Jump to content
Xardas80

Rozwiązany: Problem z pobieraniem - uszkodzone pliki

Recommended Posts

Niedawno podczas przeglądania internetu zacząłem dostrzegać jakieś dziwne anomalie - mianowicie obrazki często nie chciały się wczytywać do końca albo były jakoś dziwnie przetworzone (odbarwione). Myślałem, że to wina internetu, ale przedwczoraj przez przypadek zobaczyłem, że każdy plik .exe albo archiwum przy pobieraniu są uszkodzone. Myślałem, że to wirus, więc przeskanowałem komputer trzema programami - nic nie pokazał. Myślałem, że może ten wirus jakoś się ukrył, więc sformatowałem dysk, ale problem pozostał. Myślałem, że problemem może być dysk, więc podpiąłem do komputera dysk zewnętrzny, zainstalowałem na nim Operę i ściągnąłem przez nią kilka plików na ten dysk - ale one też były uszkodzone. Później zainteresowałem się RAMem. W moim komputerze są dwie kości - 2GB i 4GB. Najpierw wyjąłem jedną i sprawdziłem, czy wszystko działa normalnie - dalej było źle. Włożyłem ją i wyjąłem drugą - problem pozostał.

Stąd teraz nie wiem, w czym tkwi problem i co robić. Oto informacje z HDDScana:

Ov7AL7j.png


Zapomniałem dodać kilka rzeczy: mój system to Windows 10, a problem występuje tylko przy pobieraniu plików .exe lub archiwów - przy ściąganiu obrazów, plików dźwiękowych i filmowych wszystko jest w porządku.

Nie jest to raczej wina internetu samego w sobie, bo na innym komputerze w domu wszystko działa w porządku. Ewentualnie karta sieciowa?

Edited by Xardas80
Link to comment
Share on other sites

Ja bym Ci proponował odpalić jakiegoś linuxa live cd i sprawdzić czy na nim działa wszystko dobrze. 

Live CD wczytywane jest do RAMu, więc jeśli problem wystąpi to może być kwestia RAMu choć wątpliwe.

Raczej windows jest upośledzony :)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...