Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glina40

Komputer 5000. Dobrze skomponowałem?

Polecane posty

Witam serdecznie!

Mój stary komp odchodzi na emeryturę więc potrzebuje nowego:-)

Wykorzystanie: gry (w szczególności strategie i RPG) oraz zastosowanie ogólne: internet, filmy.

Budżet: 5000 zł +/- 200 – 300 złotych.

Termin zakupu: wrzesień/październik, wszystko chcę zamówić w Morele.net

Ze starego chce pozostawić dysk HDD (służący do archiwizacji danych) i napęd DVD (dobrze pracuje) :

https://www.morele.net/naped-asus-drw-24b5st-sata-czarny-drw-24b5st-blk-g-as-box-460610/

https://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-7200-12-500gb-sata-ii-ncq-rohs-st3500418as-208842/

Wybrałem taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/KXhfs1/

Co do płyty głównej mam jednocześnie pytanie – wybrana przeze mnie nie posiada gniazd: M.2 Socket 3 oraz SATA Express czy ma to duże znaczenie?

 

Proszę o ocenę (czy zestaw jest kompletny) i rady czy można coś zmienić by lepiej razem grało:-) Z góry serdecznie dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda ok, ew. można zmienić kartę na MSI Gaming lub Palit Jetstream (powinny być cichsze) - do czasu zakupu pewnie będą bez problemu dostępne.

Co do złącz - jeżeli nie zamierzasz kupować np. dysku SSD na M.2, to nie ma to wielkiego znaczenia. 

Swoją drogą - co z zasilaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 3450 / MSI H61M-P20 / 8GB RAM / Gigabyte GTX 960 OC 2GB / Fortron FSP400-60GHN / SilentiumPC Gladius 800 / iiyama GB2488HSU

Mionix Castor + Mionix Sargas 900 / Tesoro Durandal MX Blue

Samsung Galaxy S6 Edge + SoundMagic E80 + HyperX Cloud

Lenovo Y50-70 i5 4210H + 8 GB RAM + GTX 960M + Crucial BX100 500GB 

Tekst powyżej dotyczy mnie? - nie bardzo rozumiem o co chodzi?

A za poradę bardzo dziękuję:-)

Już wiem to Twoja sygnatura:-) Nie było pytania.

Ano :P // Dirian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie GTX 1060 SJS za 1529zł to bardzo słaby wybór, jak potrafisz sam zamontować to weź z innego sklepu kartę, a jak z morele to przynajmniej poczekaj na MSI Gaming X, która pewnie w tym tygodniu się pojawi znowu. Lepiej to lub to. A jak możesz sam podnieść zegary i chcesz Palita to można tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ze wyjaśnienie różnic między BOX a OEM. I co za tym idzie zmieniam w zamówieniu na wersję OEM.

Nigdy nie montowałem w kompie nic ponad napęd DVD nie mówiąc o podnoszeniu zegarów:-)

Zaczekam więc na MSI Gaming X. 

I zwiększyłem moc zasilacza do 550W.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glina40

Ja i tak na Twoim miejscu wziąłbym coś tańszego. Co prawda MSI jest chłodniejszy ale z wydajnością to nie idzie w parze, ma taką jak każdy inny (choć zależy od sztuki). Ja bym wolał brać jakiś tańszy model, w swoim wypadku wybrałem Gigabyte G1 ale zwracam z powodu piszczących cewek choć chyba wezmę go drugi raz, bo prócz tego mankamentu karta mnie w 100% satysfakcjonuje, a cewki to loteria, mogą być w MSI, Asusie i innych choć GB chyba króluje w tym aspekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ANONIMOWY321 napisał:

Branie GTX 1060 SJS za 1529zł to bardzo słaby wybór, jak potrafisz sam zamontować to weź z innego sklepu kartę, a jak z morele to przynajmniej poczekaj na MSI Gaming X, która pewnie w tym tygodniu się pojawi znowu. Lepiej to lub to. A jak możesz sam podnieść zegary i chcesz Palita to można tego.

Ale sam pisałeś, żebym zaczekał na MSI Gaming X ;-) już mam namieszane tak w głowie, że sam nie wiem, którą wybrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Glina40 napisał:

Ale sam pisałeś, żebym zaczekał na MSI Gaming X ;-) już mam namieszane tak w głowie, że sam nie wiem, którą wybrać. 

Tak ale chodziło mi że jeśli już chcesz wydać 1500zł to tylko na MSI Gaming X.

DualFan 1265zł

G1 1385zł

I tu coś co wygląda podejrzanie, G1 za 1325zł !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam GTX 1060 Gigabyte G1 Gaming i gdyby nie te piszczące cewki na pewno bym nie zwracał go.  Jest cichy w stresie, a temperatura dochodzi maksymalnie do 72C. Z DualFanem do czynienia nie miałem, o testy też ciężko ale kilka opinii widziałem i były pozytywne na temat kultury pracy. Wiadomo, względem G1 i Gaming X na stockowych zegarach będzie gorszy, bo nie ma fabrycznego OC ale jak już je zrobisz to wychodzi na to samo. Choć jak już to bym jednak dołożył do Armora, wydaje się ciekawszy. No chyba że do Techplanet wróci MSi Gaming X za 1420zł, wtedy ta karta jest już ok i sam bym się pewnie pokusił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...