Skocz do zawartości

Rozwiązany: Nowa karta gtx1060/rx 480


mystrzu

Polecane posty

Hej, szybka piłka, potrzebuje nowej karty graficznej.

Intel i5-4590 3.30

Gigabyte b85m-d3h

8 ram hyperx

240ssd

zasilacz smart se 530w

Lg29u67 - 2560-1080 - freesync 45-75

Z tego co już przeczytałem to radeonów nie ma teraz w dobrych cenach, warto dla samego free synca czekać ?

Jeżeli nie to gtx1060, tylko którą wersję brać ? Żaden z komponentów nie będzie wąskim gardłem ? Kiedy nastawiać sie na ich potencjalną wymianę ?

 

Pytania bonusowe, nie ten dział ale chyba bez sensu robić dwa tematy. Za ile pójdzie mi r 280x xfx z gwarancją do końca roku ? aktualnie buczy mi w nim wiatrak, planowałem oddać kartę na gwarancję żeby wymienili to chłodzenie, ale czy taka po serwisie nie traci na wartości ? Jak wygląda sprawa ze sprzedawaniem kart z moreli i gwarancją, w razie czego kupujący musi mi kartę odesłać żebym ją oddał na gwarancje, dobrze kombinuje ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie są RX 470. RX 480 nie są warte uwagi i nie zanosi się żeby były, no chyba że cena spadnie do różnicy w okolicach 100-150 zł względem RX 470. 

Pozostałe części z twojego PC nie będą ograniczały ani RX 470, ani RX 480 czy GTX 1060. Przy czym przesiadając się z R9 280X to raczej celowałbym w GTX 1060, bo różnica w wydajności będzie największa. Przesiadka na RX 470 czy RX 480 wydaje mi się średnio sensowna, no chyba że po prostu chcesz mieć nowszą kartę. Wzrost wydajności oczywiście będzie, ale nie powalający. Z drugiej strony po stronie Radków stoi Free Sync, choć nie korzystałem z tego to ciężko mi się wypowiadać czy warto się tym interesować kosztem niższej wydajności.

Co do sprzedaży - za jakieś 550-600 zł pewnie pójdzie. Na gwarancję można wysłać, karta nie straci na wartości. Już prędzej straci jak napiszesz, że wentylator buczy ;)

Jak kupujący ma dowód zakupu, to załatwia to na własną rękę, nawet jeżeli jest on na ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...