Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 08/2016

Polecane posty

Ten numer CDA (08/2016, wtorek 28.06, 15,99 zł) jest troszkę inny niż zwykle. Po pierwsze, jest tylko jedną płyta DVD (z 3 pełnymi wersjami gier: Deadpool, Crimzon Clover: World Ignition PL, Penarium), ale za to dajemy wam dwustronny plakat o rozmiarach 82 x 59 cm. A na nim panny z Overwatcha (Tracer/Smuga) i Mirror’s Edge: Catalyst (Faith). Do tego aż 40 stron poświęcamy na targi E3 – zobaczycie na nich fotorelację, przegląd ponad 130 gier i najciekawszego sprzętu oraz podsumowanie targów w formule Gamewalkera (także z gościnnym udziałem polskich developerów).


W dziale recenzji znajdziecie 20 gier (nie licząc mobilek). Nie jest to czas masowych premier wielkich hitów, ale Overwatch, Mirror’s Edge: Catalyst, Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, Dead Island Definitive Collection, Elite: Dangerous – The Engineers, Hearts of Iron IV, Postal Redux to zestaw całkiem zacny jak na okres okołowakacyjny.

Gdy zaglądam do Publicystyki, to aż paszcza mi się sama cieszy na widok tak wielu smakowitości. Piszemy o problemach i zaletach wczesnego dostępu ("Wcześniaki"), o cheatowaniu w grach MMO ("Wszyscy oszukują"), o klasycznych grach, które pierwotnie miały wyglądać zupełnie inaczej ("Gra zmienną jest"), o tym, jak korporacje analizują (i kształtują!) nasze gusta ("Wiedzą o tobie wszystko"). Przypominamy sylwetkę Rona Gilberta (twórcy Monkey Island), zdajemy relacje z wizyty w siedzibie Blizzarda ("Tam, gdzie narodził się Warcraft") oraz hollywoodzkiej premiery filmu "Warcraft: Początek", ("Warcraft - światowa premiera"). Pokazujemy też, jak emulować stare platformy na minikomputerze Raspberry Pi ("RetroPie"). A skoro o starych platformach mowa, jest też kolejny odcinek historii konsol przenośnych. Mac Abra kończy z kolei swój cykl "Sekretne życie twórców gier". Przybliżamy też kultowy w pewnych kręgach online’owy manager piłkarski Hattrick ("Do przerwy 1:0"), a Berlin w tekście "Na jednym żetonie" oddaje hołd znakomitemu shmupowi Crimzon Clover (zupełnym przypadkiem mamy go na DVD w tym numerze :P). Są też dwa felietony i - jakżeby inaczej - Szpile.


 

Główną atrakcję działu sprzętowego stanowi w tym numerze Megakonfigurator, czyli poradnik dla kupujących/ulepszających peceta lub laptopa. Mamy też obszerny test karty Radeon RX 480, która powinna mocno namieszać w segmencie GPU bardzo wydajnych, ale stosunkowo rozsądnie wycenionych. Testujemy też GeForce’y GTX 1070 i GTX 1080, Nvidia Shield Android TV, minipecety, myszy gamingowe oraz słuchawki.


Nie mogło też zabraknąć Na Luzie i Action Redaction. Na DVD oprócz pełniaków znajdziecie gry freeware, mody do XCOM-a 2 oraz masę atrakcyjnych bonusów.


 

Zainteresowanym przypominam: wtorek 28.06, 15,99 zł. Do zobaczenia!


 


 

#########################SPIS TREŚCI


 

E3

Fotorelacja

Przegląd gier

Przegląd technologii


 

RECENZJE

Overwatch

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan

The Climb

Hard Reset Redux

Dead Island Definitive Collection

Mirror’s Edge: Catalyst

Hearts of Iron IV

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter

Postal: Redux

She Wants Me Dead

Investigator

Zen Pinball 2

Shadwen

Elite: Dangerous – The Engineers

Sol Trader

Trials of The Blood Dragon

Everybody’s Gone to the Rapture

Chronicle: RuneScape Legends

Dovetail Games Flight School

Mobilne:

Assassin’s Creed: Identity

Fire Emblem Fates


 


 

Publicystyka

 

Wcześniaki

Wszyscy oszukują

Gra zmienną jest

Do przerwy 1:0

Na jednym żetonie

Felieton: Dzień jak co dzień, dzień po dniu

Felieton: Gra dżentelmenów z długimi kijami

Wiedzą o tobie wszystko

Warcraft – światowa premiera

Tam, gdzie narodził się Warcraft

Wielcy branży: Ron Gilbert - Pan od Monkey Island

Sekretne życie twórców gier, cz. 6: Jak zostałem działem oraz inne dziwne historie

Konsole przenośne - Sukcesy małe i duże (1998-2005)

RetroPie - Dzieciństwo w kieszeni

Szpile


 

Technologie

Info


 

Megaporadnik

Megakonfigurator - desktopy i laptopy dla gracza


 

Testy

Nvidia GeForce GTX 1070

Asus ROG Strix GeForce GTX 1080

Nvidia Shield Android TV

Minipecet Intel Compute Stick STK1AW32SC

Logitech K400 Plus

Minipecet Modecom FreePC 32 GB

Mysz Steelseries Rival 700

Mysz Asus ROG Spatha

Słuchawki AKG Y30

Słuchawki SteelSeries Siberia 350

AMD Radeon RX 480


 


 

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD


 


 

########################ZAWARTOŚĆ DVD


 


 

PEŁNE WERSJE


 

Deadpool

Penarium [STEAM]

Crimzon Clover: World Ignition PL


 

Deadpool [DVD, DRM FREE]

Gatunek: akcja

PEGI: 18

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 6 (09/2013)

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8, CPU 2 x 2,66 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI HD 4850


 

Akcja przez naprawdę duże A. Deadpoolowi, naszemu ulubionemu najemnikowi z niewyparzoną gębą i głosami w głowie, formuła ta służy. Słynny z ustawicznego burzenia czwartej ściany, ma pełną świadomość tego, że jest idealnym antybohaterem gry i cieszy się konwencją dopuszczającą totalną rozpierduchę. Deadpool wykorzystuje w walce kombinacje ciosów katanami, wspomagając się okazjonalnie bronią palną - zwykle parą pistoletów, ale czasem także miotaczem plazmy. W trakcie gry, za gromadzone po drodze punkty, nabyć można wzmocnienia ataków i ich nowe kombinacje - w tym ultrawidowiskowe „ulty”. Nie da się ukryć naturalnie, że w grze znacznie lepsza jest forma niż treść, niemniej warto ścierpieć powtarzalność starć dla znakomitych przerywników.


 

Technicznie Deadpool to młodszy brat Wolverine’a, stworzony na podstawie Unreal Engine’u 3 i zremasterowany ledwie kilka miesięcy temu na PS4 i XBO. Warto wspomnieć też, że w głównej roli nasz antyheros obsadził Nolana Northa, znanego także jako Nathan Drake z serii Uncharted, a muzykę do gry skomponował brat słynnego Jeremy’ego - Julian Soule. Innymi słowy: jeśli podobał ci się filmowy Deadpool i masz pada (na klawiaturze gra się tak sobie) - nie zawiedziesz się.


 


 

@@@@@@@


 

Crimzon Clover: World Ignition PL [DVD, DRM FREE]

Gatunek: akcja

PEGI: brak

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 9 (08/2014)

Multi: dla 2 graczy naraz

PC: Win XP/Vista/7/8, CPU 2 x 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT


 

Prawdziwy list miłosny do Crimzon Clover autorstwa Berlina znajdziesz w CDA. Od siebie dodam jedynie, że specjalnie dla nas Yotsubane, twórca tego wyśmienitego shmupa, zrobił polską wersję językową. Krótko mówiąc - coś dla 101% hardkorów.


 


 

@@@@@@@@@@@

 

Penarium [STEAM]


 

Gatunek: akcja

PEGI: 7

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: brak

Multi: do 4 graczy lokalnie

PC: działający


 

Penarium to pixelartowa platformówka, w której ginie się absurdalnie, makabrycznie i wielokrotnie. To Super Meat Boy do potęgi czwartej - bo tylu graczy naraz może szaleć na arenie. To sadystyczna rozrywka dla największych twardzieli, którzy w krwi, pocie i łzach oraz dziesiątkach, jeśli nie setkach pixelowych śmierci odnajdą ukojenie. Cześć i chwała niezłomnym!


 

Uwaga - Penarium wymaga Steama.


 

FREEWARE

Barn Yarn

Dreamscapes: The Sandman

Gnomes Garden

Orchids to Dusk

Pig Out!

Ur-Quan Masters HD


 

GALERIE

Dead Island Definitive Collection

Overwatch

Postal Redux

Shadwen

Teenage Mutant Ninja Turtles:
Mutants in Manhattan

Mirrors Edge: Catalyst


 

COSPLAY

Ciri & Kelpie


 

MODULATOR

Mody do XCOM 2


 

WYDARZENIA

Computex 2016

Warcraft: Początek - światowa premiera

Blizzard - wycieczka


 

Bonusy


 


 


 

cd_08_001_RGB.jpg

cd_08_Plakat 1_rgb.jpg

cd_08_Plakat 2_rgb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okladka bardzo dobra, pelniaki nie dla mnie, za to w pismie troche rzeczy dla siebie znajde - material z E3, recki Overwatch, Hearts of Iron IV, Shadwen oraz ED: The Engineers. Swoja droga moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze poprzednich darmowych content patchow do ED (np. Powerplay czy Wings) nie opisywaliscie na lamach pisma, o umieszczaniu wzmianki o nich na okladce nie wspominajac. W publicystyce najbardziej mnie cieszy material poswiecony Blizzardowi i premierze filmu, w technikaliach testy nowych kart nVidii. No i na deser jest jeszcze plakat. Nowy number zapowiada sie niezle. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że w moje urodziny :P Co do plakatu, strona ze smugą jakaś taka kiepska. Spodziewałem się bardziej kontrowersyjnej pozycji :D
Interesuje mnie głównie megakonfigurator i testy kart, chociaż widzę też kilka rezenzji gier które mnie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na sezon ogórkowy jest strasznie dużo fajnej treści. Do tego Deadpool którego wypada obczaić, jak znajdę gdzieś spolszczenie. Luknę też na Crimzon Clover by sprawdzić czym tak zachwycają się Cross z Berlinem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detep tekstów targowych moim zdaniem in minus tym razem niestety. stary układ typu większe rzeczy na przedzie, mniejsze alfabetycznie jednak był dużo lepszy. O ile rozumiem brak tego przeglądu kilku największych rzeczy po 1-2 strony każda (i tak połowa informacji to było w wielu przypadkach powtarzanie rzeczy sprzed targów), tak już sam alfabet był spoko. Łatwiej było znaleźć szybko to, co się chce najpierw przeczytać, teraz trzeba za każdym razem sięgać do indeksu albo wertować te ~30 stron. 

Do tego wpadka Papkina w akapicie o MW Remastered:

nacieszyć oczy teksturami w brazylijskich fawelach

Fawela była w Modern Warfare 2, a nie w jedynce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze aby ulozyc cos alfabetycznie to trzeba NAJPIERW miec wszystkie teksty, a w tym roku E3 nie bardzo nam sie zgralo z terminamu zrzutu materialow do drukarni.

Ale na gamesconie powinno juz byc "po bozemu".

Zreszta aby latwo znalezc jakas gre - wystarczy poszukac w indeksie w spisie tresci

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Smuggler napisał:

Problem w tym, ze aby ulozyc cos alfabetycznie to trzeba NAJPIERW miec wszystkie teksty, a w tym roku E3 nie bardzo nam sie zgralo z terminamu zrzutu materialow do drukarni.
 

Hm, to rodzi pewne pytanie - kiedy wysyłaliście materiały do drukarni? I co ważniejsze - kiedy był przeprowadzany test RXa 480? Kilka niemieckich redakcji twierdzi, że dostali docelowe sterowniki w zeszłym tygodniu. Ta wypowiedź sugeruje zaś, że testy musiały być przeprowadzane wcześniej.

I przy okazji drugie pytanie - nie naruszyliście oby NDA obejmującej testy Polarisów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, powiedz, co się kryło pod tym kodem na Steam w Action Redaction? :P

Relację z E3 przeczytałem jednym tchem. Fajne gierki się szykują, ale na pewno nie ma jednej, na którą bym czekał niecierpliwie. Kilka tytułów jednak trafi przed premierą na moją listę życzeń. :)

Szkoda, że TMNT Mutants in Manhattan jest taką słabą gierką. Liczyłem na coś porządnego w komiksowych klimatach. No nic, nie udało się, trzeba czekać na nowego Spider-Mana od Sony, ale ten chyba na konsole tylko wyjdzie, to znowu będę musiał obejść się ze smakiem.
Po tekście dotyczącym Rona Gilberta przypomniałem sobie, że w pierwszy dzień tegorocznej letniej wyprzedaży Steam kupiłem sobie obie części Monkey Island "na kiedyś". Myślę, że to "kiedyś" przyszło szybciej, niż się spodziewałem, bo właśnie się pobiera pierwsza część.

Jest wiele fajnych rzeczy do czytania w tym numerze, więc dziękuję. Tak z góry, bo jeszcze całości nie przeczytałem... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana mam ubaw jak powołują się na przecieki z CD Action zwłaszcza na Reddit, łącznie z pięknymi skanami z całego artykułu o RX 480. Najlepszy komentarz pod przeciekiem. Niektórzy starają tłumaczyć artykuł z pomocą polskich userów.

" Being Polish myself I wouldn't trust them very much"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sevard napisał:

@Soundmaniaq Ja w sumie wcale się tym komentarzom nie dziwię. Też od bardzo dawna niespecjalnie wierzę w testy sprzętu w CDA. Zresztą już sam dobór gier do testów jest bardzo dziwny.

nie mam wyrobionego zdania, czekam na nowe polarisy od dawna, mam nadzieje, że te osiągi pójdą w górę dzięki oficjalnym sterownikom, z drugiej strony jeśli karta będzie za dobra, mainerzy bitcoinowi podbiją cenę do nieciekawych poziomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sevard napisał:

BitCoinów już od dawna nie kopie się za pomocą GPU. Teraz jeśli już, to używa się wyspecjalizowanych układów FPGA.

mam nadzieje, że 2014 to jest to "dawno" o którym piszesz

http://www.extremetech.com/gaming/176724-amd-graphics-card-pricing-skyrockets-due-to-cryptocurrency-mining-could-kill-amds-gaming-efforts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...