Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Winkielek

Rozwiązany: Skrzynka + Monitor 3000-3500zł

Polecane posty

Witam,

Poszukuję zestawu - komputer + monitor w w.w. budżecie dla mojej siostry. Komputer ma służyć do grania. System nie ma być wliczany w cenę. Skąd ta rozpiętość cenowa? Nie chcę wydawać na komputer fortuny, ale chciałbym, aby komputer posłużył jej jak najdłużej, dlatego jeżeli dopłata 500zł będzie opłacalna na zasadzie wydajność/cena to jestem w stanie tyle dopłacić. Nawet budżet 3500zł może być lekko nagięty, jeżeli ma to się odbić na lepszej wydajności. Głównie chodzi mi o współczynnik wydajność/cena, bo chciałbym żeby dobrze spełniał swoją funkcję teraz, jak i  też za 3 lata, żebym za te 3 lata nie pluł sobie w brodę, że nie dopłaciłem tych 500zł żeby mieć np. lepszą kartę, czy procesor. Co do skrzynki mam jedno specjalnie życzenie - biała obudowa. A co do monitora to jego wysokość (razem z podstawką) nie może przekraczać 40cm, jest to realne?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej prezentuje się ten R1 niż Z3+. Coś jeszcze w tym stylu? Nawet nieco drożej?
A, i jeszcze jedno pytanko co do płyty głównej. Czy rzeczywiście dopłata do lepszej płyty jest opłacalna? Co takiego zyskuję przy dopłacie? Udało mi się znaleźć kilka płyt, które wydają mi się ok i nie bardzo wiem czy ich różnica w cenach jest uzasadniana i na którą sie zdecydować.
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-h110-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-7996-019r-845023/
https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b150m-d3h-b150-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-771598/

No i te podane przez kolegę wyżej. Czym one się właściwie różnią poza różnicą w ilości portów USB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się białej kolorystyki - Z9 Neo, Phanteks Enthoo Pro, Fractal R5 (bez okna, z oknem). Po drodze wpadły mi w oko jeszcze #1, #2, #3, #4, #5, acz jakby Ci się któraś spodobała, to poczekaj jeszcze na czyjąś opinię.

Co do płyty głównej - D3H ma nieco lepszą dźwiękówkę, (chyba) lepszą sieciówkę, cztery sloty na RAM, złącza PCI (i czwarty slot na karty rozszerzeń), chłodzoną sekcję zasilania, 8-pinowe złącze zasilania CPU, DualBIOS (przy braku OC te trzy cechy raczej nie mają większego znaczenia, no ale lepiej mieć, niż nie mieć), złącze M.2 (potencjalnie do obsługi szybszych dysków - o ile te się kiedyś wreszcie zaczną pojawiać w znośnych cenach). Niewiele drożej jest Night Elf - brak M.2 i DualBIOSu nadrabia jeszcze lepszą dźwiękówką.

@down
Z jednej strony tak, ale z drugiej - jakby się miał bardzo spodobać (choć pewnie jak miałby się spodobać, to raczej biało-biały, którego w wersji bez wyciszenia (i ceny zupełnie od czapy) nie widzę), to od biedy ujdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart będzie ok, Corsair też.
Są również Vero L1 500W (nieco mocniejszy od VS450) i Vero L1/M1 600W (wyraźnie mocniejsze od Smarta) - wszystkie trzy z 2-letnią gwarancją D2D.

Ewentualnie nieco zapomniany CTG-550C - z tego, co kojarzę, ma niezależną regulację napięć, co stawia go bliżej CX450M (choć de facto wcale nie jest od niego mocniejszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko wiem. Niestety pojawił się kolejny problem, bo termin dostawy karty graficznej zmienił się na 11 sierpnia... Jakiś zamiennik? Jakiś r9 380x od innego producenta? Zwłaszcza, że ten Asus podrożał o prawie stówę.
Zestaw prezentuje się następująco:
https://www.morele.net/inventory/info/lCpbfj/

Zastanawiałem się nad dopłatą do gtxa 1060, ale to chyba odpada ze względu na to, ze i tak przekroczyłem budżet (musiałem nawet zrezygnować z ssd). Także potrzebuję jakiegoś zamiennika dla tego Asusa do 1000zł. Czy może jechać na integrze i domówić któryś z nowych Radeonów pod koniec sierpnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niereferencyjne Radeony RX 480 zaczynają się pojawiać w polskich sklepach (http://proline.pl/?p=GV-RX480D5-8GD-Bhttp://www.x-kom.pl/p/319352-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5.html) i tym razem ceny są zbieżne z zachodnimi, więc może to mieć sens - być może udałoby się nawet wyrwać jakiegoś RXa 480 w wersji 4GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę jednak te 350zł to sporo ponad budżet, jakby miał kupować na teraz i chciałbym z morele, żeby od razu mi to złożyli to czy ten Gigabyte - klik jest godnym zamiennikiem dla Asusa czy lepiej się trochę wysilić, zamówić Asusa za 20zł drożej z innego sklepu i samemu go zamontować?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Winkielek napisał:

Kurczę jednak te 350zł to sporo ponad budżet (...)

Tak jak pisałem - to są wersje 8GB i dodatkowo dochodzi tu podatek od niskiej dostępności (bo już trudno pisać o nowości). Wersje 4GB powinny być tańsze o jakieś 200 zł, może nieco więcej. Co prawda raczej nadal nie będzie to poniżej 1000 zł, ale być może tylko niewiele ponad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po premierze RXa 470. Karta w swojej cenie nie ma konkurencji. Dosyć mocno wyprzedza R9 380 jak i GTXa 960, czasem doganiając GTXa 970 (w nowszych tytułach potrafi go nawet przeganiać). Cena sugerowana to 950 zł, przy czym w żadnym polskim sklepie karty jeszcze nie widzę. W zachodnich sklepach za to widać już gdzieniegdzie kartę i to od razu w wersjach niereferencyjnych. Obstawiam, że w Polsce karty pewnie pojawią się w połowie miesiąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...