Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Satreks

Rozwiązany: Zestaw do 5k + monitor

Polecane posty

Witam ponownie,

Potrzebuję pomocy w złożeniu nowego potwora do grania :) Poniżej informacje wg wzoru:

 

Budżet na komputer: 5000

Części do kupienia: Płyta główna, procesor, ram, karta graficzna,
zasilacz, obudowa, monitor, myszka, klawiatura, cooler, napęd, opcjonalnie karta
dźwiękowa ( do zestawu głośników 5.1, Logitech Z506) / Cały zestaw - monitor, klawiatura,
myszka i komputer

Czy wliczyć system w cenę: Nie, mam windowsa 10

Zastosowanie komputera: Najnowsze gry

Preferowany sklep: morele ale może są tańsze i zaufane?

Rozdzielczość posiadanego monitora: 1366x768 laptop

Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej nie

Termin zakupu komputera: W ciągu najbliższego tygodnia, dwóch - w zależności kiedy dostanę wypłatę

Dodatkowe uwagi: Preferuję karty graficzne od nVidii ale jestem otwarty na propozycje. Jeśli chodzi o myszkę to nie chcę jakiejś kosmicznej jak np. R.A.T Cyborg itp :P

Gry jakie mnie interesują to między innymi Ashes of the Singularity, CS:GO, Battlefieldy (zwłaszcza 1, który ma dopiero wyjść )

Jeśli coś mi się przypomni to dopiszę :D

 

PS. Temat do doboru monitora mam założyć w innym dziale lub osobnym temacie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej by było jakbyś się jednak wstrzymał z zakupem do premiery GTX 1060. Bo na GTX 1070 kasy nie starczy, a branie GTX 970 nie ma teraz najmniejszego sensu. Do końca lipca karta powinna trafić do sklepów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie napisałem jeszcze, że monitor kupię za następną wypłatę czyli te 5000 idzie tylko i wyłącznie na PCta. Za myszkę i klawiaturę też zapłacę z drugiej wypłaty a może nawet trzeciej jeśli będzie trzeba :D

 

To coś zmieni czy niestety nic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tyle, że GTX 1070 powinien się zmieścić. I niemal na pewno do czasu zakupu monitora nie będziesz miał na czym wyświetlać obrazu z peceta - laptopów, na których można wyświetlać obraz z zewnątrz, ponoć zbyt wiele nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym :) Z brakiem monitora sobie poradzę bo jakiś stary złom powinien stać w piwnicy. Jeśli stoi to ma 19" i rozdzielczość HD ale na nic więcej nie liczyłbym od niego :P

Oczywiście przewiduję też jakąś dopłatę na kompa ale jeśli będzie duża to będę musiał przesunąć zakup o miesiąc bo nie mam za dużego zapasu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/nZ8NZc/

Co prawda wspomniałeś, że podkręcać raczej nie chcesz, ale przy obecnej cenie i5 6600 i fakcie, że można skorzystać z cashback za który dostaniesz 150 zł zwrotu, branie zestawu bez opcji podkręcania średnio się opłaca. A podkręcanie nie jest zbyt trudne, więc warto trochę usiąść i poczytać, a następnie wykręcić procka (przyda się do tej karty).

Cashback działa tak, że jak zakupisz ten sprzęt do 15 lipca, to możesz ubiegać się po 30 dniach od zakupu o zwrot 150 zł (przy tym procku i tej płycie głównej) na tej stronie  - https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/home 

Jak już dostaniesz ten zwrot, to można dołożyć za to drugą kość RAM-u żeby było 16 GB w Dual Channel. Można też pomyśleć czy nie wziąć teraz dysku SSD 240 GB zamiast HDD i postawić na nim system - https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/ - a HDD dokupiłbyś sobie wraz z kolejną wypłatą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie opłacałoby się dołożyć do Supremo M2? 16 zł za Golda to IMHO względnie znośny interes.
  • Jakby okno było mile widziane, to X70W wydaje się być ok - na oko wygląda na wyższego Paxa z innym frontem i właśnie dużym oknem.
  • Prawdę mówiąc zakup 1070tki do monitora 19'' wydaje mi się trochę dziwny - nie lepiej kupić najpierw monitor i przez ten miesiąc pomęczyć się na integrze? Może przez ten miesiąc ceny kart nieco spadną...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, przypomniałeś mi jeszcze, że nie napisałem w pierwszym poście, że mam 2 dyski ssd - 128 gb od kingstona i 250 gb od samsunga więc nie muszę dokupywać kolejnego :D

Obudowa mi się nie podoba ;d Poszukam jakiejś w podobnej cenie i podam do niej link później

#Edit

Dla mnie nie ma problemu ze wstrzymaniem się z zakupem np. karty graficznej. Równie dobrze monitora też mogę nie kupować od razu bo na integrze zawsze da się w coś pograć ( chociażby Tibia :D )

Jest szansa, że ceny obniżą się w ciągu tego miesiąca ? 

#Edit2

Co powiecie o tej obudowie: https://www.morele.net/obudowa-zalman-z11-neo-midi-tower-z-oknem-usb-3-0-bez-psu-z11-neo-706391/ ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o zasilacz, który podał webtom? zamienić czy zostawić poprzedni?

 

Jeszcze jedno pytanko. Mam w laptopie aktualnie dwa dyski ssd, jeden zwykły 2,5" ale drugi podłączony przez m.SATA... Czy na tej płycie głównej, którą podał Dirian będę mógł go podłączyć czy zostawić w lapku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom - wątpię :( Ponoć Nvidia (albo raczej TSMC) ma problemy z produkcją odpowiedniej ilości rdzeni, a oprócz tego na karty jest wysoki popyt: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/geforce-gtx-1080-gtx-1070-dostepnosc-niereferencyjnych-kart.html

2 minuty temu, Satreks napisał:

zamienić czy zostawić poprzedni?

Zamienić, Supremo jest lepsze elektrycznie, i ma certyfikat Gold. Moim zdaniem warto dołożyć te 25 zł, zwłaszcza że przy okazji wesprzesz w jakiś tam sposób polską gospodarkę (SPC to polska firma). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To news sprzed niemal dwóch tygodni i już po części się nie sprawdził - obecnie z dostępnością niereferentów nie ma przesadnie wielkich problemów (co prawda np. EVGI nadal nie ma, no ale w porównaniu z tym, co było jeszcze choćby tydzień temu, jest i tak super). A jeżeli zestaw ma osiągnąć pełną gotowość operacyjną dopiero za miesiąc i właściwie tylko w przypadku karty można mieć nadzieję na jakąś spadek ceny, to IMHO warto się z nią wstrzymać.

EDIT:
@Satreks Co do dysku mSATA, to o ile mi wiadomo, bez adaptera go do tej obudowy nie podłączysz.
@Dirian Jesteś pewien, że Gaming K3 z zestawu to to samo, co Gaming K3-EU z TTC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to usunąłem z koszyka kartę graficzną, podmieniłem zasilacz i obudowę i wyszło nieco ponad 2700 zł. W takim razie to bym zamówił już w tym tygodniu ale jeszcze pozostaje monitor, myszka i klawiatura. Mam napisać osobny temat w innym dziale czy podacie mi jakieś propozycje tutaj? 

 

Obecnie przez jakieś 4 lata korzystałem z laptopa ( to jeśli chodzi o klawiaturę :P ) a myszkę mam Razer Lachesis 5600dpi i trzeba ją wymienić bo zaczyna się psuć. Monitor nie wiem czy potrzebuję jakiś super 144hz itd bo w csa gram dość rzadko ale w inne strzelanki będę grał zwłaszcza jak wyjdzie BF1. Obecnie laptop pozwala mi jedynie na granie w American Truck Simulator i ledwo co w Ashes of the Singularity ( ledwo co bo mam 20-25 fps i tylko jeśli nie ma za dużo jednostek na ekranie :)

#edit

Znalazłem mój stary monitor. Jest to LG Flatron Wide monitorTV i wygląda dokładnie tak: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/415nubmyHRL._SX355_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy popisać i tutaj - z osób udzielających się w peryferiach, które nie zaglądają do tego działu, do głowy przychodzi mi tylko @kebab84.

  • Co do klawiatury, to sprawa jest dosyć prosta - jeżeli pasuje Ci niski skok klawiatur laptopowych, to najlepszym wyborem będzie Force K7. No chyba, że chciałbyś jakiegoś (przynajmniej 2x droższego) mechanika?
  • Jeżeli chodzi o mysz - może Gigabyte XM300?
  • A odnośnie monitora - jakiś budżet? Bo do GTX 1070 można by pomyśleć o WQHD, no ale tutaj musiałbyś się liczyć z kosztami rzędu ~2000 zł (?), czy nawet 3000 zł w przypadku 144Hz. A jeżeli chodzi o FullHD - klika wymieniłem tutaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura wygląda fajnie ale jak to jest z wytrzymałością i żywotnością? Jesli mechaniczne są w tej kwestii lepsze to dla mnie to jest miesiąc i przyzwyczaję się do każdej ;)  Myszka wygląda ciekawie ale musiałbym mieć ją w ręce, żeby stwierdzić czy będzie mi pasowała bo w tej Lachesis miałem problem z przyciskami po bokach ( często niechcący je wciskałem przez co w grze coś się mieszało ;d )

 

No i kwestia monitora... 2000zł to sporo kasy będzie ale z drugiej strony do gtxa 1070 brać monitor "tylko" FullHD to wręcz grzech :D Może podaj jakieś propozycje kosztujące około 2000 zł bo zanim kupię monitor i tak muszę poczekać do kolejnej wypłaty a może nawet jeszcze następnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Onarion napisał:

Zamienić, Supremo jest lepsze elektrycznie

Żeby to stwierdzić trzeba wiedzieć jak Supremo radzi sobie w tętnieniach i regulacji napięć (co najmniej). Tętnień nikt nie przetestował (a zdarzało się że drogie zasilacze mają tętnienia na poziomie 90mV kiedy norma to 120mV), a w regulacji napięć jest gorszy od Corsaira. (I nie sądzę żeby miał tętnienia na poziomie niższym niż 20mV Corsaira).

Ma lepsze kondensatory i z tego względu można go wybrać (chyba ma też trwalszy wentylator), choć ja nie ufam jeszcze w pełni tej "podgapionej" od Great Walla konstrukcji w SPC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tym zasilaczem? Chciałbym, żeby wszystko było jasne bo zamawiam to jak tylko dostanę wypłatę w tym tygodniu. 

 

Nad klawiaturą i myszką jeszcze się zastanowię, tak samo z monitorem, na który muszę dłużej pozbierać pieniądze :)

 

Aha jeśli w przyszłości dorobię sobie i będę miał pieniądze na drugą kartę graficzną to moc tego zasilacza wystarczy na dwie karty GTX 1070 czy będę musiał wtedy wymienić zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @Orion ma wątpliwości, to chyba jednak lepiej by było pozostać przy CX550M. No chyba, że chciałbyś dorzucić do RM550X (lub RM650X) - tu już na pewno nie ma wątpliwości, że to lepsza konstrukcja, do tego ma półpasywny wentylator (nie pracuje przy niskim obciążeniu) i 10-letnią gwarancję.

550W do dwóch 1070tek będzie na styk, także lepiej by było dorzucić do wersji 650W. Choć zanim GTX 1070 się zestarzeje, to będą już pewnie dostępne nowe karty (AMD Vega/nVidia Volta) z pamięciami HBMv2 i zabawa w SLI nie będzie miała zbyt wiele sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdążę zebrać kasę przed premierą nowego sprzętu więc wezmę RM550X, najwyżej w przyszłości zmienię zasilacz przy okazji :P 

 

W takim razie w pierwszej kolejności biorę pudło bez karty graficznej, później pomyślę co dalej. Odezwę się może jeszcze przed kupieniem karty graficznej bo może coś się pozmienia z cenami czy coś :P No i oczywiście przy wyborze klawiatury i myszki. W każdym razie dzięki i do usłyszenia wkrótce :) 

Zestaw, który zamówię teraz:

https://www.morele.net/inventory/info/E9IVBI/

 

PS. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to piszcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeszcze o czymś zapomniałem :/

 

Chcę do zestawu dokupić jeszcze słuchawki i mikrofon ale o tym wiem jeszcze mniej niż o PCtach :) Może mi ktoś polecić jakieś dobre propozycje czy muszę założyć nowy wątek w innym dziale ? Teraz mam słuchawki Pioneer SE-M390

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...