Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raaistlin

Upgrade komputera - głównie karta graficzna

Polecane posty

Witam,

przyszedł czas upgrade'u komputera, co by w nieco większej ilości FPS-ów pograć. Moja konfiguracja:

Płyta główna: AS Rock B85 Pro4

Procesor: Intel Core i5 4570

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 660

RAM: 8 GB Crucial ct51264ba160bj (2 x 4 GB)

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W

I teraz pytanie, czy jest sens wkładać do tego zestawu coś z Pascala? Myślałem o GTX 1060 6 GB, bo 1070 na moje oko nie ma sensu. Procesor nie będzie tego spowalniał? Zamierzam kupić też w najbliższym czasie monitor, ale raczej pozostaję przy rozdzielczości Full HD.

No i czy w ogóle płyta główna i zasilacz dadzą radę? RAM niestety nie jest spięty w dual channel bo kupowałem to osobno po pewnym czasie (no chyba, że można to spiąć?). 

 

Ewentualnie jeżeli coś będzie niekompatybilne, proszę mnie nakierować w którą stronę pójść. Docelowo chcę podmienić grafikę, ale jeżeli będzie trzeba, to i płyta głowna + inwestycja w DDR4. Ale to ostateczność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, raaistlin napisał:

No i czy w ogóle płyta główna i zasilacz dadzą radę? RAM niestety nie jest spięty w dual channel bo kupowałem to osobno po pewnym czasie (no chyba, że można to spiąć?).

Zasilacz spokojnie da radę, a płyta główna ma niewiele do rzeczy. RAM możesz mieć spięty w dual channel, zależy jedynie w jakie sloty wpiąłeś kości (radzę zajrzeć do instrukcji od płyty głównej).

Śmiało możesz wkładać GTX 1060 6GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...