Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chmielok

Ocena podzespołów - GTX-1070 + i5-6500

Polecane posty

Witam, dawno nie zaglądałem na to forum, ale praca zdobyta, więc można wydać w końcu coś na komputer :smile:.

Sugerowałem się bardzo podobnym zestawem znajomego:

  • CPU: Intel i5-6500
  • Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3
  • GPU: MSI GTX 1070
  • RAM: RipjawsV 2x 8GB 3200MHz (CL 16-16-16, cokolwiek to znaczy)
  • Płyta główna: MSI Z170A-G43 PLUS
  • Zasilacz: Corsair CX Series 80 Plus Bronze 600W
  • Dysk twardy
  • Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 

Choć pytanie tyczy się każdego elementu tego zestawu, interesują mnie przede wszystkim te przedmioty.

Dodam, że OC mnie zbytnio nie interesuje, a koszt zestawu przewiduję na 5300 zł.

 

Pytania:

  1. Czy chłodzenie wystarczy? 
  2. Czy zasilacz utrzyma taką konfigurację? Domyślam się, że przy SLI raczej nie, ale to raczej nie kwestia najbliższych 2 lat.
  3. Szukam raczej HDD na razie, SSD dokupię, gdy będę miał fundusze. A więc: jakiś sensowny dysk 1TB?
  4. Co z resztą komponentów? Widzicie tu coś, co jest przewymiarowane albo niedoszacowane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, na dobrą sprawę wystarczyłoby standardowe.
2. Zasilacz bez problemu utrzyma, ale nie jest to jakaś rewelacyjna konstrukcja w swojej cenie. Lepszy jest choćby Corsair CX450M (stabilniejsze napięcia, 5 lat gwarancji), który i tak będzie mieć spory zapas mocy. Na SLI się nie nastawiaj, to się rzadko kiedy opłaca. Zresztą znając życie płyta główna obsługuje SLi tylko w słabszym trybie 16x/4x zamiast 8x/8x, aczkolwiek strona producenta o tym nic nie piszą.
3. Toshiba P300 1TB, WD WD10EZEX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym dorzucić do i5 6600. Przy GTX 1070 nieco wyższe taktowanie na pewno nie pójdzie na marne.

No i skoro nie chcesz kręcić to nie wiem czy jest sens brać płytę Z170. Można wziąć np. MSI B150 Night Elf i wtedy jakieś pamiątki 2133 MHz CL13.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2016 o 23:54, yojc napisał:

Lepszy jest choćby Corsair CX450M (stabilniejsze napięcia, 5 lat gwarancji), który i tak będzie mieć spory zapas mocy.

Ale z tego, co widzę, to to jest 450W - nie za mało?

Dnia 2.09.2016 o 00:26, Dirian napisał:

Można wziąć np. MSI B150 Night Elf i wtedy jakieś pamiątki 2133 MHz CL13.

Co do tej płyty głównej pytanie poniżej, co do ramu - jaka będzie poprawa wydajności 3200MHz CL16 vs. 2133MHz CL13?
Nie ma jakichś dodatkowych "bonusów" z dopasowania taktowania CPU z RAM?

Dnia 2.09.2016 o 13:52, Irenez napisał:

Chyba przy tym budżecie jednak wolałbym troszkę ciekawszą płytę od D3H, np. MSI B150 Gaming M3.

A czym się taka płyta różni? Większa wytrzymałość, mniejsze opóźnienia, więcej miejsca, więcej złączy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450W spokojnie wystarczy, ten zestaw weźmie z 250W pod obciążeniem.

Co do taktowań - różnica nie będzie raczej zbyt wielka, przy podstawce Skalake ważniejsze jest by pamięci pracowały w Dual Channel. 

Płyta MSI B150 Gaming M3 ma lepszą kartę dźwiękową, teoretycznie lepszą sieciówkę czy czy więcej złączy. Do tego więcej portów USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...