Jump to content
Arboretum

No signal input

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z komputerem, a mianowicie w trakcie uruchamiania w momencie, gdy windows powinien pokazać ekran wyboru użytkowników pojawia się czarny ekran, z informacją na monitorze o braku sygnału.

1. Kable sprawdziłem, spróbowałem inne i spróbowałem inny monitor - bez zmian.

2. Monitor i komputer działa bez problemu w trybie awaryjnym (piszę tego posta w ten sposób).

3. System Windows 7 Home 64bit, oryginał, aktualizowany.

4. Poczytałem trochę "internety", wyjąłem ram i grafikę, odpiąłem przewody, przeczyściłem, włączyłem.

5. Prawdopodobnie problem jest z grafiką - odinstalowanie jej w trybie awaryjnym powoduje, że system się spokojnie włącza i windows wykrywa sobie potem nowy sprzęt, instaluje - ale po restarcie efekt jest ten sam - brak sygnału.

6. Specyfikacja:

procek: Intel i5-2500k

ram: 8GB Kingston

grafa: Sapphire radeon 7950.

zasilacz: Chieftec (najmłodszy, ze stycznia br. dobierany do zestawu, brak jakichkolwiek oznaczeń z boku, musiałbym go całego odkręcić).

płyta główna: Gigabyte P67A-D3-B3

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Czy jest możliwość, że to windows sobie coś zepsuł? Pobieram najnowsze sterowniki ze strony producenta - spróbuje je zainstalować. Nie mam zapasowej płyty głównej czy grafiki, żeby wymienić i sprawdzić.

Jakieś inne pomysły? Serwis w mojej okolicy otwierają dopiero w poniedziałek...

Jeśli masz 2 wejścia DVI to sprawdź oba, wejście HDMI sprawdzałeś?  Jeśli na żadnych wejściach nie ma obrazu to prawdopodobnie uszkodzona karta.

U mnie jedno wejście DVI też nie łapie sygnału, ale jest dobre i działa na nim drugi monitor. Prawdopodobnie sterownik sobie ustawia jakieś gniazdo na domyślne i potem już z innego nie łapie. Więc albo uszkodzenie karty albo to drugie.

Edited by Arcanem