Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Rozwiązany: GTX 1080

Polecane posty

1. Przydałaby się - z tańszych, acz niezłych to np. Corsair CX550M (problemem OCZ jest to, że posiada 2 średnie linie +12V o łącznej mocy 432W).

2. Procesor może ograniczać kartę. W zasadzie do GTX 1080 (a poniekąd i GTX 1070) to podkręcone i7-6700K/i7-4770K/4790K są wskazane jako minimum. Ale to wymagałoby wymiany także płyty głównej.

TL:DR Albo wymieniasz prawie wszystkie podzespoły, albo RX 480 to sensowne maksimum pod obecne podzespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma co przesadzać, to nie jest tak, że procesor definitywnie ograniczy kartę i nie ma co kupować do niego GTX 1070. Karta nie rozwinie skrzydeł głównie w grach / miejscach mocno opierających się na procesorze. Przeskok z GTX 760 i tak będzie gigantyczny.

Natomiast GTX 1080 raczej bym już tu nie pakował, bo to będzie przerost formy nad treścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że GTX1080 to może być zbyt wiele, ale wydawało mi się że coś w okolicach GTX980 lub GTX980Ti będzie w porządku. Ale raczej nie ma sensu teraz go kupować skoro zaraz w tej samej cenie będzie GTX 1070.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jeżeli zdecyduję się na 1070 to i tak będzie konieczna zmiana zasilacza. Ten Corsair CX550M, który podał Irenez wydaje się w porządku, ale macie może jeszcze jakieś inne propozycje, mogą być trochę droższe jeżeli mają być lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz by starczył, ale jako że jest wiekowy plus ma ten średniawy podział na 2 linie, to można pomyśleć o wymianie.

Jak chcesz zasiłkę z wyższej półki, to np. XFX XTR 550W lub Corsair RM550X. Jak za drogo to zostaje Corsair albo ewentualnie Cooler Master G550M (aczkolwiek tu ostatnio średnio z cenami). Niegłupią opcją wydaje się też SilentiumPC Supremo M2, ale to nowy zasilacz i brakuje większej ilości dokładnych testów, jak i wrażeń użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...