Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kacper54

Komputer dla gracza (max 1600 zł)

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 1500 - 1600
  • Części do kupienia: Cały od podstaw.
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Wyłącznie dla gracza
  • Preferowany sklep: Morele ew. inne strony które oferują niższą cene za daną część.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Dodatkowe uwagi: Liczę na dysk SSD wyłącznie pod system, drugi do przechowywania danych, gier itp. posiadam ze starego sprzętu. Nie chodzi mi o wysoką jakość sprzętu lecz o jej wysoką wydajność. 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Może trochę inaczej. Dzięki za temat który mi podesłałeś ale namieszane tam jest trochę a wole mieć wszystko na dłoni ;) to koszyk który sam skomponowałem https://www.morele.net/inventory/info/gFeo7G/ potrzebuje do tego zestawu zasilacza myślę ze 500W minimum. I proszę o ew rady z pewnością da się znaleźć coś tańszego tak aby zamknąć się w 1600 zł wraz z obudową. Napęd w ogóle nie jest potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta główna jest bardzo słabym wyborem. Raz, że procesor jest wlutowany na stałe i nie ma możliwości wymiany na lepszy w przyszłości, a dwa... jak rozumiem przyciągnęło Cię hasło, że to czterordzeniowy procesor, ale to przecież tak naprawdę Intel Atom - procesor do tabletów i innego mało wydajnego mobilnego sprzętu. O grach to bym nawet nie myślał. Trzeba złożyć coś normalnego na podstawce LGA1151. Generalnie ciężko się będzie zamknąć w 1600zł.

SSD można wziąć tańszy (np. GoodRAM Iridium Pro 240GB). Zasilacz z ogromnym zapasem wystarczy 450W, np. Corsair VS450 (na droższy zasilacz nie ma co się silić przy tym budżecie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem 1600 zł złożyć NOWY solidny zestaw do gier graniczy wręcz z niemożliwością. Trzeba ograniczyć koszty maksymalnie, przechodząc tam gdzie się da na części używane. Szczególnie kupno używanego procesora i karty graficznej (na gwarancji producenta) nie powinno być za bardzo ryzykowne a da duże oszczędności. Podaj model swojego dysku HDD żebyśmy wiedzieli czy jest ok i coś się może uda wykombinować.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdawać sobie sprawę kupując taki sprzęt, że pogra się komfortowo (nie na maksymalnych ustawieniach) w gry typu LoL, Starcraft 2, może z bólem CS:Go. O produkcjach pokroju Wiedźmina 3 można generalnie pomarzyć. Gdyby budżet udało się zwiększyć do tych 2-2,2 tys można by już coś rozsądniejszego na i3 złożyć co by pozwoliło ograć te nowsze gry. Zależy od potrzeb i możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są niewielkie. 

52 minuty temu, Equisetum napisał:

Trzeba zdawać sobie sprawę kupując taki sprzęt, że pogra się komfortowo (nie na maksymalnych ustawieniach) w gry typu LoL, Starcraft 2, może z bólem CS:Go. O produkcjach pokroju Wiedźmina 3 można generalnie pomarzyć. Gdyby budżet udało się zwiększyć do tych 2-2,2 tys można by już coś rozsądniejszego na i3 złożyć co by pozwoliło ograć te nowsze gry. Zależy od potrzeb i możliwości.

Ale załóżmy że mógłbym naciągnąć budżet do 2k. Co byś proponował? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dysk HDD więc można wyrzucić Toshibę i dorzucić do Iridium Pro 240 Gb (o ile ten co posiada jest ok bo nie pochwalił się jaki to dysk). Zestaw podany przez 2Real jest ok, ale ja zamiast GTX750Ti brałbym RX 460. Cenowo wychodzą podobnie a Radeon jest kartą znacznie bardziej perspektywiczną od GeForce'a. Propozycja:  https://www.morele.net/inventory/info/WAq5wV/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odrzucił dysk SSD w ogóle bo jedyny "boost" jaki osiągnie twój znajomy to 5-6 sekund przy starcie systemu przy możliwościach karty i procesora.

Podaj co w ogóle twój znajomy ma, bo z 7-letniego kompa może będzie się dało coś wykorzystać, ewentualnie sprzedać.

 

Oceniając zestaw. RX 460 z 2 GB V-ram nie jest raczej mocno perspektywiczny. Co do dysku SSD to już pisałem wyżej. Gdyby twój znajomy odpuścił sobie tego SSDeka to zaoszczędziłbyś 300 stówy co dodając do ceny obecnie wybranej karty daje Ci 850 złotych. Dokładając 250 złotych ma już RX-a 470 przy którym może już myśleć o nowych grach. W ramach maksymalnych oszczędności usunąłbym napęd ale to byłaby trochę kontrowersyjna decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 470? Abstrahując od tego, że da się go dostać za 1000 zł  - pamiętasz, że mówimy o budżetowym zestawie z i3?
Zresztą tak liczę, że ten SSD to chyba miał być zamiast HDD, więc dochodzą nie trzy stówki, a tylko jedna.

1 godzinę temu, Equisetum napisał:

Odnośnie RX 460 - widzę jeden zasadniczy problem, którego bez znajomości monitora lepiej nie pomijać - brak złącza analogowego.

No i o ile dobrze doczytałem, to w zestawie nie miało być napędu, natomiast obudowa byłaby chyba całkiem mile widziana (to pewnie przez niedostępność M20) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie za pomoc :) udało mi się przekonać kumpla że lepiej dołożyć. Wszystko zostało już zamówione więc nie ma co się produkować więcej. Teraz czekam na części i składam tego blaszaka. Jeszcze raz dzięki za nieocenioną pomoc wiedziałem że można liczyć na użytkowników tego forum. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli można wiedzieć ostatecznie zostało zamówione? Fakt obudowę wywaliło przez niedostępność, a złącze nieanalogowe (przeoczyłem sprawę) mam nadzieje że kolega ma skoro już zamówione. Ogólnie dość pośpiesznie to wszystko poszło :) Mam nadzieję. że wiesz że z kodem jest darmowe złożenie wysyłka lub pendrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 22:28, Equisetum napisał:

A co jeśli można wiedzieć ostatecznie zostało zamówione? Fakt obudowę wywaliło przez niedostępność, a złącze nieanalogowe (przeoczyłem sprawę) mam nadzieje że kolega ma skoro już zamówione. Ogólnie dość pośpiesznie to wszystko poszło :) Mam nadzieję. że wiesz że z kodem jest darmowe złożenie wysyłka lub pendrive.

Tak wiem o tym. Kumpel chciał pendriva a złożeniem komputera zająłem się sam dla czystej przyjemności :) ostatecznie został wybrany taki zestaw.  https://www.morele.net/inventory/info/JCfOVE/   Chciałem dowiedzieć się jeszcze czy w tym samym temacie mogę pytać o laptopa do 2000 zł? Laptop również byłby dla gracza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sory że odgrzebuje temat ale co myślicie na temat takiego zestawu https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14435030_1275891172442385_6707797304425659590_o.jpg chce złożyć sobie komputer pod BF1. Obecny komputer chcialbym sprzedać aby odzyskać troche kasy na nowy sprzęt. Myślę że obecny zasilacz ( Corsair VS Series 450W ) wystarczy dla tego zestawu jeśli nie proszę o poprawkę. A to reszta moich podzespołów: Intel Core 2 Quad Q8400, Karta graficzna MSI GTX 650Ti OC, 2x GoodRam DDR2 2GB 800MHz, Płyta główna GA-G31m-ES2C, Dysk HD 502hj 500GB. Sprzęt jest dosyć stary około 5 lat z wyjątkiem karty która ma około 2 lata jest już bez gwarancji o ile dobrze mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Po pierwsze procesor jest niekompatybilny z płytą i RAMem - do podmiany na i5-6400/6402P.
  • Co do RAMu - 4GB to obecnie bardzo nędzna pojemność i szybko pożałujesz, że nie kupiłeś kości 8GB. Tym bardziej przy płycie z dwoma slotami...
  • Jeżeli chodzi o samą płytę - sam bym chyba wolał w pełni nową H110M Pro-D (bez złącza D-Sub - zupełnie niepotrzebnego, bo z dedykowaną kartą raczej nie będziesz korzystać z integry).
  • Co do SSD - naprawdę chciałbyś kupować go od sprzedawcy mającego DWA komentarze? Normalna cena to 270 zł, a to już tylko 30 zł mniej od Iridium Pro, który ma dłuższą gwarancję i lepsze kości, a także jest szybszy.
  • GTX 960 za 900 zł to bardzo zły pomysł, biorąc pod uwagę, że za niecałą stówkę więcej mógłbyś mieć RX 470 (np. klik). Przy czym podobnie jak w przypadku RX 460 - potrzeba monitora ze złączem cyfrowym.
  • Zasilacz naturalnie się nada.

Jeżeli słusznie zakładam, że z tymi wszystkimi uwagami robi się za drogo, to pozostaje albo tymczasowo zrezygnować z SSD (pewnie obecny twardziel od biedy jeszcze jakiś czas mógłby posłużyć), albo pomyślenie o zakupie używanej i5 na LGA1150 (co wiązałoby się ze zmianą płyty i RAMu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...