Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DDzu

Program do pobierania oraz konwertowania całych playlist Youtube

Polecane posty

Witam, tak jak w temacie, poszukuję programu dla wygody, który potrafił by ściągnąć i przekonwertować na wybrany format całą playlistę z Youtube. Szukałem trochę, znalazłem coś takiego jak 4k video downlander, ale niektóre opinie mówią, że zawiera malware lub inne wirusy. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że pobieranie filmów z YouTube bez zgody autora to łamanie praw autorskich? Jeśli chodzi o twoje filmy, to YouTube udostępnia ci opcję pobrania ich w formacie MP4 poprzez menedżera filmów. Całej playlisty niestety nie da się pobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KryngeerPL napisał:

Wiesz, że pobieranie filmów z YouTube bez zgody autora to łamanie praw autorskich?

Bzdura.
 

Cytat

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r.:

Art. 6. 1. W rozumieniu ustawy:;
3) utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został w jakikolwiek sposób udostępniony publicznie;

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

Zważywszy, że YouTube pozwala:

a) na rozgraniczenie użytku prywatnego i publicznego

b) na zarządzanie prawami autorskimi (ograniczeniem dostępu przez paywall, a także ograniczenie dostępności ze względu na terytorium, na którym utwór jest rozpowszechniany)

należy przyjąć, że każdy utwór udostępniony na YouTube, który jest dostępny publicznie z terytorium RP wchodzi w zakres dozwolonego użytku.

@DDzu

Zakładając, że coś jest dostępne na terytorium RP - tak.

W przypadku korzystania z VPN-ów/proxy itp. sprawa jest dość dyskusyjna i teoretycznie właściciel praw autorskich mógłby ich dochodzić na mocy przepisów prawa cywilnego. Natomiast odpowiedzialność karna zgodnie z art. 1181 ww. ustawy dotyczy wyłącznie osób wytwarzających, sprzedających lub reklamujących środki przełamujące zabezpieczenia techniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autor wątku udostępni taki film lub przerobiony (zależy od praw autorskich utworu) materiał w środkach masowego przekazu (czytaj np. Internet), to jest to - jak sam wypisałeś - naruszenie  Art. 23. 1. z wyżej wymienionej ustawy (" zakresie własnego użytku osobistego ").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DDzu Nie ma, a przynajmniej u mnie nic nie wykryło ;) Jeżeli jednak się obawiasz, przed pobraniem programu zawsze możesz pobrać Anti-Malware. Osobiście nie miałem kłopotów YTD, ale jak na internet przystało - jeżeli pobierasz coś sam, to robisz to na własną odpowiedzialność ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KryngeerPL

Autor nie wspominał nic o dalszym rozpowszechnianiu (jakby wspominał to dostałby ostrzeżenie i zamknąłbym temat).

Co do dozwolonego użytku:

- art. 29 mówi o możności udostępnianiu części utworów w celu wyjaśniania, polemiki, analizy krytycznej lub naukowej, nauczania lub ze względu na charakter gatunku twórczości (tzw. prawo cytatu)

- art. 291 mówi o korzystaniu z utworów na potrzeby parodii, pastiszu lub karykatury

W przypadku dóbr cyfrowych, co prawda jest zagadką, co na myśli miał ustawodawca w art. 231 względem art. 23 ust. 2, ale przyjmuje się, że dopóki kopiowanie (mailowanie itp.) nie jest publiczne/nie ma charakteru działalności gospodarczej i pozostaje w zakresie kręgu osób pozostających w związku z osobistym (i nie ma charakteru cyklicznego) - to nie jest czynność zabroniona (o ile nie łamie przy okazji DRM).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale spytam się jeszcze, zrobię to na przykładzie (żebym miał jasność w głowie): Znajomy wysłał mi link do playlisty z ćwiczeniami, ja chciałbym sobie ją pobrać, ponieważ niedługo wyjadę i nie będę miał internetu, a chciałbym mieć je przy sobie, a konwertowanie jest mi potrzebne, aby zmienić je na jakiś format, który odczyta tablet. Czy to jest dozwolone?

@Debonair Ok, dzięki, przyjrzę się temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...