Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arvish

Router do połączenia z routered dostawcy

Polecane posty

Witam, postuję wg. wzorca:

1. do 400 pln

2. Multiplay (dostawca usług na śląsku w Opolu i okolicach)

3. 650mb/s download, 50mb/s upload

4. Obecnie wygląda to tak, że z szafy ONU w Suchym Borze pociągnięty jest światłowód po słupach i na haku przywieszony jest do mieszkania. Przewiertem wchodzi kablem optycznym do routera dostawcy usługi. Nie zależy mi na tym, by połączenie z drugim routerem odbywało się za pomocą optyki, Ethernet wystarczy. Chce dokupić drugi router który wyprowadzę przewiertem obok i ethernetem wyjdę na ścianę na zewnątrz i pociągnę kabel do piwnicy dokąd znowu sie przewiercę i zamontuję drugi router, ponieważ tamten gubi zasięg w kuchni, do piwnicy ledwo dochodzi.

5. Jeśli uda się osiągnąć punkt 4, to w sieci będą działały DWA urządzenia stale na pewno: laptop i desktop, przy czym do desktopa pójdzie znowu kabel ethernet od routera w piwnicy, a laptop będzie brał wifi z nowego routera podłączonego w piwnicy który będzie połączony z tym od dostawcy. Te dwa urządzenia stale, okazjonalnie pewnie się ktoś podłączy.

6. Nie ma potrzeby dzielenia pasma.

7. To może napiszę jak będę w domu, tymczasem moge podać model urządzenia od dostawcy: Gaoke FG7002N

8. Nie zależy mi na jakimś super wyglądzie. Ma być po prostu jak najmniej zawodny.

 

Po więcej info proszę poczekać aż wrócę z pracy, tymczasem gdyby ktoś zerknął i miał jakiś pomysł, to poproszę. W domu będę między 17-18, wtedy mogę zerknąć na opakowanie i dostarczyć jakichś dodatkowych informacji.

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...