Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Filmy

Polecane posty

Gość raveno

Ach...z pierwszych recenzji "Zemsty Sithów" wynika,że ta część nie odstaje od najlepszych pierwowzorów.Świetnie,już sie pale do tego żeby obejrzeć,ale do czego pije.Eld w recenzji "Lego-Star Wars" napisał:

Wiem,jestem naiwny, bo pewnie G.Lucas po raz kolejny udowodni nam,że jest słabym reżyserem

A więc wychodzi na to,że Eld sie pomylił :D.Pytanie:No i co z tego?Jest to argument np.dla Smugga,żeby wkurzyć Elda i powstrzymać jego pesymizm.Dziwne,że nikt tego wcześniej nie odnalazł :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatnio w kinie na "5*2". Pierwsze wrażenie już było ujemne, bo okazało się, że film jest francuski (nie wiedziałem, bo w sumie niewiele o tym filmie słyszałem, a koleżanki mnie wyciągneły na to...). Natomiast wrażenie ogólne równie kiepskie - tzn. gwałt i geje w jednym filmie to jak dla mnie za dużo :) Ogólnie pomysł na film był ok, ale wykonanie i fabuła niestety marna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji przydało by się więcej filmów katastroficznych ( i tu mała prośba, czy mógłby mi ktoś podać parę tytułów dobrych filmów o podobnej tematyce???), bo po "Pojutrze" jakoś nic ciekawego nie oglądałem.

Znalazłem taki dilmik katastroficzny:

atomowa burza (atomic twister)

Atak tornado zawsze pociąga za sobą spustoszenia i ofiary w ludziach, ale co się stanie, gdy zagrozi elektrowni jądrowej? Wobec tej przerażającej perspektywy staje Corinne Maguire, odpowiadająca za bezpieczeństwo elektrowni znajdującej się opodal małego amerykańskiego miasteczka Tennessee. Wraz z trojgiem innych pracowników i miejscowym szeryfem rozpoczyna dramatyczny wyścig z czasem.

reżyseria: Bill Corcoran

scenariusz: Ron McGee

obsada: Sharon Lawrence, Mark-Paul Gosselaar, Carl Lewis

gatunek: thriller/ akcja/ katastroficzny

Polecam również Twister (o łowcach tornad - niezłe)

Nie chodzi ci może o Orlando Bloom-a i "Królestwo niebieskie" ???

Możliwe. Mylą mi się ci aktorzy, bo się Piratów z Karaibów naoglądałem :D (za rok dwójka i nowa gra!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ulubionego filmu, ale lubię Szeregowca Ryana, serie Alien (jedynka najlepsza :) ), Lotra, Equilibrum (chyba dobrze napisałem).

A jakbyś uzasadnił jeszcze swoje zdanie, to w ogóle cud, miód i orzeszki... - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wchodzi na ekrainy kin Zemsta Shitów? Pytam, bo bardzo oczekuję tej produkcji.

Hehe no tak...troche spoznona reakcja ale nie mialem neta a ten post na prawde mnie rozwalił :D Na ową "Zemste SHITOW" jade do Poznania juz jutro podobno ma byc mega premiera :D Zdobrych filmow to wczoraj na TVN widziałem "Fight Club" film na prawde dobry z początku dziwna i zakręcona fabuła staje sie jeszcze dziwniejsza i bardziej pokretna, polecam wciaga i skłania do myślenia.

A z moich ulubionych to polecam: "Od zmierzchu do SHITU" :D (nie mogłem sie powstrzymać "Świtu" jakby ktos nie wiedział) no "Gladiatora" tez bardzo lubie eee... wzystkie Monty Pythony komedie Mela Brooksa ("Kosmiczne Jaja "Lęk wysokości") filmu z Leslie Nilsenem :D Star Warsy :D Matrixa jedynke. "W imie ojca" "Ojca Chrzestnego" (kurde jak trudno sobie przypomniec tytuły jak sie tego bardzo chce :D) trylogie Indiany DŻONSA "Nic śmiesznego" "Gorzej byc nie moze" "Lot nad kukułczym gniazdem" "Lepiej byc nie moze" :D "Taksowkarz" "Leon Zawodowiec" no ok koncze bo nie skoncze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem sobie płytki z filmami i natknąłem się na jedną z wypisanym czarnym markerem słowem "Haker". Płytka poszła do napędu, Allplayer włączony na full ekranie, fotelik rozłożony, pepsi pod ręką i oglądam...

Film dość stary... Z jednej strony toto ciekawe (zwłaszcza matura), z drugiej zaś strony nieciekawe humorystycznie (wizyta k...obiet w domu Turbo). Ale oglądnąć można, zwłaszcza że polska produkcja, z polskimi aktorami, oraz polską (nie zawsze) okolicą ;).

Ocena: 5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych filmow to wczoraj na TVN widziałem "Fight Club" film na prawde dobry z początku dziwna i zakręcona fabuła staje sie jeszcze dziwniejsza i bardziej pokretna, polecam wciaga i skłania do myślenia.

Też oglądałem "Fight Club" (polski tytuł "Podziemny krąg"). Naprawdę znakomity film, może trochę w schizofrenię wprowadzić :wink: ale warto obejrzeć. A ku ścisłości to był on emitowany na Polsacie, nie TVN. Wczoraj zresztą Polsat wyemitował kolejny ciekawy i zaskakujący film, "Arlington Road" z (Jeff Bridges i Tim Robbins w rolach głównych). W końcu żadko kiedy zdarza się, że główny i raczej pozytywny bohater ginie a film się kończy.

A teraz kończę, bo muszę się przygotować na wieczorną premierę "Zemsty Sithów". :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fight Club" moim zdaniem film fajny, ach przypomnial mi sie "The Mechianist" :D.

("Fight Cub") Jedyne co mnie w nim zawiodlo to zakonczenie. Zostaly wysadzone inne budynki ale bomba tez byla w tym, w ktorym znajdowali sie bohaterowie. A po drugie to typ strzelil sobie w leb majac lufe w ustach i sie nie zabil nawet jakby przestrzelil sobie policzek to nie moglby mowic wiec mnie sie to nie podobalo :P Ale ogolem film oceniam na + bo fajna fabula nawet :D.

"Haker" osobiscie nie podobal mi sie ten film jedyne co uznalem za fajne w nim to Deloriana i aktorke, ktora grala ta modelke :D

A kto ogladal "Mind Hunters" ?? Film mi sie podoba a zwlaszcza motyw wykorzystywania przez morderce zainteresowan danych osobnikow jako ich slabosci :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mechanista - moze bys tak okrutnie nie spoilerowal, co? Nie wszyscy to jeszcze widzieli :?

Natomiast Mind Hunters widzialem - swego czasu nawet tutaj o nim pisalem. Dobry, rzetelny thiller, gdzie morderca jest wsrod nas i polowe filmu spedzamy na domyslach kto to jest :) Nie zawiodlem sie bo moj typ roznil sie od mordercy, wiec film mi sie podobal. No i sam pomysl jest dosc fajny - tak i z testem tych calych profilers, jak i z pomyslem na zabijanie kolejnych ludkow. Warto zobaczyc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, muszę przynać ,że "Podziemny krąg" baardzo mnie zaskoczył. Myślałęm, że to będzie coś zupełnie innego. A tu - bomba! Po prostu wgniotło mnie w fotel. Niesamowite, niegłupie i ostre dialogi, , "antykorporacyjność", świetne zdjęcia i aktorstwo. Baaardzo dziwny, ale zdumiewająco wciągający film. Podnosi adrenalinę.

No i ta końcówka! Zaskakujące to było (jak wszystko zresztą).

Widać, że Fincher potrafi robić filmy. W dodatku mocne filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Podziemny krąg' rzeczywiście zaskakuje. Nawet przy drugim oglądaniu, gdy znałem już zakończenie, nie dopatrzyłem się niedociągnieć. Domowa fabryka mydła to genialny patent :wink: Porządny, mocny film z dobrą obsadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem, ze film "Podziemny krag" mi sie podobal ale ten koniec ehh, troche lipny i slaby moim zdaniem (Patrz moj post wczesniej). Czy ktos slyszal o takim filmie jak "Night Watch" prosze o opis jak ktos moze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podziemny krąg" faktycznie nader udany. Mocne, brudne kino. Wato podkreślić GENIALNĄ kreacją aktorską Edwarda Nortona. Wspaniała robota. Nieźle zagrał Brad Pitt, Helena Bonham Carter też miło mnie zaskoczyło. Polecam, naprawdę ciekawy film.

4+/6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem niedawno film pt. "Za wszelką cenę". Opowiada on o kobiecie, która chciała boksować na ringu. Wytrwale trenując dostała się na ring. Wszystkie walki kończyła zwycięsko w pierwszej rundzie. W finale wagi pół-średniej walczyła z Niemką, która stosowała brudne zagrania. W chwili nieuwagi bohaterka filmu oberwał i runęła na podstawione krzesło. Spowodowało to uszkodzenie rdzenia kręgosłupa i paraliż. Co działo się dalej dowiecie się sami. Naprawdę warto. Film został nagrodzony ponoć 3 oskarami. Zna ktoś jakiś ciekawy western?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podziemny krąg" faktycznie nader udany. Mocne, brudne kino. Wato podkreślić GENIALNĄ kreacją aktorską Edwarda Nortona. Wspaniała robota. Nieźle zagrał Brad Pitt,

4+/6

Niezle? Jak dla mnie to nie wiem czy nie byla to lepsza kreacja niz ta Nortona. Rola Tylera Durdena utwierdzila mnie ze Pitt dobrym aktorem jest! Widzialem ten film juz chyba z 12 razy a caly czas poluje na DVD, zeby moc go ogladac jak najczesciej sie to tylko da. Naprawde swietny film, ja daje w pelni zasluzone 6/6.

A po drugie to typ strzelil sobie w leb majac lufe w ustach i sie nie zabil nawet jakby przestrzelil sobie policzek to nie moglby mowic wiec mnie sie to nie podobalo

No wiesz w tym filmie znalazlbym wieksze niescislosci niz ta. A wlasciwie to czemu niemoglby mowic?! Akurat od policzkow proces mowienia niewiele zalezy, predzej bym sie sprzeczal z tym, ze do kratni napewno dostal sie proch i tutaj cos moglo sie niedobrego stac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wydarzenie! W nowym piśmie premiery pojawia się dwa filmy! W tym jeden... najpierw ten gorszy. Dirty Dancing2 - straszna kaszana, film okropnie przesłodzony... nie spodobał mi się. Ale DD2 całkiem blednie przy drugim filmie dodanym do pisma.UWAGA! PULP FICTION!!! To wszystko za 15,90 PLN. Niezła okazja, przyznajcie! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tangerine

Dobry film? Szyfry wojny. Niemłode to już, ale znowu na HBO puszczali i miło było sobie raz jeszcze obejrzeć.

Pulp fiction w końcu udało mi się zobaczyć. Powalające, chociaż nieźle zagmatwane. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym piśmie premiery pojawia się dwa filmy

Czy "Premiry" to tytuł. A prz okazji można trochę szczegółw, mam na myśli kasiorkę. Z tytułu domyślam się, że będzie to pisemko filmow (wrescie nie typowo babskie jak "Gala") dające co miesiąc jakieś w miarę ciekawe i nowe filmy.

Z filmów z gazet do nie moge sobie darować, że opuściłem dwa tytuły. "Za wszelką cenę" i "Birthday Girl", oba z moją ulubioną aktorką -Nicole Kidman.

Ostatnio zauważyłem, że mnie do kina bardzo przyciągają aktorki. Ostatnio do grona ulubionych dałączyła Eva Green. Bardzo mi się podobała (nawet więcej niż bardzo :) ) w równie dobrym filmie "Królestwo niebieskie" (ona chyba jednak była lepsza od filmu :wink: ).

"Królestwo niebieskie" ma dość dziwaczy polski tytuł. Ja bym dał "Królestwo niebios".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm' date=' muszę przynać ,że "Podziemny krąg" baardzo mnie zaskoczył. Myślałęm, że to będzie coś zupełnie innego. A tu - bomba! Po prostu wgniotło mnie w fotel. Niesamowite, niegłupie i ostre dialogi, , "antykorporacyjność", świetne zdjęcia i aktorstwo. Baaardzo dziwny, ale zdumiewająco wciągający film. Podnosi adrenalinę.

No i ta końcówka! Zaskakujące to było (jak wszystko zresztą).

Widać, że Fincher potrafi robić filmy. W dodatku mocne filmy.[/quote']

Taaa... "Podziemny krąg" mnie zniszczył. O ile "Sedem" było jak obuchem w łeb i nie pozwalało dojść do siebie z jakiegoś takiego przygnębienia, tak "Fight Club" po prostu rozbił mnie na atomy. Film, w którym wszystko rozjaśnia się dopiero po obejrzeniu całości. I drugi, trzeci i kolejny raz oglada się interpretując te czy inne wydarzenia, które za pierwszym razem były dziwne, nielogiczne, skrzywione... Norton i Pitt we wspaniałych kreacjach aktorskich. Helen Bonham-Carter za dużo się w sumie nie nagrała, ale postać Marli jako taka - ciekawa.

Co do nieścisłości itd. No ludzie, pewno, że są. Choćby scena w biurze szefa Narratora - czy ktokolwiek byłby w stanie podnieść się sam za koszulę i dać sobie w brzuch tak, żeby rozwalić szklany regał za plecami? ;)

Rola Tylera Durdena utwierdzila mnie ze Pitt dobrym aktorem jest!

Heh... aż mnie kusi' date=' żeby ironicznie skomentować... Ale nie chcę spoilować, więc:

;)+-->

(Nieco spoiler ;))
A ja powiem, że Tylera grał Norton. Pitt reprezentował jedynie tę 'wolną', buntowniczą część jego osobowości. I co teraz? :D[/quote']

A Pitt swój kunszt aktorski objawiał niejednokrotnie. "Siedem", "Wywiad z wampirem"... Wprawdzie kaliber filmu nie ten, ale w "Ocean's Eleven" i sequelu też zagrał fajnie - a jaką fajną psotać kreował :). Ile razy Rusty pojawiał się w kadrze, to coś szamał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak gadacie o kreacjach Pitta, a zapominacie o jednej - tak masakrycznej, ze mnie zniszczyla juz w pierwszych chwilach. Mianowicie - chodzi mi o SNATCH!

Przyznawac sie zaraz - kto nie widzial tego swietnego filmu, hę? :P

Przeciez Pitt, ktory tam zagral cygana, byl po prostu fenomenalny. Jak sobie tylko wspomne jego postac, to od razu sie usmiecham. Doskonaly film, doskonala rola :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawac sie zaraz - kto nie widzial tego swietnego filmu, hę? :P

Przeciez Pitt, ktory tam zagral cygana, byl po prostu fenomenalny. Jak sobie tylko wspomne jego postac, to od razu sie usmiecham. Doskonaly film, doskonala rola :)

Ja widziałem. I przyłączam się w pełnie do pochwał. Jeden z lepszych filmów sensacyjnych jakie widziałem. Pitt grał świetnie - włączając w to akcent, którego ni pupy nie da się zrozumieć :wink: Zresztą cały film jest dobry. Genialne postaci - chociażby Borys the Bulletdodger :twisted: No i jaki edukacyjny - wiele można się o świniach dowiedzieć, nie Chim? :wink: Gorąco polecam!

Akurat od policzkow proces mowienia niewiele zalezy, predzej bym sie sprzeczal z tym, ze do kratni napewno dostal sie proch i tutaj cos moglo sie niedobrego stac...

Od policzków może samych w sobie i nie, ale od dziury w policzku tak. Jama ustna w procesie mówienia jest swego rodzają komorą, gdzie zachodzą procesy akustyczne i dodatkowy otwór zaburzył by akustykę. Od krtani zależy częstotliwość dźwieków - twardość, ton i tym podobne, ale dźwiękach samych decyduje reszta układu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "Premiry" to tytuł.

---> Chyba tak. To będzie nowe pismo na naszym rynku.

A prz okazji można trochę szczegółw, mam na myśli kasiorkę. Z tytułu domyślam się, że będzie to pisemko filmow (wrescie nie typowo babskie jak "Gala") dające co miesiąc jakieś w miarę ciekawe i nowe filmy.

Z filmów z gazet do nie moge sobie darować, że opuściłem dwa tytuły. "Za wszelką cenę"

--> Ten film w gazecie?! Jeszcze premiery na DVD nie było ;)

i "Birthday Girl", oba z moją ulubioną aktorką -Nicole Kidman.

Ostatnio zauważyłem, że mnie do kina bardzo przyciągają aktorki.

--> Hyh, znam to :wink: :twisted:

Ostatnio do grona ulubionych dałączyła Eva Green. Bardzo mi się podobała (nawet więcej niż bardzo :) ) w równie dobrym filmie "Królestwo niebieskie" (ona chyba jednak była lepsza od filmu :wink: ).

"Królestwo niebieskie" ma dość dziwaczy polski tytuł. Ja bym dał "Królestwo niebios".

--> Kurczę, czekam aż ten film do nas dojdzie, ale chyba się nie doczekam! :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...