Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DonDomino

Czytnik e-book

Polecane posty

Hej,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem czytnika, problem w tym, że kompletnie się na tych urządzeniach nie znam i praktycznie nie miałem z nimi do czynienia (po za sporadycznym kontaktem u znajomych, czy też w sklepach z elektroniką). W mojej głowie narosło trochę pytań i wątpliwości, dlatego będę wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych użytkowników e-papieru i pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia ;)
Zacznę więc od tego, że dobrze by było, gdybym książki mógł kupować bezpośrednio na czytniku, a najlepiej, gdyby była możliwość wykupienia jakiegoś abonamentu - słyszałem o czymś takim jak legimi, ale lista certyfikowanych przez nich urządzeń jest niezbyt imponująca (no i pytanie - czy np. urządzenia, że tak to określę, z rodziny Kindle obsługują tą usługę, lub jakąś podobną?). Wiąże się tym to, że czytnik musi mieć połączenie z internetem - bez wifi się nie obędzie. 
Jeżeli chodzi o resztę to: 
- myślę że optymalny rozmiar ekranu to 6 cali, 
- cena około 300-400zł,
Co do ceny - czy opłaca się kupować urządzenia używane, typu Kindle 3-4 w cenie do 300zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy najlepsze oceny zbierają Kindle oraz Kobo.

Abonament oferuje tylko Legimi. Jeśli taki abonament cię interesuje, to wybór jednego z tych urządzeń wydaje się najrozsądniejszy. inkBook i Pocketbook to przyzwoite czytniki, które jednak trochę ustępują Kindle oraz Kobo. W dodatku przy abonamencie 50zł/m-c na dwa lata dostaniesz jeden z tych czytników za 1zł i czytasz bez żadnych limitów. Jeśli czytasz naprawdę dużo i widzisz sporo interesujących pozycji w tym abonamencie, to jest to genialna oferta.

Kupowanie książek bezpośrednio na czytniku jest możliwe na każdym urządzeniu z Wi-Fi. Tyle tylko, że każda przeglądarka na takich urządzeniach działa beznadziejnie i takie próby to mordęga. Pod względem bezprzewodowego przesyłania książek na czytnik to chyba dominują Kindle. Możesz przesyłać książki mailem, korzystając z chmury, albo z aplikacji sendtokindle. Jednak jeśli będziesz chciał poprzerabiać jakoś kupione książki, czy zmienić format, to i tak będziesz musiał zainstalować na komputerze darmową aplikację Calibre.

Jeśli chodzi o kupowanie używek to moim zdaniem nie ma to dużego sensu. Używany czytnik nawet w idealnym stanie nie daje gwarancji, że ekran nie padnie. Moim zdaniem dopłata do nowego nie jest na tyle duża, żeby warto było ryzykować.

Poza tym radzę zerknąć tu. Znajdziesz tam wszystko o czytnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...