Jump to content
Sign in to follow this  
ngx

RX 480 - kilka pytań

Recommended Posts

Witam,

Po wczorajszej, pełnej kontrowersji premierze mam kilka pytań do Was. Otóż udało mi się "załapać" na kartę w cenie rekomendowanej (1170 zł), mam na nią rezerwację i zaakceptowane (nie uruchomione jeszcze) raty. Od kilku tygodni byłem mocno napalony tą kartą, dałem się porwać fali hype'u i nie wiem, czy jest to dobra decyzja. Na szczęście nie zatwierdziłem jeszcze tego zakupu w banku, także mogę się póki co wycofać (czas na decyzję mam do jutra). No i tyle wstępu, teraz pytania:

1) o co chodzi z tą aferą z niezgodnością z napięciem PCI Express? Nie jestem biegły w technicznych aspektach tego typu, więc gdyby nie czytanie opinii na forach w ogóle nie wiedział bym że takie zjawisko istnieje. Mam płytę główną ASRock Q77M vPro, czy to co opisują serwisy może zaszkodzić płycie? 

2) czy Aerocool VP-450 poradzi sobie z tą kartą? Jeżeli nie, to jaki za maks. 200 zł da radę? 

3) czy w ogóle warto dalej inwestować w ten układ, czy jednak zdecydować się na coś sprawdzonego, np. GTX 970? Zwlekałem z zakupem właśnie z powodu premier, tak jak radzili wszyscy obeznani w temacie, a teraz już w zasadzie nie wiem co o tym myśleć.

Do wydania "mam" (a raczej póki co bank ma) 1200 zł i koniecznie potrzebuję karty graficznej dosyć szybko, bo obecna wyzionęła ducha i już nie zamierzam czekać kolejnych kilku tygodni. Brać?  

Edited by ngx

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Chodzi w sumie o to, że karta referencyjna łamie kilka specyfikacji (w tym PCI Express). W części przypadków do niczego to nie doprowadzi (nie jest pierwsza, nie jest ostatnia), ale jeśli ktoś będzie miał takiego pecha do karty jak Tom's Hardware to przy słabszych płytach (w tym twojej) może być średnio ciekawie. Nie, żeby spaliło od razu płytę, ale układ audio to już może zakłócać. 

2) Teoretycznie tak, ale w praktyce skoki poboru prądu powodują, że proponowałbym zmienić na coś z lepszymi liniami +12V (Corsair VS 450W/ Vero L1 500/600W),

3) W tej chwili dałbym sobie spokój z referentem, bo w chwili obecnej jest on głośny, gorący, a na dodatek nie trzymający taktowań. Poczekałbym, aż wyjdą niereferenty od Asusa, MSI i Gigabyte'a z bardziej wydajnym chłodzeniem, bo to jest wciąż dość wydajna karta, ale tragiczna w wersji referencyjnej. Problem w tym, że spodziewałbym się cen w granicach 1300-1450 złotych za wersję 8 GB (pewnie 1050-1200 za 4 GB).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...