Jump to content
Vegas2013

Rozwiązany: Ultimate Quake przy zmianie rozdzielczości gra się crashuje .

Recommended Posts

Chciałem pograć w Quake na moim kompie (mam Win10) i przy zmianie rozdzielczości gra wywala chowa się na pasku a jak chce ją włączyć to wyświetla się komunikat że program przestał działać. Wie ktoś jak zmienić rozdzielczość bo granie na domyślnej jest takie średnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym sugerował odpalać grę przez porta (Quakespasm, Darkplaces... Co kto woli :) ). Ewentualnie dodaj do skrótu uruchamiającego grę np. " -width 800" (bez "", akurat ta komenda powinna uruchomić grę w rozdzielczości 800x600), choć może nie zadziałać, zależy, jak uruchamiasz grę (quake, glquake, winquake...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak miałem Windows 7 to mogłem zmienić rozdzielczość normalnie a teraz nie. A jak odpalić Quake'a prze port np. Darkplaces ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawkę czy dodatki? Podstawka to prosta sprawa, instalujesz Darkplaces (do osobnego folderu, nie do folderu Quake'a, btw, polecam od razu się zaopatrzyć w Rygel's Ultra Texture Pack, skoro na Darkplaces się zdecydowałeś :)), kopiujesz z folderu Quake'a pliki pak (pak0.pak i pak1.pak, są w folderze ID1) do folderu ID1 w folderze, w którym zainstalowałeś Darkplaces i uruchamiasz przez darkplaces.exe (plik z teksturami, będzie to bodajże rygel-dp-texturepack-ultra.pk3, też do ID1 wrzucasz). Z dodatkami trochę inaczej jest - trzeba skopiować foldery rogue i hipnotic z folderu Quakea do folderu Darkplaces (właściwie ważne są tylko pliki pak które w tych folderach są, resztę po skopiowaniu możesz skasować albo po prostu utworzyć foldery rogue i hipnotic w folderze Darkplaces i do nich skopiować pliki pak0.pak z folderów rogue i hipnotic w folderze Quake'a). Potem najlepiej zrobić skróty do pliku darplaces.exe i dopisać w tej słynnej linii komend (prawy przycisk myszy na skrócie -> Właściwości -> Skrót -> Element docelowy) po jednej spacji:

dla Scourge of Armagon

-game hipnotic

dla Dissolution of Eternity

-game rogue

i przez te skróty grę uruchamiać jeśli będziesz chciał w któryś dodatek zagrać.

Bonus

Aby mieć muzykę - w folderze ID1, tam, gdzie zainstalowałeś Darkplaces, utwórz folder sound, a w nim - folder cdtracks. Do tego ostatniego wrzuć muzykę z gry w formacie ogg, pliki powinny się nazywać tak, jak numery ścieżek na płycie - ścieżka 2 (numerowane są od 2 bo ścieżka 1 to ścieżka z danymi) to plik track002.ogg, ścieżka 3 to track003.ogg i tak dalej, aż do ścieżki 11 - track011.ogg. Najlepiej moim zdaniem ripować ścieżki do wav z płyty z grą i konwertować do ogg, ale jak nie masz płyty (Steam, GOG...), to pewnie gdzieś na dysku, w folderze Quake, jest muzyka, pewnie w formacie mp3, to sobie przekonwertujesz (a jak nie ma, cóż, w internetach na pewno znajdziesz, tylko mogą być numery ścieżek pomieszane, zawsze możesz soundtracku na YT poszukać i sprawdzić, czy się numery ścieżek zgadzają :) ).

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...