Jump to content
Sign in to follow this  
Soaps

Jakie Beatsy wybrać?

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia słuchawek od Dr. Dre i zastanawiam się jaki model wybrać. Dodam, że chodzi mi tylko i wyłącznie o słuchanie muzyki, do komputera używam co innego. Z tego co widziałem modeli nie ma zbyt wiele, a może ktoś ma albo miał i coś doradzi. Cena nie odgrywa tu zbyt wielkiej roli aczkolwiek myślę, że czterocyfrowe liczby mogą już być lekką przesadą. Tak zatem, jaki model wybrać i co ewentualnie powinienem wiedzieć o tych słuchawkach?

Tak na marginesie dodam, że wiem jaką reputacją cieszą się te sprzęty wśród "ekspertów", ale mimo wszystko przez wzgląd na to, iż słucham głównie rapu i po prostu podoba mi się design Beatsów zdecydowałem się właśnie na nie.

Edited by Soaps

@Dirian a jest w ogóle coś dużo lepszego, ale w podobnej cenie co Beatsy (500-800zł)?

Do czego te słuchawki planujesz podpiąć tak w ogóle (konkretny model urządzenia)? Mają być na zewnątrz czy do domu?

Więc tak: w domu muzyki słucham z komputera, a słuchawki podpinam pod mikser Behringer U-Phoria UM2, poza domem (co zdarza się częściej, bo na samotne spacery nie ruszam się bez słuchawek) używam głównie Iphone'a 5S.

Edited by Soaps

To zobacz Sennheiser Momentum On Ear. Choć w sumie jak słuchasz głównie rapu to Beatsy nie są złym rozwiązaniem. Pomijając oczywiście fakt, że dopłaca się sporo za za znaczek.

Fajne są też w sumie AKG K545, ale jak na słuchawki portable, dość duże.

Być może są jeszcze jakieś ciekawe modele, ale od jakiegoś czasu nie siedzę w temacie audio tyle co kiedyś i nie orientuję się aż tak w nowościach, więc musiałbyś poczekać na opinie innych, lub ewentualnie podpytać na jakichś forach muzycznych.

@Dirian dzięki, może rzeczywiście powinienem poprzebierać jeszcze trochę w różnych modelach. Nie ukrywam, że najbardziej z Beatsów zważając na wygląd podobają mi się Studio. Poza tym, że słuchawki przeznaczę w 99% na rap, jestem też fanem Aftermath i twórczości Dre, stąd zainteresowanie. Już tak na sam koniec zapytam, może będziesz wiedział: dlaczego Studio są droższe na  polskich stronach od Studio 2.0 skoro (chyba) te drugie to nowszy model?

Szczerze mówiąc nie wiem. Może Studio są po prostu mniej dostępne i stąd wyższa cena? Nie wiem też jaka jest różnica pomiędzy 1 i 2, słuchałem dwójek tylko przez chwilę w sklepie. Źle nie grały, no ale wiadomo że w tej cenie oczekuje się wyraźnie lepszego dźwięku.

Wypowie się ktoś jeszcze? Designowo najbardziej odpowiadają mi Studio 2.0 jednak za radą Diriana skłaniam się również ku Solo 2.