Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhowk

Rozwiązany: Gotowy zestaw pytanie?

Polecane posty

Nie warto - poza procesorem (który generalnie jest wydajny, ale niezbyt opłacalny) i kartą graficzną (tak swoją drogą - w jej przypadku z chłodzeniem może być co najwyżej średnio, a spodziewam się, że jest bardzo źle) cała reszta prezentuje bardzo budżetowy poziom (choć w sumie w przypadku RAMu nie za bardzo wiadomo, co tam siedzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ponieważ mam dylemat czy inwestować w swój  aktualny sprzęt:

Procesor- Intel core i5-2500k 3,30GHz nie kręcony

karta graficzna-Gigabyte Hd 6850 1GB Gddr5 w serwisie powiedzieli że dają jej tylko pół roku życia

płyta główna-Asrock P67 Pro3 też na wykończeniu 

Pamięć ram-8 GB marki good ram 

i zazilacz z czarnej listy 

Obudowa brutus też na wykończeniu 

Czy złożyć coś na nowo w kwocie 5000zł może więcej tak żeby sprzęt działał dłużej niż 6 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmień podejście: pecet to nie konsola i nie ma sensu przywiązywać się do jednej konfiguracji przez cały okres "życia" maszyny - o ile jeden z mocniejszych, podkręcalnych procesorów (i5-6600K/i7-6700K) miałby pewnie szansę prezentować jeszcze przyzwoitą wydajność za te 6 lat, o tyle karta graficzna przestanie być konkurencyjna o wiele wcześniej.

Jakbyś swoją i5 podkręcił, to dałaby radę jeszcze przez jakiś czas - moim zdaniem zakupy mógłbyś ograniczyć do nowego zasilacza (CX450M, czy nawet RM550X), obudowy (jeżeli ten Brutus rzeczywiście się już do niczego nie nadaje), coolera CPU (o ile nadal masz boxa), karty graficznej (RX 470, ew. GTX 1060) i SSD (np. Iridium Pro 240GB), ewentualnie mógłbyś pomyśleć o wymianie/dołożeniu RAMu.

Tak swoją drogą - jakieś informacje o monitorze mogłyby się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor to LG 29 cali IPS LED  z tunerem TV 2 wejściami HDMI i jednym DisplayPort

Wcale nie mam takiego podejścia jak mówisz po prostu jeśli działanie sprzętu mnie zadowala to poco gmerać w środku z resztą nie miałem pieniędzy na "ulepszenie sprzętu" i z stąd moje aktualne problemy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pobytu komputera w serwisie zostały uszkodzone wejścia sata od dysków i jest ciężko podłączyć dysk do płyty głównej po prostu zostały wyrwane za co serwis naprawił mi komputer za friko ale niestety również były popalone tranzystory jak i obwody drukowane został to "naprawione" na słowo honoru i serwis powiedział że następnym razem płyta koniecznie do wymiany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety i właśnie szukam dlatego dobrej konfiguracji myślałem o 2 typach 

http://allegro.pl/zestaw-i7-6700-asus-h170-pro-gaming-box-32gb-ddr4-i6240634559.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=151551

http://allegro.pl/msi-b150-gaming-i7-6700-4x3-7ghz-16gb-2133-hyperx-i6473419775.html

ogólnie to tylko na "pokaz" nie mam zamiaru kupić części na allegro  wszystkie części będą kupowane w sklepie Esc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Blackhowk napisał:

A tak właściwie po co Ci 32GB RAMu?

56 minut temu, Blackhowk napisał:

Przecież taniej dałoby się zmieścić ten sam procesor, lepszą płytę główną i wyżej taktowany RAM...

Inna sprawa, że przy podzespołach z tej półki nie opłaca się nie podkręcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego zestawu?

 

Trochę nas kołujesz. Lepiej kupić części osobno. Zestawy w sklepach też składają się z części, sklep je po prostu dobiera wg. tego co im się najbardziej opłaca, a niekoniecznie tobie. Jak sam wybierzesz części to sklep też je złoży, a masz pewność że wszystkie pracują ze sobą jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2016 o 18:51, webtom napisał:

A tak właściwie po co Ci 32GB RAMu?

Przecież taniej dałoby się zmieścić ten sam procesor, lepszą płytę główną i wyżej taktowany RAM...

Inna sprawa, że przy podzespołach z tej półki nie opłaca się nie podkręcać.

o ten zestaw mi chodził

 

Dnia 20.09.2016 o 17:30, Orion napisał:

Którego zestawu?

 

Trochę nas kołujesz. Lepiej kupić części osobno. Zestawy w sklepach też składają się z części, sklep je po prostu dobiera wg. tego co im się najbardziej opłaca, a niekoniecznie tobie. Jak sam wybierzesz części to sklep też je złoży, a masz pewność że wszystkie pracują ze sobą jak najlepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty - RX 470, bądź GTX 1060 (wybierałbym spośród GB WF2, MSI Gaming, GB G1 i MSI Gaming X). Co prawda w rozdzielczości >FullHD (bo jak rozumiem, ten monitor to UWHD) można by niby pokusić się o GTX 1070, ale chyba sensowniej odłożyć tę kasę na szybszą wymianę karty w przyszłości.

Jeżeli chodzi o cooler CPU - Skylake'owa i7 pobiera w najgorszym razie podobną ilość energii, co i5-2500K, więc jeżeli dotychczas miałeś chłodzenie Intela, to może i teraz Ci wystarczy. Z drugiej strony, jakbyś już brał niezłą płytę główną, to niegłupim pomysłem byłoby dorzucenie do i7-6700K, którego mógłbyś w przyszłości podkręcić - tylko że w tym wypadku jesteś skazany od razu dokupić jakieś porządne chłodzenie, bo do tego procesora box nie jest dołączony (acz Fortis 3 w takiej obstawie będzie wyglądać dosyć biednie, a Macho ma niewybitnie ciekawą cenę).

A co do zasilacza:

2 godziny temu, webtom napisał:

Jeżeli nie chcesz wydać przesadnie dużo, to fajną opcją jest CX450M (ew. CX550M, acz 450W raczej nie będziesz w stanie przekroczyć) - właściwie całą moc znamionową jest w stanie oddać na (pojedynczej) linii 12V, ma częściowo modularne okablowanie, 5-letnią gwarancję, DC-DC.

A jak koniecznie chcesz Golda, to jest RM550x - ma 10-letnią gwarancję, w pełni modularne okablowanie i półpasywny wentylatora (nie pracuje do ~200-300W).
Z tańszych Goldów jest XFX BE XTR 550W (taniej o ~50 zł, ale ma 5-letnią gwarancję, szybciej załączający się wentylator i chyba ciut gorsze bebechy), czy Supermo L2/M2 - swego czasu @Orion wspominał, że w testach wypadł niewybitnie.

Ewentualnie jest jeszcze V550M (obecnie dostępny chyba tylko w net-s) - certyfikatem nie powala, ale ponoć w praktyce wypada zazwyczaj na poziome Silver/Golda (recenzja wersji 650W).

Biorąc pod uwagę ceny i dostępność w esc - jeżeli chciałbyś coś powyżej CX450M, to raczej bym sugerował zakup V550M/RM550x w innym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim przepraszam za "odgrzewanie" wątku ale sprawy troche się skomplikował i mój aktualny komputer wyzionoł ducha  obstawiam po raz kolejny kartę grafiki i ze względu na kłopoty osobiste nie byłem wstanie kupić przedstawionego mi zestawu teraz nie mam już wyjścia i porostu muszę więc, w sklepie esc nie ma aktualnie płyty głównej,karty graficznej jak i obudowy poniżej daje podzespoły które był przez was polecane:

AsRock Z170 Extreme4 /intel Z170, DDR4, LGA1151-płyta główna

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)-obudowa

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB DDR5 256bit (1254/6700)-Karta graficzna

reszta podzespołów jest dostępna i moja prośba jest taka gorąco prosił bym was o wskazanie innych części to tego zestawu,

wszystko ma działać na procesorze Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151 z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za odgrzewanie wątku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypełnij najpierw poniższą ankietę:

  • Budżet na komputer:
  • Części do kupienia:
  • Czy wliczyć system w cenę:
  • Zastosowanie komputera:
  • Preferowany sklep:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:
  • Termin zakupu komputera:
  • Dodatkowe uwagi:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 3500-4000 budżet można troche przekroczyć 
  • Części do kupienia:cały zestaw z jednym dyskiem twardym 500 g
  • Czy wliczyć system w cenę:Nie
  • Zastosowanie komputera:Gry,internet
  • Preferowany sklep:ESC
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):2560x1080 2wejścia hdmi LG 29 cali IPS LED
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:raczej tak
  • Termin zakupu komputera:do końca tego miesiąca 
  • Dodatkowe uwagi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba wprowadzić kilka zmian. Zestaw będzie wyglądał tak:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=239378

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=57172

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=68355

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=73230

+ reszta podzespołów z poprzedniej propozycji (poza coolerem cpu, który nie będzie już potrzebny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...