felieton nie byłby on taki ciekawy :P

A CoD: WaW to niby kto zrecenzowal? Smuggler? Allor? Gem? :)

Nie pisz 'dziewka', bo się źle kojarzy.. =p

Czy wie ktoś, czy jest jakiś patch albo co do XII, żeby mieć grę w Wide Screen? Najpierw chyba miałem (tylko, że w małej rozdzielczości), a jak zmieniłem na wyższą to mam tak wszystko nieco zbyt szerokie.. =/

Jest i zdaje sie, ze juz komus w watku o XIII podawalem. Tzn. nie tyle patch, co trzeba samemu namieszac w opcjach. Nie testowalem ale to dziala ponoc. Poslalem Ghostowi wiec zapewne wkrotce - jak sprawdzi - bedzie link na stronie WWW do tego. Cieprliwosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie info już jest od 3 dni :-)

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=29310

Dzięki.. nie wiem czemu przez szukajkę nie mogłem znaleźć... =/

Jeśli gra z założenia jest sandboxem to może być

a) dobrym sandboxem

b ) spartolonym sandboxem

Ale dawanie faila dlatego że JEST sandboxem, gdy z założenia MA BYĆ sandboxem jest nadal dla mnie absurdalne.

Zgadzam się.. mi także ta recka nie podpasiła.. to tak jakby WoWowi (brzydko się odmienia =p) dać minusa 'nie ma singleplaya'.. trochę głupie, nie?

No i druga sprawa - ta sama recka.. jak się nie mylę tego typu teksty powinny mieć sprecyzowanego adresata i autor powinien się raczej konsekwentnie trzymać jednej wersji, a nie jak w recce M&B mamy raz 'Powiecie', a zaraz potem 'jak już wiesz'... czy może to jest poprawne i coś przegapiłem na polskim? =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, grafika w Wotlk przebija grafikę AoC i Crysisa razem wzięte. Nie kłóć się z redaktorem Gemem.

Taa, co racja to racja. WoW ma tak piękną grafikę, że można było 10 dać :lol:

No ale cóż, innej oceny się nie spodziewałem niż 9 lub 10, bo redakcja nowym dodatkiem była już zachwycona przed premierą a nawet betą... Muszę poczytać reckę i zanurzyć się w niej dogłębniej, ale już te plusy w podsumowaniu pod oceną można byłoby dać inne, bo te co są wymienione akurat do plusów nie można zliczać(do minusów też nie, ale szczerym będąc nic nowego w dodatku praktycznie nie ma - no dobra, Death Knight zalicza się :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś zabrałem się z gamewalker'a i recki i...

Mac Abra jest wybitny! Może on jako redaktor CDA w końcu przemówi do rozumu tym wszystkim, którzy narzekają na F3 i stękają, że jest tak różny od poprzedniczek. A co do samego felietonu, to jest on napisany z polotem, zacytowany jest fantastyczny wiersz pasujący do sytuacji i "spokojny", a nie "@#%*& F3 to *&%$#%#^@ gra" ;)

Szkoda, że Mac nie recenzuje gier, bo zdaje się mieć ciekawy styl (oczywiście to zdanie nie jest wyrażone tylko na podstawie tego jednego felietoniku)... No, ale może przy dłużysz porcjach tekstu niż mini-felieton nie byłby on taki ciekawy :P

A CoD: WaW to niby kto zrecenzowal? Smuggler? Allor? Gem? :)

A faktycznie...Wybaczcie moje zamotanie, ale nie mam zbyt dużo czasu by usiąść nad CDA ;)

Swoją drogę tekst o Alanie Wake troszkę mnie rozczarował...Nie ma w nim żadnych nowych faktów, większość można było wyczytać już w waszych wcześniejszych zapowiedziach tej gry...Spodziewałem się czegoś trochę bardziej świeżego :/

(co nie znaczy, że sam tekst jest zły)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, grafika w Wotlk przebija grafikę AoC i Crysisa razem wzięte. Nie kłóć się z redaktorem Gemem.

Taa, co racja to racja. WoW ma tak piękną grafikę, że można było 10 dać :lol:

No ale cóż, innej oceny się nie spodziewałem niż 9 lub 10, bo redakcja nowym dodatkiem była już zachwycona przed premierą a nawet betą...

Przepraszam ale nie ugolniaj. Redakcja, czyli kto? Niby ja? To ja ci powiem, ze mam CALY WoW tak gleboko w d... ze mnie az w gardle drapie. Serio. Nie gralem w to ani sekundy i nie zamierzam, zupelnie mnie to nie kreci, nie rozumiem co ludzie w tym widza. A twoim zdaniem TEZ jestem zachwycony? No dziekuje bardzo. Nauczcie sie w koncu., ze nie ma cos takiego jak "OPINIA CDA", chyba ze jest to napisane wrecz ZDANIEM REDAKCJI COSTAM JEST SWIETNE/DO BANI. W KAZDYM innym wypadku jest tylko opinia ludzim ktorzy sie pod recka podpisali, ew. w gamewalkerze wyrazaja zgodne z autorem poglady.

OK?

A sugerowanie, ze jakas gra dostaje ocene "z gory" to juz w ogole.... e, nie chce mi sie gadac. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity Tipsomaniak. Najbardziej ucieszyły mnie felietony o grach - ja chcę ich więcej! Chyba sam zacznę je pisać :) XIII również mnie ucieszyła, ciekawa i oryginalna gra (inna sprawa że w porównaniu z rewelacyjnym komiksem troszkę siada) No i recenzje dobrych gier, a nie żadnych ogórków...

Co do Mount & Blade. Jest on grą wpół-amatorską stworzoną przez niezależny zespół. Zebrał wysokie oceny w środowisku indie i jestem imho zaskoczony że Techland zdecydował się ja sprowadzić do Polski. I nikt nie ukrywał podczas jej powstawania, że to gra dla wyrobionego i ambitnego odbiorcy, a już zwłaszcza miłośnika średniowiecza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być, ale kiedy jest prymarnym elementem danej gry... To jej "core", jak wolisz. Równie dobrze, pozostając w temacie, można było oceniać FC1 na minus za to że dawał pełną swobodę łażenia po tropikach. Rozumiesz teraz absurd tego minusa? Jeśli gra z założenia jest sandboxem to może być

a) dobrym sandboxem

b ) spartolonym sandboxem

Ale dawanie faila dlatego że JEST sandboxem, gdy z założenia MA BYĆ sandboxem jest nadal dla mnie absurdalne.

Wniosek nasuwa się bardzo prosty. Skoro sandbox wymieniony jest w minusach to znaczy, że mamy do czynienia ze spartolonym sandboxem:).

Nie będę oryginalny mówiąc, że numer zarówno tekstowo, jak i płytowo jest bardzo dobry. Szkoda tylko, że karta graficzna mi nawaliła i nie mogę pograć w XIII. Pech. Cóż, zawsze pozostanie na lepsze czasy. Co do recenzji Far Cry'a to zgadzam się z CormaCiem (nie wiem jak się ten nick odmienia). Nudne jest to jeżdzenie po dźungli wypełnione wciąż respawnującymi się przeciwnikami i podobnymi misjami. A to wszystko okraszone jeszcze szczątkową fabułą. Grałem kilka dni, potem podziękowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...