Jump to content
Sign in to follow this  
Andriu

Fallout Tactics Leczenie ( urazy wstrząsy inne )

Recommended Posts

Ostatnio postanowiłem przyjrzeć się ( znaczy zagrać i sprawdzić co  w tej grze jest ) Falloutowi a że ma tylko "Fallout Tactics" to też padło na tą część. I dlatego ma pytanie związane z tą grą dotyczące jak się domyślacie medycyny o ile umiem przy pomocy tych strzykawek nazywanych tu stempacami czy jakoś tak i apteczek wyleczyć pasek zdrowia to nie ma pojęcia jak pozbyć się takich dolegliwość jak niesprawna lewa noga czy wstrząs mózgu. Jeszce trochę a cały mój zespół będzie zespołem inwalidów . Jedna z postaci ma ten uraz już od przedniej misji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz mieć torbę lekarską, dać ją do ręki postaci, która ma najwięcej punktów w umiejętności "doktor" (pewno będzie to Zszywacz :D ) i użyć tej umiejętności na postaci, którą chcesz wyleczyć (może można też użyć torby na innej postaci, nie wiem tego akurat, bo po tym, jak Luneta doznała wstrząsu mózgu, nauczyłem się korzystać z zaklęcia "zapisz grę" ;) ). Spotkałem się też z czymś takim jak "zestaw pourazowy", ale nie miałem okazji tego wypróbować, może można tym wyleczyć takie obrażenia. A w Bunkrze czasem nie ma lekarza który mógłby pomóc Twojej ekipie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Torba lekarska w łapę Zszywacza i dajesz. Klik na torbie lekarskiej, klik na postaci z urazem i czekamy aż skończy leczyć. Tak samo było we wcześniejszych grach z tej serii i tak samo dzialają apteczki pierwszej pomocy. To znaczy w sensie mechaniki używania. Po nich leczona postać może mieć opatrunek co sprawia, że dalsze używanie na niej apteczek pierwszej pomocy nie ma sensu i zdrowie będą jej przywracać tylko stimpaki i jedzenia. Przynajmniej do czasu aż nie użyjemy na niej z sukcesem torby lekarskiej. Zestawy narzędziowe działają dokładnie tak samo, ale dla pojazdów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki zadziało noga sprawna wstrząs ustąpił . Swoją drogą to właśnie Zszywacz był ranny w nogę i to on był w time medykiem z największym współczynnik leczenia , ps muszę pamiętać ze proszek obniża statystyki kiedy się tym leczę . Na te chwile ma mały zapas leków a kasa idzie na ammo głównie . Jeszcze raz dzięki za pomoc . hmmm może kupie Trylogie Fallout cenna 36zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Andriu napisał:

 hmmm może kupie Trylogie Fallout cenna 36zł

Tylko przy zakupie weź pod uwagę, że Tactics to taki spin-off i dość mocno różni się od F1 i F2.  W poprzednich dwóch częsciach także jest walka turowa jednak dużo uboższa. W poprzednich częsciach większy nacisk został położony na fabułę i system rpg. w przeciwieństwie do FT w którym walka odgrywa główną rolę. FT miejscami bliżej pod tym względem do JA2 niż poprzednich częsci. Graficznie też troche dzieli te tytuły bo Tactics został stworzony na nowym silniku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wiem że F.T ma nieco inny charakter. Takie pytanko bo Tim wrócił z kolejnej misji  z Quncie chyba ( szpony śmierci uwolnię pani burmistrz itd ) i jest kłopot z lunetą bo je obciążenie nagle wynoś  50 zaznaczone jest na czerwono czyli statystykę coś obniża ale nie widać żadnej przyczyn obniżenia parametrów , jak daje je gumę do żucia to tam te statystyki wzrastają że mogę już podnieś co nieco sprzętu ale ma komunikat o uzależnieniu. Trochę tych gum zjadła poprzednio dzięki czemu misja poszła szybciej . Jest jakiś sposób aby wyleczyć te staystyki aby zniknęły te negatywne efekt które je obniżają , nie ma info aby miała coś złamane cz była chora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to właśnie efekt uboczny tego uzależnienia? Samemu nigdy nie korzystałem w tej grze z żadnych takich wspomagaczy więc nigdy nie byłem od niczego uzależniony. Brałem jedynie stimpaki i to polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...