Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Windows 7 professional

Polecane posty

Przykro stwierdzić, że gram.pl zszedł do poziomu kiepskiego keyshopu, ale taki jest fakt.

1. Windowsa w wersji beznośnikowej możesz zakupić jedynie bezpośrednio od Microsoftu, albo z pudełkiem medialess.

2. Licencja Windowsa wymaga posiadania fizycznego nośnika, faktury od partnera MS oraz CoA/oryginału klucza (2 z 3) w przypadku sprzedaży fizycznej.

3. Windows 7 nie jest dostępny od 2 lat w sprzedaży indywidualnej - od tego czasu był dystrybuowany jedynie w wersji Professional dla partnerów OEM w celu preinstalowania systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jeśli dostaniesz klucz w formie cyfrowej (a nie pudełka) to nie spełnisz warunków. Windows 7 był dystrybuowany w formie cyfrowej (do pobranie od MS) tylko przez Microsoft. Windows 8/8.1 miały już formę dystrybucję w formie pudełkowej (bez płyty - wersja medialess).

Ogólnie w chwili obecnej, żeby móc zainstalować legalnego (w sensie licencji) Windowsa 7 musiałbyś znaleźć nieotwartą wersję pudełkową (w przypadku wersji PL - praktycznie niemożliwe, w przypadku wersji DE/EN bywają niedobitki na ebayach itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie chyba spełniałbyś wtedy dwa warunki, bo według mojego rozumowania ten klucz jest legalny i prawdziwi oraz chyba dostałbyś Fakturę na ten zakup firma o takim stażu na rynku chyba nie pozwoliłaby sobie na taki blamaż. Nie-che cie jedna wprowadzić w błąd dlatego  dam ci to  Microsoft  tel 22 594 10 00  Pomoc tech 22 594 19 99 sprzedaż i Obsługa Klienta 00 800 331 14 12 . dodatkowo pod tym drugim telefonem możesz zadać pytanie  o produkty Microsoft zakupione w innych miejscach niż sklep Microsoft tu masz link do strony z tymi numerami jak tam zadzwonisz to na pewno się  wyjaśnią twoje obawy to w końcu strona Microsftu.

http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/DisplayHelpContactUsPage/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem  choć założę się że 80% mających legalną wersję windows zdobyła go nie do końca legalnie (świadomie czy nie).

Myślę że nie pytając was tu sam bym kupił ten klucz i używał legalnego Windowsa (w sposób nielegalny? takie masło maślane) myśląc że wszystko zrobiłem legalnie.

I skoro byłaby to legalna wersja (rejestracja w MS przebiegłaby jak najbardziej ok) to nie można by mnie było nazwać piratem, natomiast wiedząc to co wiem z- z moralnego punktu widzenia... no cóż jeżeli to jest jedyny spsoób żeby mieć 7-mkę to niektórzy się skuszą - ja w każdym bądź razie (i mam nadzieję że dłuuugo nie) nie mam zamiaru przesiadać się na 8-kę czy 10-tkę bo dla mnie nadal przy 7-ce są to takie systemy jak Millenium dla 98 czy Vista dla XP czyli do ... kitu.

Jeśli nawet się zdecyduję (czego nie potwierdzam) to tu na forum żeby nie zostać wyklętym :cool: nie powiem tego oficjalnie :) 

 

PILNY EDIT!!

Jestem po rozmowie z MICROSOFTEM (jednak zadzwoniłem) i okazało się że Microsoft dał możliwość sprzedaży SAMYCH KEY-ów swoim partnerom - JEST TO JAK NAJBARDZIEJ LEGALNA FORMA!!! po wpisaniu tego klucza na stronie MS można pobrać Windows 7 i zarejestrować LEGALNIE swój system.

Także kolego Sevard i Irenez -NIE MIELIŚCIE RACJI  że nie można - bo można :)

I chyba teraz (nawet jak kupię) NIE BĘDĘ PIRATEM :) JUUPII 

Przez wasze rozterki promocja się skończyła i niestety nie kupię bo już nie ma co :angry:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigh.

Na ww. stronie, można pobrać obrazy ISO Windowsa 7 pod warunkiem, że jest się nabywcą konsumenckiej wersji Windowsa 7 (retail copy). Oznacza to w praktyce, że pobrać można jedynie kopie wersji pudełkowych*, bądź kopiach cyfrowych. Dodatkowo, dystrybucja Windowsa 7 w wersjach konsumenckich została zaprzestana w pażdzierniku 2014 r.

* - to może oznaczać wersję BOX, medialess - w przypadku wersji medialess, zgodność z licencją zapewnia dopiero połączenie faktury/rachunku i certyfikatu/karteczki z kluczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, d_j_siwy napisał:

Jestem po rozmowie z MICROSOFTEM (jednak zadzwoniłem) i okazało się że Microsoft dał możliwość sprzedaży SAMYCH KEY-ów swoim partnerom - JEST TO JAK NAJBARDZIEJ LEGALNA FORMA!!! po wpisaniu tego klucza na stronie MS można pobrać Windows 7 i zarejestrować LEGALNIE swój system.

A z tym to różnie bywa - nie ze wszystkimi kluczami to działa - działa tylko z kluczami z wersji BOX i to też nie ze wszystkimi.

Cytat

Przez wasze rozterki promocja się skończyła i niestety nie kupię bo już nie ma co 

Ona skończyła się dawno temu. Gdy pierwszy raz odpisywałem w temacie link już nie działał, musiałem korzystać z cache'u Google, żeby zobaczyć o co w ogóle chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...