Jump to content
Sign in to follow this  
adexio7543

Problem po wymianie karty graficznej?

Recommended Posts

Witam Was :) Tak wyszło, że znowu muszę się Was poradzić.

Otóż w niedzielę zakupiłem kartę graficzną, gdyż stara mi się zepsuła (artefakty itp.), kartę kupiłem używaną, sprawdziłem u gościa i wszystko było ok. Po zamontowaniu, zainstalowaniu sterowników i pierwszej fali entuzjazmu przyszła kolej na pierwsze problemy, otóż przy ponownym uruchomieniu komputera raz komputer się nie chciał włączyć(już przy ekranie biosu), pomagało zazwyczaj kilkakrotne resetowanie komputera, a czasem komputer przy ekranie `Zapraszamy` Windowsa nagle przechodził w Power Saving Mode ( Monitor gasł, słychać było że komputer się załączył i już jest pulpit itp). Pomyślałem, że to może wina nieodinstalowania sterowników starej karty, ale jak miałem to zrobić jak stara karta mi się zepsuła i nic nie można było zrobić? Ale mniejsza o to, wymontowałem i zamontowałem kartę, odinstalowałem stare sterowniki za pomocą deinstalatora Windows i przy pomocy Driver Cleaner. Ściągnąłem nowe ze strony Nvidii i powinno śmigać, lecz problem jest nadal ten sam, komputer czasem się włączy za pierwszym razem, a czasem kilkakrotny reset nie pomaga gdyż już przy biosie coś jest nie tak. Może coś jeszcze trzeba zrobić po wymianie karty? Nie mam pojęcia, wiem że karta jest sprawna ale te problemy dzieją się właśnie po jej zamontowaniu. 

Mój sprzęt:

-Intel Core 2 DUO E7600 3.06GHz (wiem, że leciwy ale to jeszcze nie czas na wymianę :))

-MSI GTX 750TI Oc gaming 2gb ddr5 

-Asus P5Q SE 2 (też leciwy, ale przy starej karcie nie było z nią problemu)

-4GB RAM 

-CHIEFTEC APS-450S (Zasilacza nie wymieniałem, kupiony z 1.5 roku temu, patrzyłem zalecenia co do karty na stronie Nvidii i było napisane minimum 300W, a to że Chieftec to raczej lepsza marka to nie miałem podstaw do wymiany :)

Myślałem, że faktycznie może problemy z zasilaniem, lecz ta MSI nie ma wejścia 6pin, ma samodzielne chłodzenie, więc dziwne żeby to było jednak to.

Z góry dziękuję Wam za pomoc. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...