Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pytles

Mikrofon XLR a dokładnie Audiotechnica AT2020 - Pytanie

Polecane posty

Witam otóż zamierzam kupić mikrofon Audiotechnica AT2020 na wejście XLR, ale nie mam zasilacza który jest do tego potrzebny czyt. 48V. Więc zamierzam kupić ten KLIK sprawdzi się? Posiadam kartę dzwiękową prodigy Cube black edition czy po podpięciu audiotronica pod zasilacz który wyżej podałem i użyciu kabla XLR>jack 3.5mm podłączając pod prodigy cube zadziała i nie utraci jakości dzwięku mikrofon i czy w ogóle to zadziała? Słyszałem że mikrofony XLR są lepsze niż te pod USB 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bardzo profesjonalnie zastosowanie masz dla tego sprzetu. Jesli myslisz o nagrywaniu glosu/spiewu w studio, to wybierz XLR i obslugujacy ta wtyczke przedwzmacniacz. Wszelkie przejsciowki nie wplywaja pozytywnie na jakosc koncowego sygnalu. Jesli zas przeznaczeniem mikrofonu bedzie robienie podcastow, vlogow i gameplayow na YT plus komunikacja w grach, to bierz wersje USB. Roznica jest niewielka. Ja takze posiadam Prodigy Cube BE, pare miesiecy temu kupilem AT2020USB+ (plus oczywiscie ramie i filtr pop) i moim zdaniem mikrofon sprawdza sie swietnie dajac przyjemny ton nagrywanemu glosowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak bardzo na przedwzmacniaczach/interfejsach sie nie znam, zebym mogl udzielic Ci tu solidnej opinii o zalinkowanym sprzecie, w oparciu o ktora dokonalbys zakupu. Ja wybierajac swoj sprzet spedzilem kilka dni na przegladaniu polskich i zagranicznych stron, czytaniu recenzji, ogladaniu materialow na YT, sprawdzaniu cen i w oparciu o te wszystkie informacje wybralem model, ktory uwazalem, ze bedzie dla mnie najlepszy. Bylo to jednak kilka miesiecy temu i teraz najzwyczajniej pozapominalem wiele informacji nt. sprzetu, ktorego ostatecznie nie kupilem. Mam nadzieje, ze tu na forum znajdzie sie ktos, kto jest bardziej na biezaco w temacie i Ci pomoze. Jesli nie, to poszukaj for poswieconych nagrywaniu dzwieku (sam przed zakupem tez takie odwiedzalem) i tam poczytaj co ludzie pisza, ewentualnie zaloz odpowiedni temat. Podejrzewam, ze wystarczy, iz wpiszesz w google cos w stylu "at2020 xlr opinie" i trafisz na tego typu forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem już rozwiązanie odpowiedź dostałem na innym forum, najrozsądniejszym zakupem jest ten model interfejsu http://allegro.pl/interfejs-audio-usb-u-phoria-um2-behringer-w-wa-i5418767367.html

Mikro + intefejs wyniesie mnie 420zł więc myśle że to dobry deal, myślałem jeszcze nad Blue Yeti na usb bo też jest w podobnej cenie ale poczytałem i ludzie uważają że jednak audiotechnica jest lepsza. Upierałem się tak co do xlr bo naprawdę znalazłem dobra ofertę, a trzeba jeszcze dokupić ramię więc odczuje trochę ubytku gotówki myślę że warto :). Jakie było Twoje wrażenie jak przesiadłeś się na mikro tej klasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Yeti jest jak dla mnie zbyt duzy. W dodatku chociaz umieszczenie go na ramieniu jest mozliwe, to jest to tez duzo bardziej problematyczne niz w przypadku innych mikrofonow. No i co najwazniejsze sluchajac testow nagrywania dzwieku bardziej mi odpowiadal AT2020. Przy zakupie mikrofonu tez mialem dobrego deala, bo wczesniej dostalem z pracy voucher na amazona, ktory z tego co pamietam pokryl wiekszosc jego kosztu. :) Przy zakupie ramienia nie bierz najtanszych modeli, bo to zazwyczaj kiepsko wykonana chinszczyzna, ktora albo ma problem z utzrymaniem ciezaru mikrofonu w bardziej rozlozonej pozycji, albo szybko traci sztywnosc zawiasow i calosc staje sie luzna, a przez to bezuzyteczna. No i nie zapomnij o filtrze pop, jest niedrogi, a eliminuje wszelkie niepotrzebne stukniecia powietrza w mikrofon przy mowieniu P i B.

Moje wrazenia po przesiadce na AT2020? Glebsza, cieplejsza barwa glosu, duzo czystszy od szumow otoczenia dzwiek i zdecydowanie wieksza czulosc w porownaniu do dwoch innych posiadanych przeze mnie mikrofonow (wbudowany w headset Razer Megalodon 7.1 oraz Zalman ZM-MIC1). Czuc, ze to solidny sprzet z lepszej polki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...