Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Motoryzacja i rowery

Polecane posty

Witam. Zna ktoś się na rowerach? Chciałem zagadać na jakimś forum, ale do tej pory mam konto tylko na CDA :D

Mam w planach kupić sobie rower za około 600 złotych.

http://allegro.pl/rower-romet-26-tarcza-rama-alu-shimano-gratis-i4096137969.html

I spodobał mi się ten. Wiem, że aukcja wygasła. Co myślicie o takim? Aluminiowa rama i tarcze hamulcowe - wydaje się, że to dobra oferta w tej cenie.

Z góry dzięki za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu i w jakim terenie jeździsz?

Aluminiowa rama i tarcze hamulcowe - wydaje się, że to dobra oferta w tej cenie.

No nie wiem, w tej cenie to raczej porządnych tarczówek się nie znajdzie. Z przerzutkami szału nie ma... Jak trochę dołożysz to można wyrwać Lazaro Integral V1 (którego widziałem w akcji w przeciwieństwie do rometa lol.gif).

Najlepiej postuj tutaj: KLIK albo na forum rowerowym. //mode przeniósł z luźnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce sobie kupić rower MTB, ale jestem dość słabo obeznany w temacie. Mój budżet jest bardzo ograniczony. Jestem amatorem i rower potrzebuje do spokojnych tras, czasem do pracy, jazda raczej rekreacyjna. Jedyne na czym mi zależy to rama aluminiowa. Jakoś tak się nastawiłem. Mam 175 cm wzrostu, więc myślę, że rama 18-19" będzie dla mnie odpowiednia. Zastanawiam się, czy kupić coś tańszego używanego, jak ten:

http://allegro.pl/tr...4126215281.html - dodam, że ten mógłbym odebrać osobiście i go obejrzeć.

Czy może kupić coś nowego, jak te:

http://allegro.pl/ro...4113939612.html - bardzo mi się podoba.

http://allegro.pl/ro...4096137969.html

Co myślicie? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Do Lazaro musiałbym dołożyć 400 złotych. A tyle niestety nie mam :( To nie ma być niezniszczalny rower, wiem jakie są realia. Interesuje mnie co myślicie o tamtych? Zresztą na nowe gwarancja jest na 2 lata, więc myślę, że mi to wystarczy.

Do Lazaro musiałbym dołożyć 400 złotych. A tyle niestety nie mam :( To nie ma być niezniszczalny rower, wiem jakie są realia. Interesuje mnie co myślicie o tamtych? Zresztą na nowe gwarancja jest na 2 lata, więc myślę, że mi to wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam moją historię z rowerem. Rok temu kupiłem Decathlona RockRider 3.3. Szał na wiosce i rama full suspension. Przekręciłem nim 300km i jeździło się świetnie. Jakiś miesiąc temu, wybrałem się z moją Panią ? smile_prosty.gif na przejażdżkę (dobrze że nam się trasa skróciła) i wróciłem na piechotę. Rozsypało się łożysko/a suportu. Prosta sprawa, wkład kosztuje 20-40PLN (zależy czy Neco czy Shimano). Okazało się, że suport jakiś nietypowy i nie idzie nic takiego dostać. Rama na złom. Przegwintowanie mufy odpada bo to aluminium. Skończyło się na zakupie kolejnego roweru. Dlatego uprzedzam przed kupowaniem wynalazków. Trzymać się znanych firm.

Co do zakupu roweru, to pytanie pierwsze brzmi "gdzie masz zamiar jeździć". Podejrzewam, że 90% odpowiedzi będzie brzmiało "asfalt z lekkim zjazdem w lekki teren". Odpowiedź wtedy brzmi - rower trekingowy jest dla ciebie. Wygodniejsza pozycja, cienkie koła 28" i najlepiej amortyzowany widelec. Można śmiało jechać w dłuższą trasę. Przerzutek poniżej Alivio nie polecam (przednia Acera jeszcze obleci), hamulce najlepiej dobre V-brake. Tarczówki są drogie w eksploatacji. Klocki potrafią kosztować od 70 zeta w górę na obie osie, a da się zajechać 2-3 komplety na sezon. Poza tym tarcze to są do Downhillu:) Rama do 180cm wzrostu 19", powyżej 21". Ostatnia kwestia - kasa. Za dobry rower trzeba sypnąć groszem (nawet za używkę). Można kupić rower za trzy stówki, ale potem może być niespodzianka z kompatybilnością. Lepiej wyłożyć tych stówek 8 do 10 i kupić sprzęt, którym można śmigać lata.

Przy zakupie trzeba sprawdzić stan ogumienia (komplet opon może kosztować ponad stówkę), zębatek (jeżeli zęby wyglądają jak rekinie płetwy to wymiana tuż tuż), łańcucha, jeżeli jest amor to zobaczyć czy nie cieknie i czy nie "dobija" przy nawet słabym dociśnięciu, sprawdzić też trzeba stan klocków i obręczy. Klocki są dość tanie, ale obręcz to koszt + usługa zaplatania koła. Oprócz tego popatrzeć na piasty czy nie cieknie z nich smar. No i najważniejsze - rama! Jeżeli gdziekolwiek są ślady spawania czy przeróbek to sprzęt można sobie śmiało odpuścić, bo rama będzie do wymiany - i to szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Chce kupić motocykl, 125ccm. Mam 180 cm wzrostu, i dysponuje kwotą 5000 zł. Zastanawiam się nad używaanymi:

- Honda Varadero 125

- KTM Duke 125

- Yamaha XT 125X

- TM SMM125 Black Dream

- MZ 125 SM

- Husqvarna SM 125 4T

- jakiś inny sm, scrambler, turystyk

Motocykl później będzie przemalowywany, najprawdopodobniej wymieniany tłumik na Akrapovič.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K, zapewne nikt tutaj nie pisze, a ja postuję w nieodpowiednim temacie, aleee

Mógłby ktoś polecić mi jakiś dobry rower do jazdy po najczęściej średniej jakości asfalcie? :P

Do 1000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2016 o 14:36, wojtusz napisał:

Czy ktoś z Was miał kiedyś problem z szybą samochodową?? Miał odprysk albo pęknięcie?? Jak sobie z tym poradziliście?

Mam obecnie paskudny odprysk bo coś odpadło od jadącego z naprzeciwka tira, też zastanawiam się co zrobić. Mój ojciec kiedyś jak miał w Passacie odprysk to pojechał do jakiegoś zakładu i spece się go pozbyli, obeszło się bez wymiany szyby. Z tego co wiem to do takiej operacji odprysk nie może być zbyt duży, inaczej bez wymiany szyby się nie obejdzie. Pęknięcia chyba nie wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się jeździ chociaż aktualnie już nie jeżdżę tak jak wcześniej. Zima była dość mocna, jak padało to raczej nie chciało się wsiacać na rower. Dzisiaj jest u mnie 15 stopni tak więc postaram się trochę pojeździć po robocie. Ma nadzieję,ze zimniej już nie będzie ;)

W zimie gdy pogoda była brzydka skupiałem się głównie na siłowni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...