Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NPol4

Win 8.1>Win XP

Polecane posty

Witam

Czy warto z laptopa z Win 8.1 przejść na PC z Win XP? Na moim laptopie zaobserwowałem słabą wydajność oraz Ósemka niezbyt mi pasuje. Kompa używam do internetu, yt i grania w  CS:GO lub Euro Truck Simulator 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to za laptop. Jak jakiś nowszym to będziesz mieć problemy ze znalezieniem sterowników pod XP. Ponadto XP w polskiej wersji jest tylko 32bit (mniejsza ilość obsługiwanej pamięci, brak obsługi gier/aplikacji 64bit), no i obsługiwany DirectX to 9.0c (nie pograsz w gry wymagające Dx10 i wyżej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest tylko wersja 32-bitowa to akurat na plus. Wierz mi nie chcesz nikogo skazywać na używanie 64-bitowego XPka.

A odpowiadając na pytanie - CS:GO pójdzie na XPku, ale ETS 2 wymaga już przynajmniej Windowsa 7. Z YT i w ogóle przeglądaniem internetu też może być różnie, bo większość nowych przeglądarek porzuciła wsparcie dla XPka, a w tych, w których zostało ono zachowane nie wszystko działa jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PC z zainstalowanym XP, trzeba by było go tylko sformatować(i po zgrywać gigabajty dokumentów ). Nie zamierzam grać w nowe gry, od tego mam konsole. Pytanie główne to czy warto? Nie ukrywam że XP z wszystkich okien używanych przeze mnie podszedł mi najbardziej. Wiem że nie ma już wsparcia Microsoftu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto obecnie korzystać z systemu, od premiery którego minęło już 15 lat od ogólnej i 8 od premiery ostatniej wersji. Powodem jest właśnie brak wsparcia ze strony MS, brak wsparcia twórców programów, czy brak wsparcia najnowszych wersji popularnych przeglądarek. Powodem, dla którego nie warto korzystać z XPka są również kwestie bezpieczeństwa, bo brak wsparcia = brak łatania luk, dzięki którym hakerzy mogą pozyskać twoje dane. Lepiej zainwestować w siódemkę/dziesiątkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...