Jump to content
Sign in to follow this  
qwerton

Rozwiązany: Szyfrowanie całego dysku w Vera Crypt

Recommended Posts

Cześć,

Mam zamiar zaszyfrować dysk twardy w laspsie za pomocą programu Vera Crypt. Chciałbym spytać osób, które miały już z tym do czynienia, w jaki sposób należy przygotować się do tej operacji ? ;) Dodatkowo chciałbym spytać na czym dokładnie polega opcja związana z ukrytym systemem operacyjnym, którą można wybrać w czasie wybierania opcji szyfrowania.  I w końcu pytanie czy w ogóle warto wybierać opcję z ukrytym systemem czy raczej zwykłe szyfrowanko wystarczy? :)

 

EDIT:

W sumie pewnie będę szyfrował tylko partycję systemu, bo vera crypt coś się pruje o niestandardową partycję  i grozi, że system może nie chcieć się bootować xD, tą partycją może być dysk D, ale nie ma co ryzykować. Natomiast pozostaje aktualne pytanie czy szyfrowanie ma być normalne czy z ukrytym system xD

Edited by qwerton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jaki masz system?

To jak działa Hidden Operating System masz opisane tutaj. Czy tego potrzebujesz, czy nie to już Twój wybór. I jeśli chcesz używać tego typu programów, to naprawdę lepiej się na początku zapoznać z dokumentacją, niż potem żałować, że się tego nie zrobiło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój system to Windows 10 :), dzięki za odpowiedź, zdecydowałem, ze nie będę, póki co szyfrował całego dysku, stworzyłem jedynie zaszyfrowany 20 gb plik, w którym trzymam jakieś prywatne rzeczy. W głównej mierze mi to potrzebne, ponieważ podróżuję z komputerem, a jego kradzież mogłaby spowodować przechwycenie danych, które są mocno osobiste. 

Jeśli będę potrzebował czegoś więcej, zaszyfruję partycję systemową, na ten moment folder wystarczy, jeśli nie będę mógł sobie poradzić w przyszłości z tematem, poproszę o ponowne otwarcie wątku, a tymczasem wątek do zamknięcia ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...