Jump to content
Sign in to follow this  
KlaudiuszDruzus

Meat Loaf - "Braver Than We Are" (2016)

Recommended Posts

We wrześniu 2016 roku wyszedł nowy album Meat Loafa: "Braver Than We Are".

meatloaf-braverthanweare.jpg?itok=qf1GSR

W Europie ukazał się 9 września, a na terenie USA ma wyjść 16 września 2016.

Dostępne jest kilka różnych wydań np. zwykłe CD, CD z 3 bonusowymi utworami, winyl, winyl z autografem. Wydania specjalne nie są (przynajmniej na razie) dostępne w szerokiej sprzedaży, a jedynie w wybranych sklepach. Płyta była długo i niecierpliwie wyczekiwana (i nie chodzi tu tylko o czas). Początkowo dwie piosenki miały pochodzić od Jima Steinmana; potem Meat pisał, że ma nadzieję na trzy; w końcu stanęło na 10 piosenkach autorstwa Jima Steinmana. Jest to o tyle ważne, że jest on kompozytorem największych sukcesów kasowych Meat Loafa (to, czy komuś podobają się te, czy inne utwory, to już jest sprawa indywidualna). Za produkcję odpowiada Paul Crook (czyli gitarzysta występujący z Meatem na jego trasach).

Gatunek? Ogólnie można powiedzieć, że rock, ale niektóre (przynajmniej) piosenki to Wagnerian rock (termin ukuty, gdy wyszła płyta Meata "Bat Out Of Hell 2" w 1993 roku, a piosenki pochodziły od Jima Steinmana).

 

Powyższe tytułem wstępu. Teraz opiszę pokrótce utwory:

1. Who Needs The Young - w latach 80-tych na koncertach głównie jako monolog, a obecnie bardziej piosenka. Zastrzegam jednak - mimo dobrego tekstu, melodia może odrzucić; nie znaczy to, ze jest zła, ale raczej dziwna.

2. Going All The Way - jednym słowem: poezja. Chodzi mi o to, że jest on długi (prawie 12 minut), ale nie nudzi. Ponadto - jest to drugi przykład takiej długości po "I'd Do Anything For love" (utwór, który przyniósł Meatowi nagrodę Grammy). W piosence śpiewają również: Ellen Folley (podobnie, jak w 1977 roku) oraz Karla DeVito 9pierwsza piosenkarka na koncertach Meat Loafa).

3. Speaking In Tongues - urocza ballada, którą można (chyba) traktować jako wytchnienie po wcześniejszej power balladzie.

4. Loving You Is A Dirty Job (But Somebody's Gotta Do It) - jeżeli ktoś wcześniej uważał wersję Bonnie Tyler z lat 80-tych za dobrą, to teraz będzie miał lepszą wersję. Pokrótce: Meat śpiewa tu partie Bonnie, a dawne partie męskie są w wykonaniu utalentowanej Stacy Michelle. W dodatku melodia jest lepsza w tym coverze.

5. Souvenirs - wieloznaczny utwór, z całkiem niezłą linią melodyczną.

6. Only When I Feel - najkrótsza piosenka na albumie. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że miała to być pierwsza część jednego z utworów na płycie "Bat Out Of Hell 3" (2006).

7. More - dobra pozycja, choć już (raczej) bez takiej rewelacji, jak w utworze drugim lub czwartym.

8. Godz - mam problem z napisaniem opisu - utwór jest autorstwa Jima Steinmana, ale bez polotu charakteryzującego jego inne piosenki.

9. Skull Of Your Country - genialny duet z Cian Coey. Tak na marginesie - jeżeli ktoś uważa, że słyszy słowa z "Total Eclipse Of The Heart" (piosenka śpiewana przez Bonnie Tyler), to ma rację, ale ... słowa te zostały napisane dla tej piosenki najpierw (według Meata, Jim Steinman napisał je w 1969 roku - wersja Bonnie pochodzi z lat 80-tych).

10. Train Of Love - (według mnie) dobre zakończenie, bardzo dobrego albumu.

Ocena: 9/10.

 

PS. Jako, że jest to ostatni album Meat Loafa (według jego słów), to tym bardziej zachęcam do jego kupna. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...