Jump to content
Sign in to follow this  
Brzynd

Rozwiązany: Ocena zestawu za 4700 zł

Recommended Posts

Witam, prosiłbym o ocenę tego zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/4nU1gf/

- cena 4600 - 4800 zł,
- tylko skrzynka,
- bez systemu, mam windows 10,
- sklep Morele lub Proline,
- rozdzielczość mojego monitora Full HD,
- zastosowanie: głównie najnowsze gry,
- nie będę podkręcał,
- termin kupna: najbliższy tydzień,

Uwagi: Według konfiguratora sklepu Morele ta Płyta główna MSI B150M NIGHT ELF nie pasuje z żadną kartą z serii GTX 1070 czy to błąd na stronie czy może faktycznie trzeba zmienić na inną płytę? Jeśli tak to poprosiłbym o propozycje zmiany. Byłbym wdzięczny również za propozycję podmiany na inny zasilacz na wszelki wypadek ponieważ Morele ma prawdopodobnie tylko jeden model tego Corsair’a na magazynie.

Co do zasilacza - np. CTG-550C, choć przy takim budżecie raczej rozsądniej wyglądałby CX550M.

Jeżeli chodzi o płytę, to śmiem wątpić, żeby Night Elf miał być tak wybredny. Acz jeżeli i tak planujesz wziąć dodatkowy cooler, to może mimo wszystko warto by było rozważyć dopłatę do i5-6600K, Z170 Gaming K3 i 2666/CL13? Mógłbyś nieco podkręcić procesor, a to przy łączeniu go z GTX 1070 na pewno by nie zaszkodziło (podobnie jak nieco szybszy RAM).

No i obudowa - jeżeli zależy Ci na białym kolorze i niezbyt biały front Ci nie przeszkadza, to jest ok (a jeżeli przeszkadza, to odsyłam tutaj). W innym wypadku albo pozostałbym przy normalnej Z3 (tak właściwie to wyglądałaby nieco biednie z takim zestawem), albo dorzucił do czegoś z wyższej półki (choć w sumie budy za 200-250 zł spotkał jakiś konkretny pogrom).

Jak brać Palita, to tego (ma wyraźnie wyższe takty) - powinien być nawet ciut szybszy od MSI, a i w sumie chłodzenie powinno wypadać w miarę podobnie. Z jednej strony sam bym wolał MSI (w końcu od dawna nie można się przyczepić do ich chłodzenia Frozr na wielu kartach), dodatkowo ten Palit ma chyba nieco przycięte możliwości OC, z drugiej - niemal 200 zł oszczędności to już całkiem sporo.

I jeszcze co do coolera - jeżeli nie nastawiasz się na w pełni poważne OC, to Fera się sprawdzi, w innym przypadku wypadałoby dorzucić do choćby Grandisa, czy Macho Direct.

Dobra, to wezmę Grandisa i prawdopodobnie tego Palita choć jeszcze się zastanowię nad tą MSI bo chciałem ją brać ale przy tych zmianach w zestawie trudno będzie mi wysupłać te dodatkowe dwie stówy. Dzięki wielkie za pomoc Webtom pozdrawiam. Temat można zamknąć.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...