Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

loboxo

Zakup do 5000

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 5000zł
  • Części do kupienia: Cały komp z obudową.
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera: Komputer będzie służył do gier (najnowsze), a także do pracy 
  • Preferowany sklep: Najlepiej morele.net
  • Monitor: Samsung LC27F390FHUXEN (osobny zakup nie wliczony w budżet na kompa)
  • Termin zakupu komputera: W ciągu najbliższego tygodnia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw widziałbym mniej więcej tak - podkręcalny procesor z odpowiednim coolerem, niezła płyta główna, GTX 1060 (akurat Gigabyte niewybitnie mnie przekonuje, no ale w morelach wielkiego wyboru nie ma) i cała reszta potrzebnego badziwia (i tak, zasilacz wystarczy bez najmniejszego problemu i będzie mieć dobre 200W zapasu).

Co do monitora - yojc na pewno zaproponuje jakieś 29'' w proporcjach 21:9.
Jakbyś wolał bardziej tradycyjny stosunek rozmiarów, to za ~1000 zł jest Dell U2414H i z jednej strony ujdzie, ale z drugiej - w sumie nie jestem przekonany, czy opłaca się dokładać względem np. Samsunga S24D590PL. Ewentualnie wyraźnie powyżej 1000 zł jest EIZO FS2434 - pod względem jakości wyświetlanego obrazu nic lepszego nie wymyślisz, choć w podobnych cenach zaczynają się małe monitory WQHD (U2515H).
Wszystkie wspomniane opcje są na matrycy IPS, która zapewnia najlepsze kolory, niezłe kąty i dobre czasy reakcji, ale też ma kiepską, srebrzącą czerń (jeżeli Ci zależy na jej jakości, to jesteś skazany na matryce *VA, które zazwyczaj nie imponują pod względem czasów reakcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych powodów, żeby brać 8 - nie ma żadnych zalet względem 10.

Co do monitora, to żeby była jasność - to nie jest tak, że ja Ci kategorycznie odradzam wzięcie tamtego monitora. Po prostu mówię, że taka specyfikacja nie wszystkim podpasuje i fajnie by go było sprawdzić przed kupnem. Jeśli jesteś w 100% przekonany, że zakrzywiony ekran jest idealny i jesteś w stanie przymknąć oko na inne wady, to bierz ;)

webtom się dużo nie myli, że zaproponowałbym monitor 29" 21:9, ale to też z oczywistych względów jest kontrowersyjny wybór - nie każdemu takie proporcje podpasują. Ja przed zakupem swojego LG 29UM67-P (obecnie zastąpiony przez 29UM68-P) musiałem go koniecznie zobaczyć na żywo żeby zweryfikować swoje odczucia. Właściwie natychmiast się przekonałem, że to jest właśnie taki monitor jakiego chcę. Być może u Ciebie dokładnie tak samo będzie z tym zakrzywionym Samsungiem - jak już wspominałem, wszystko jest kwestią gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupować cały zestaw gdzieś indziej, czy jedynie samą kartę? W esc we w miarę rozsądnej cenie jest MSI Gaming X (jeszcze nieco taniej jest w techplanet, ale tam spodziewałbym się (może niesłusznie?) nieco wyższych cen za resztę podzespołów), tylko że Gigabyte jest o stówkę tańszy.

Ewentualnie w morelach w atrakcyjnej cenie jest MSI Armor, choć w tym wypadku po chłodzeniu spodziewałbym się jeszcze mniej, niż po GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu ładować się w gotowce - z reguły mają albo wątpliwie dobrane podzespoły, albo niewybitną cenę, albo i jedno, i drugie.

O dziwo w techplanet wychodzi nieco taniej niż w esc - już mi się nie chce linkować wszystkich podzespołów, także:

Spoiler

techplanet.png

Niestety ze względu na nieobecność CX450M i średnią cenę coolera, przekroczyłem nieco budżet.

Jeżeli za drogo, to sugerowałbym wziąć zestaw z moreli i dołożyć do niego kartę zakupioną w innym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, webtom napisał:

Raczej nie ma sensu ładować się w gotowce - z reguły mają albo wątpliwie dobrane podzespoły, albo niewybitną cenę, albo i jedno, i drugie.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia, że w przypadku gotowców praktycznie zawsze dostaje się gwarancję na 2 lata na całe pudło. Cokolwiek nie padnie to trzeba odsyłać na gwarancję cały zestaw. Często są też plomby i nawet nie można przed upływem gwarancji wyczyścić komputera w środku. A biorąc składaka z opcją złożenia przynajmniej na kluczowe podzespoły jest zazwyczaj 3-5 lat gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...