Jump to content
RIP

Upgrade karty graficznej do ok. 1200zł. Czy możliwy i sensowny?

Recommended Posts

Hej!

Zastanawiam się nad sensem tej operacji pod kątem tego, na ile w ogóle mi to wystarczy i czy nie lepiej przemęczyć się jakoś z 1,5 roku na średnich/niskich detalach w wielu nowych produkcjach i z rokiem 2018 kupić nowego kompa, czy też ulepszyć tego i liczyć, że chwilę dłużej pociągnie.

Mam coś takiego:

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570

Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SND+GLN+U3+SATA3 IN ( B85 PRO4 )

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Pamięć Team Group Vulcan Red - DDR3-1600 - CL9 - bulk - 4 GB TLD34G1600HC901BK (dołożyłem drugie 4GB 1600 w międzyczasie)

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE

Z tego, co czytam w podobnym temacie, który już istnieje, to najsensowniejszy byłby Radeon RX 470 i widzę, że nawet mniej prądu ciągnie, więc zasilacz da radę. Pozostaje właśnie kwestia sensu oraz tego, czy to cacko można w ogóle do mojej konfiguracji podłączyć. No i czy od razu dołożyć niewiele i wziąć np. wersję od MSI z 8GB ramu, czy zostać przy 4?

RX 470 w tej konfiguracji sobie poradzi, pytanie tylko na ile musisz cokolwiek zmieniać? Jeśli obecna karta jeszcze Ci wystarcza, to sam raczej poczekałbym do Vegi/Volty. Jeśli nie starcza, to RX 470 jest najrozsądniejszym wyborem. Jeśli masz monitor 1080p, to 4GB powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o konkretne karty, to mierzyłbym w Sapphire (mają 3 lata gwarancji, na polskich stronach jest błąd) lub MSI.

Edited by Sevard

Sprzęt prezentuje się dobrze, wymienisz kartę i będzie śmigać (nie nazwałbym tego męczeniem się). Spokojnie możesz wkładać RX 470. Co do ilości pamięci, to nie wiem czy 8 GB, to nie jest przerost formy nad treścią w tej karcie. Poza wymianą karty mógłbyś zainwestować w SSD.

Sev, no właśnie badam temat z chwilowym wyprzedzeniem i nie napalam się strasznie. Raczej sąduję cenowo jakby co. Mam w najbliższym czasie w planach zakupy gier, które straszą tym, że będę musiał grać w okolicach minimalnych (w dzisiejszych czasach ledwo 2,5roku po zakupie kompa mnie to martwi, ale średnie jeszcze ździerżę :) ). Gram w 1080p i nie mam zamiaru się przenosić wyżej, bo to mi wystarcza. Tym bardziej jestem zaskoczony tymi wysokimi wymaganiami, ale zobaczymy. Głównie chodziło mi o upewnienie się co do słuszności ewentualnego wyboru i to, czy da się go u mnie podłączyć, bo z technikaliami jestem totalnie na bakier. 

co do tej Vegi/Volty - dawałoby to mi jakieś perspektywy na dłuższą zabawę z tym prockiem i RAMami?

Edited by RIP

GTX 1060 to dopłata 75zł, a przy Twojej konfiguracji myślę, że prawie najwyższe ustawienia w FHD powinny być w 90% gier. Choć RX 470też dobry ale jeśli brać 8GB to wolałbym dołożyć do GTX 1060 jednak, za to 4GB bezkonkurencyjne w tej cenie.

Edited by ANONIMOWY321

Dobra, wtedy się wstrzymałem i w sumie dobrze, ale wyszło Nier: Automata i już niestety nie zdzierżę :)

Specyfikacja mojego sprzętu pozostała bez zmian, wciąż jestem skłonny wydać max ok. 1200zł. Nie będę się upierał przy GF, choć je preferuję. Co najsensowniejszego i co spokojnie da się podpiąć do mojego pudełka byście polecili na obecną chwilę?

GTX 1060 6GB https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5.html - z kodem na For Honor / Wildlands brzmi sensownie.

Ewentualnie możesz poczekać na odświeżone Polarisy, które w ciągu tego miesiąca powinny rozgościć się w sklepach. Zapewne celowałbyś w RX 580.