Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brzynd

Rozwiązany: Ocena zestawu za 4700 zł

Polecane posty

Witam, prosiłbym o ocenę tego zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/4nU1gf/

- cena 4600 - 4800 zł,
- tylko skrzynka,
- bez systemu, mam windows 10,
- sklep Morele lub Proline,
- rozdzielczość mojego monitora Full HD,
- zastosowanie: głównie najnowsze gry,
- nie będę podkręcał,
- termin kupna: najbliższy tydzień,

Uwagi: Według konfiguratora sklepu Morele ta Płyta główna MSI B150M NIGHT ELF nie pasuje z żadną kartą z serii GTX 1070 czy to błąd na stronie czy może faktycznie trzeba zmienić na inną płytę? Jeśli tak to poprosiłbym o propozycje zmiany. Byłbym wdzięczny również za propozycję podmiany na inny zasilacz na wszelki wypadek ponieważ Morele ma prawdopodobnie tylko jeden model tego Corsair’a na magazynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza - np. CTG-550C, choć przy takim budżecie raczej rozsądniej wyglądałby CX550M.

Jeżeli chodzi o płytę, to śmiem wątpić, żeby Night Elf miał być tak wybredny. Acz jeżeli i tak planujesz wziąć dodatkowy cooler, to może mimo wszystko warto by było rozważyć dopłatę do i5-6600K, Z170 Gaming K3 i 2666/CL13? Mógłbyś nieco podkręcić procesor, a to przy łączeniu go z GTX 1070 na pewno by nie zaszkodziło (podobnie jak nieco szybszy RAM).

No i obudowa - jeżeli zależy Ci na białym kolorze i niezbyt biały front Ci nie przeszkadza, to jest ok (a jeżeli przeszkadza, to odsyłam tutaj). W innym wypadku albo pozostałbym przy normalnej Z3 (tak właściwie to wyglądałaby nieco biednie z takim zestawem), albo dorzucił do czegoś z wyższej półki (choć w sumie budy za 200-250 zł spotkał jakiś konkretny pogrom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sugestię. Po uwzględnieniu twoich propozycji wychodzi coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/jj68RT/
Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, zmieniłem kartę na palita jet streama by obniżyć cenę, czy będzie to mocno obniżało wydajność całego zestawu czy nie bardzo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brać Palita, to tego (ma wyraźnie wyższe takty) - powinien być nawet ciut szybszy od MSI, a i w sumie chłodzenie powinno wypadać w miarę podobnie. Z jednej strony sam bym wolał MSI (w końcu od dawna nie można się przyczepić do ich chłodzenia Frozr na wielu kartach), dodatkowo ten Palit ma chyba nieco przycięte możliwości OC, z drugiej - niemal 200 zł oszczędności to już całkiem sporo.

I jeszcze co do coolera - jeżeli nie nastawiasz się na w pełni poważne OC, to Fera się sprawdzi, w innym przypadku wypadałoby dorzucić do choćby Grandisa, czy Macho Direct.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wezmę Grandisa i prawdopodobnie tego Palita choć jeszcze się zastanowię nad tą MSI bo chciałem ją brać ale przy tych zmianach w zestawie trudno będzie mi wysupłać te dodatkowe dwie stówy. Dzięki wielkie za pomoc Webtom pozdrawiam. Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...