• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin kategorii "Sprzęt i oprogramowanie"   22.03.2016

Regulamin kategorii "Sprzęt i oprogramowanie" Obowiązują wszystkie postanowienia regulaminu głównego Forum Actionum oraz netykieta (KLIK). Zasady dotyczące zakładania nowych tematów. Przed założeniem nowego tematu skorzystaj z forumowej wyszukiwarki (znajduje się TUTAJ), zapoznaj się z przyklejonymi wątkami (na szczycie listy tematów). Nie podczepiamy się pod cudze wątki. Obowiązuje zasada "jeden problem - jeden temat". Pozwala to uniknąć bałaganu, co przekłada się na szybsze rozwiązywanie problemów. Szczególną uwagę zwróć na tytuł zakładanego tematu. Powinien być zwięzły i zawierać podstawowe informacje dotyczące natury problemu (zamiast "Pomocy, karta grafiki nie działa!" lepiej napisać "GeForce 12500 UltraGTX, artefakty w grach"). Nalegamy, aby znajdowały się one w tytule, a nie w opisie, który można zupełnie pominąć. Wątki zatytułowane np. "POMOCY!!!!!!", "Problem z komputerem" będą moderowane lub usuwane. Należy podać wszystkie niezbędne informacje o konfiguracji komputera, to jest: model procesora, karty graficznej, płyty głównej, pamięci RAM, zasilacza, rodzaj systemu operacyjnego (jeżeli nie wiesz jak to sprawdzić-zajrzyj TUTAJ). Możliwie jak najdokładniej opisz swój problem-"cyferki", które dla Ciebie mogą nie mieć znaczenia, mogą innym użytkownikom pomóc rozwiązać Twój problem. Dokładnie opisz kroki, jakie podjąłeś podczas samodzielnych prób napraw (o ile takie kroki poczyniłeś). Jeśli jest cokolwiek o czym chciałbyś powiedzieć ale nie jesteś pewny czy się przyda czy nie to? to napisz ? parę literek więcej twojej klawiatury nie zniszczy, a komuś może bardzo pomóc przy rozwiązaniu Twojego problemu. Jeżeli nie jesteś pewien, co powinieneś umieścić w swoim temacie w dziale Składamy komputer - kupujemy części, zajrzyj do TEGO TEMATU.       Wszelkie uwagi proszę pisać w przeznaczonych do tego tematach: Uwagi i pytania do moderatorów IVlub kierować bezpośrednio do moderacji. Struktura działu i odpowiednie umiejscawianie wątku. W dziale Sprzęt PC rozwiązujemy problemy związane z "hardware"-sprzętem komputerowym. Umieszczamy tu również wątki związane z aparatami fotograficznymi, telewizorami i innymi produktami RTV. Tematy dotyczące kupna nowych podzespołów, peryferiów, próśb o złożenie zestawu komputerowego, wyboru sklepu zakładamy w odpowiednim subforum w dziale Porady dla kupujących - dobór sprzętu. Tematy związane z tak zwanym overclockingiem-podkręcaniem procesorów, kart graficznych, pamięci-zakładamy w subforum Podkręcanie. Tematy przeznaczone do dyskusji o sprzęcie komputerowym prosimy umieszczać w dziale Dyskusje. Tematy o problemach z wirusami, systemami operacyjnymi (tak, Windows to nie sprzęt!), sterownikami zakładamy w dziale Programy. Tematy dotyczące sieci komputerowych, internetu, problemów z modemami zakładamy w dziale Internet i Sieci. Dotyczy to także próśb o pomoc przy kupnie routera/modemu/karty sieciowej i innego tego typu sprzętu oraz wyboru dostawcy internetu. Tematy dotyczące problemó z napisaniem programu, stworzeniem strony internetowej, itp. zakładamy w dziale Programowani i webmastering. Tematy związane z telefonami komórkowymi i podobnymi urządzeniami mobilnymi (tablety, czytniki e-booków, itp.) oraz oprogramowaniem do nich zakładamy w dziale Urządzenia mobilne. Prośby o wycenę sprzętu komputerowego umieszczamy w dziale Wycena.
      Wątki zakładane w nieodpowiednich miejscach będą moderowane lub usuwane. [*]Zasady obowiązujące osoby, które udzielają porad.   Każda porada powinna być przemyślana i uzasadniona, szczególnie w przypadku działań, które mogą uszkodzić komputer. Posty typu "zmień zasilacz" czy "sformatuj dysk" nie będą tolerowane. Jeżeli w wątku inny użytkownik poprosił o podanie pełnej konfiguracji lub modelu konkretnego podzespołu, kolejne posty o tej samej treści zostaną traktowane jako "statsowanie", czyli nabijanie licznika postów.       Wszelkie uwagi proszę pisać w przeznaczonych do tego tematach: Uwagi i pytania do moderatorów IV lub kierować bezpośrednio do moderacji.
Problematyczny

Rozwiązany: [Prawdopodobna] Awaria karty graficznej?

Witam,

Po dłuższym szperaniu po necie w poszukiwaniu odpowiedzi postanowiłem tutaj rozwiać ostatnie wątpliwości.

Parę dni temu wyskoczył mi BSOD z jakimś dopiskiem o awarii, którego nie zdążyłem doczytać, ale zobaczyłem coś z nvidia. Po restarcie komp załadował się normalnie, ale po jakiś 5 min znowu się wykrzaczył. Tym razem już nie miał ochoty się wgrać po dobroci, pojawiało się windowsowe okienko z informacją że Windows nie mógł się poprawnie załadować oraz parę dostępnych rozwiązań.

Zauważyłem też pojawienie się artefaktów w boot screenie ( i tylko w boot screenie ), ale nie standardowych pasów na cały ekran, tylko parę rzędów kropek.

Uznałem że to może być coś ze sterownikami (parę dni temu aktualizowanymi), więc odpaliłem safe mode, użyłem driver cleanera i odpaliłem windowsa normalnie.

I tu pojawia się problem, bo sterowników nie da się zainstalować - tzn. installer odpala się normalnie i coś tam mieli, ale zamiast jak normalnie migać ekranem i zmieniać rozdzielczość, słychać tylko windowsowy dźwięk odpinania urządzenia i ekran po prostu staje się czarny.

Dla pewności zostawiłem go w spokoju na 1,5h , ale nic to nie dało. Po wymuszonym restarcie wszystko się ładuje, ale sterowników brak.

Czytałem że to może mieć też związek z dyskiem, ale to wykluczyłem ( odpalałem na starym z win 7 i dużo starszymi sterownikami, podziałał chwilę i freezował ) albo zasilaczem ( ale nie sądze żeby to było przez niedobory mocy, zasilacz jest może leciwy ale mocny [ BeQuiet, 650W ] ).

Tak więc czy jest jeszcze coś co mogę zrobić/sprawdzić w celu lokalizacji problemu, czy to jednak jest wina karty i jedyne co mi pozostaje to piekarnik?

Parametry

Spoiler

Informacje o komputerze:
    Producent: Gigabyte Technology Co., Ltd.
    Model: EP45-DS3R

Informacje o procesorze:

Intel Core2Duo  E7300

Wersja systemu operacyjnego:
    Windows 10 (64-bitowy)
    NTFS:  Obsługiwane
    Klucze szyfrujące: Obsługiwane 311 0x0 0x0 0x0

Karta graficzna: [ Geforce GTX 460 ]

Sterownik: Podstawowa karta graficzna Microsoft

Nazwa sterownika DirectX: d3d10warp.dll
    Wersja sterownika: 10.0.10240.16384
    Wersja sterownika DirectX: 10.0.10240.16384
    Data sterownika: 21 Cze 2006
    Wersja OpenGL: 1.1
    Głębia kolorów pulpitu: 32 bitów na piksel
    Karta DirectX: Microsoft Basic Render Driver
    Ident. producenta: 0x1414
    ID urządzenia: 0x8c
    Revision Not Detected
    Liczba monitorów: 1
    Liczba logicznych układów graficznych:  1
    Nie wykryto SLI ani Crossfire
    Rozdzielczość głównego ekranu:  1280 x 1024
    Rozdzielczość pulpitu: 1280 x 1024
    Rozmiar głównego ekranu: 14.80" x 11.85" (18.94" diag)
37.6cm x 30.1cm (48.1cm diag)
    Nie wykryto rodzaju szyny głównej
    Ilość pamięci VRAM: 0 MB
    Obsługiwane tryby MSAA:  2x 4x 8x 

Pamięć:
    RAM: 3070 MB

IMAG0947.jpg

0

Skoro artefakty pojawiają się już na splash screenie BIOSu, to zakłądałbym, że sterowniki nie mają nic do tego i problem jest raczej sprzętowy. Masz możliwość przetestować tę kartę na innym komputerze?

0

Tak by było najprościej, niestety nie za bardzo mam taką możliwość ;/

0

Wygrzebałem gdzieś starą kartę ( geforce 260 ) która kiedyś odmówiła współpracy w podobnych okolicznościach i na niej wykonałem próbne wypieki.

Pacjent czuje się dobrze, wszystko gra i buczy, znaczy że reszta podzespołów jest OK i to wina aktualnej karty.

Tak więc chyba wszystko się wyjaśniło, karta idzie do piekarnika a temat można zamknąć.

0

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.