Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Timi00666

Laptop do 7000

Polecane posty

  • Cena. do 7000, ale jakby miałby być mocny skok wydajnościowy, to może być trochę więcej.
    Łatwo mnie przekonać, żeby coś jeszcze dołożyć, mój poprzedni temat o nazwie "komputer za około 5000" zakończył się na kupieniu komputera za lekko ponad 7000...
  • Główne zastosowanie. Głównie do gier, w mniejszym stopniu do grafiki, jeszcze w mniejszym stopniu do montażu filmów.
  • Rozmiary. Bez znaczenia, większość czasu i tak będzie trzymany pod biurkiem i podłączony do monitora.
  • Mobilność. jakikolwiek by nie był - najważniejsza wydajność.
  • System operacyjny. Bez.
    HDD i SSD 250+, 16 giba ramu i GTX 10x0, raczej bardzo mała szansa na coś lepszego niż 1060.
    Najlepiej by było, jakbym znalazł laptopa do końca września. Jeśli miałoby coś fajnego wyjść do końca września, to warto poczekać... a jeśli miałoby coś wyjść niedługo po wrześniu, to mógłbym odzyskać starego laptopa żeby chwilę na nim postudiować do tego czasu, ale jednak wolałbym do końca września już mieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 7300 zł można sprawdzić to: https://www.xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/555-smart7-m513e-clevo-p650rs-g-gtx1070.html - Intel Core i7-6700HQ, GTX 1070, 16 GB RAM, dysk HDD 1 TB 7200 RPM i SSD 256 GB od Plextora (SATA III). Trzeba jednak czekać na nową dostawę, ale ta niedługo już powinna być dostępna ;)

Ewentualnie Dream Machines: https://www.dreammachines.pl/laptop/config/G1070-15PL10.pl tyle że podobna konfiguracja (jednak z lepszą pamięcią RAM 2400 MHz) będzie w cenie 7699 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz test tego modelu (w wersji 17 calowej ale to bez znaczenia): http://www.notebookcheck.com/Test-Nexoc-G734III-Clevo-P670RS-G-Notebook.172036.0.html
Jest tani w porównaniu do innych ale trzeba pogodzić się z wysokimi temperaturami obudowy i odrzutowym napędem ;) Przykładowo MSI GT72VR pod obciążeniem średnio jest 10 decybeli cichszy, warto pamiętać, że decybele to skala logarytmiczna więc różnica 2 decybeli to może by 2 razy głośniejszy dźwięk. 50 stopni Celcjusza na klawiaturze pod obciążeniem to również według mnie za dużo. Ja osobiście wolałbym coś z GTX 1060 od MSI lub Asusa, jestem czuły na punkcie głośności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GS43VR-6RE-Phantom-Pro.173976.0.html

Zdaje się, że to test dokładnie tego modelu i wygląda na to, że jest jeszcze troszkę głośniejszy i cieplejszy niż mój faworyt z Smart7.
Wydaje mi się, że hałas nie będzie miał jakiegoś wielkiego znaczenia, laptopa będę miał daleko od twarzy, będzie na szafce pod biurkiem, może jedynie temperatury mogą być problemem, szczególnie, że laptop będzie miał ciągle zamkniętą pokrywę.

Może to się wydawać dziwne, że chcę laptopa na takie standardy, ale jednak będę musiał z nim w miarę często jeździć i możliwe, że czasem go użyję w plenerze.

Chyba jednak zostanę przy tym Smarcie, bo wydajnościowo lepiej, a ma podobne wady, co modele z podobną ceną i moimi wymaganiami... o ile będzie dostępny w sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat, bo jakiś czas temu pomyślałem sobie, że poczekam do świąt, żeby było taniej, jednak właśnie dostałem wiadomość, że komputery na święta nie tanieją, a drożeją... jaka jest w tym prawda? warto czekać do świąt? czy może lepiej kupić teraz, zanim nie zaczął się jakiś drastyczny popyt na prezenty?

Smutne jest też to, że minął miesiąc, a sytuacja na rynku nic się nie zmieniła, przynajmniej ja przez ten czas nic nie znalazłem nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki gorący i za 10k zł... więc chyba już wybrałem swojego laptopa. Zamówię 7smarta prawdopodobnie w połowie następnego tygodnia, więc niech temat jeszcze trochę pofunkcjonuje, może coś się zmieni do tego czasu.

W konfiguracji zmieniłem RAMy z CL15 na CL13, zawsze to teoretycznie troszkę lepiej a tylko 30zł dopłaty, w danej ofercie też podmienili klawiaturę na RGB, przez co cena lekko wzrosła, ale w sumie nie robi to dla mnie większej różnicy, a mam w nim dodatkowy bajer.

Dla pewności mogę jeszcze podesłać ostateczną wersję: http://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/555-smart7-m513e-clevo-p650rs-g-gtx1070.html#/system_operacyjny_windows-bez_systemu_operacyjnego_windows/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_do_4_dni_roboczych_z_dostawa_na_terenie_polski/drugi_port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_hitachi_7200rpm/naped_optyczny-bez_napedu_optycznego/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-intel_wireless_ac_8260_2x2_a_b_g_n_ac_do_867mbps_bt_40/port_m2_ssd-ssd_m2_2280_sata_plextor_m7vg_256gb_do_560_530mb_s/pamiec_ram_sodimm_ddr4-pamiec_sodimm_16gb_kingston_hyperx_1x16gb_ddr4_2133mhz_cl13/gwarancja_smart7-2_lata_door_to_door_standard_na_terenie_calej_polski/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera/klawiatura-klawiatura_podswietlana_wielokolorowo_polska_us_international/pasta_termoprzewodzaca-pasta_termoprzewodzaca_gelid_solutions_gc_extreme_na_grafike_i_procesor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, na start będzie miał w sobie system + 2 gry, które zajmują jakieś 50GB, a i tak dojdzie tam sporo programów i innych pomniejszych gier.

Sprzęt jakieś pół godziny temu podrożał o 60zł... rozumiem, że cena jest zależna od ilości sztuk w magazynie i nie warto przedłużać zakup.

 

...więc właśnie zamówiłem z 256GB na PCIe x4!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...