Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Dyskusje okołosesyjne

Polecane posty

Hejka wszystkim, dziś na żydomasońskiej konfie dyskutowaliśmy możliwość wskrzeszenia konceptu Free Sesji w nowej formule - z mechaniką Apo World. Konkretniej, Monster Hearts Free Sesja. Zastnawialiśmy się nad możliwością wprowadzenia koordynatora do spraw fabularnych, który zastąpiłby tradycyjnego Mistrza przy rozwiązywaniu konfliktu interesów i poganiałby graczy do odpisywania. Do rzucania kostkami możnaby użyć dice cloud w stylu tego z maido. Sama specyfika systemu (ruchy konkretniej) jednoznacznie wyznaczałaby możliwości graczy. Wyobrażałem to sobie jako coś w stylu ciągłego intermission z mojego DM. Dodam, że ten post nie jest konkretną propozycją sesji, a raczej spisaniem (bardzo skrótowym) pomysłu, by obudzić dyskusję ;) No i może podpytać czy byłoby zainteresowanie =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, dobrze zatem, kilka dodatkowych informacji...

UAeMm1Zs.jpg

Monster Hearts

To dla wszystkich potencjalnie nowych chętnych zastanawiających się czym do licha jest Monster Hearts albo ApoWorld w ogóle (i jeśli nie zajrzeliście do tematu dyskusyjnego sesji to... polecam nadrobić zaległości ;]) to najpierw post pierwszy i drugi a sam powtórzę jeden element jeszcze raz - to typ sesji dla DOJRZAŁYCH ludzi a gdy przekopiecie się przez linki, sprawdzicie jakie są ruchy to zrozumiecie dlaczego. Skończenie osiemnastego roku życia nie oznacza, że jesteś dojrzałym człowiekiem. Mam nadzieję, że ta wiedza wryje się głęboko w wasze umysły ^_^ Kontynuując na temat samej (free) sesji to jako gracze nie potrzebujecie absolutnie żadnego podręcznika. Wszystko co jest wam niezbędne do grania jest dostępne legalnie, online a prowadzącego was tam linkacza znajdziecie tutaj. A gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem to: podstawy w pigule (bazowe ruchy, zasady levelowania itd.) oraz bazowe skiny (np. wilkołak, wampir, Fey itd.). Jakby komuś było mało do wyboru albo - w co powątpiewam - liczba chętnych byłaby ogromna to tutaj macie dodatkowe, fanowskie skiny (tak jakby klasę postaci). Na chwilę obecną wydaje mi się, że to wszystko a sam oczywiście jestem chętny do gry, mogę nawet pomóc coś przy koordynowaniu np. zbieraniu stworzonych/nazwanych NPCtów w jednym poście wink_prosty.gif

PS. Real men wear pink, mother-truckers.

PS2. Jakby kto pytał ile ta sesja może pomieścić osób (jedna z zasad systemu to, że klasy/skiny nie mogą się dublować) to: jest 10 oficjalnych skinów oraz 15 łatwo dostępnych, online fanowskich - linki do wszystkiego macie w poście powyżej wink_prosty.gif

PS3. Zaklepuje sobie (w sumie skoro sesja może być na forum to jeszcze nie wiem, której płci) inkuba - ten rock and roll band kusi mnie od dawna biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać, że niestety muszę zrezygnować z sesji RPG. Ni ogarnął mnie syndrom "niechcemisie", ale po prostu skonstatowałem, że nie ma obecnie już tyle czasu wolnego, by czynnie udzielać się na sesjach, na forum bywam teraz rzadko a tylko hamuję tempo. Więc dziękuję za zabawę i życzę dobrej rozgrywki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie rzucam info, że jest 1-2 miejsca na MoJu. Osoby, które wcześniej wrzucały karty postaci są proszone o wrzucenie nowej/przerobienie starej, bo z tych czy innych względów wcześniej się nie dostały... Można też zmodyfikować historię o fakt, że sesja już trochę trwa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturano

Aj-waj... Cóż, wielka szkoda, niemniej decyzję całkowicie rozumiem i szanuję. Ze swej strony mogę tylko podziękować ci serdecznie za grę, przeprosić za niespecjalnie szybkie tempo na sesjach i liczyć na to, że kiedyś z powrotem znajdziesz czas aby tu wpaść :D

@Soaps

A czemu mielibyśmy cię nie dopuścić? Kartę zrobić jest naprawdę łatwo, wedle schematu i nie ma zbyt wielu rzeczy, które można zepsuć (głównie, bo nie ma pisania typowej historii). Imo ważniejsze są inne rzeczy, ale o tym już napiszę w temacie dyskusyjnym ;]

W każdym razie będziemy - zarówno ja jak i reszta graczy - na twoją kartę ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda Pięciu Kręgów

Dostępne dwa bilety do krainy fantasy wzorowanej na samurajskiej Japonii. Wymagana chęć dobrej zabawy, przyswojenie kilku zasad i respektowanie regulaminu linii przewozowych. Na wszelkie pytania chętnie odpowie przydzielony do wyprawy przewodnik, a zgłoszeń można dokonywać na tym oto peronie: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=159002

Legend_of_the_Five_Rings_6_by_higherdepths.jpg

Wprawdzie sesja się zaczęła jakiś czas temu, że tak to określę ale z łatwością da radę dołączyć dwóch nowych graczy. Potrzebny minimum jeden ale miejsce w fabule znajdzie się nawet dla trzech osób, choć idealną sytuacją byłoby dołączenie dwóch. Mechanika gry może się na pierwszy rzut oka wydawać skomplikowana ale starałem się wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy z niej i odpowiem na każde pytanie odnośnie rozgrywki czy stworzenia postaci. Ze swej strony deklaruję regularność odpisów - bywało z tym różnie, a ostatnio na forum zaglądam tylko od czasu do czasu ale ponieważ prowadzę Typer Premier League, który wymaga cotygodniowej uwagi to jako MG mogę odpisy zamieszczać nawet co tydzień choć zapewne standardowe dwa tygodnie to najlepszy odstęp czasowy. Zachęcam i zapraszam każdego, nie tylko zmęczonych tradycyjnymi settingami sesyjnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nowa krew do przygód o samurajach/ninja, jak miło! Może do momentu, w którym dadzą swoje karty nie zapomnę zupełnie jaką postacią gram i co w sumie na sesji biega :D

BTW. odnosząc się do postu powyżej - tak, wiem, że zalegam z odpisami a niektóre sesje mają wybitnie długie opóźnienia. Mogę tylko przeprosić i powiedzieć, że mój czas zajmują różne rzeczy, mniej lub bardziej konstruktywne (seriale, gry, studencka sesja).

Zaległości postaram się nadrobić w swoim czasie, dziękuję za cierpliwość ^_^

PS. Bo generalnie tak, zamierzam na Kompanię Cieni odpisać. Muszę znaleźć tylko czas i chęci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotMroku (i chyba się zgodzisz jak posta przeczytasz biggrin_prosty.gif) czasami bywa/odpisuje a czasami nie...

Jestem, bywam, jak nie na forum to na mailu przeglądam co żeście napisali.

Problem mam właśnie z Kompanią Cieni gdzie (przynajmniej z tego co zrozumiałem) wszyscy solidarnie olali biednego krasnoluda i nie bardzo wiem co robić. :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm baaaaaack!

Witam sesjowiczów, tych starszych i tych młodszych, wszystkich z osobna. Niektórzy mnie znają, niektórzy nie. Jedni lubią, inni nienawidzą. Ale skupmy się na sprawie ważnej - postanowiłem wrócić do sesjowania. Uważam, że detox który sobie zafundowałem właśnie mi się skończył i chcę znowu czynnie wrócić do świata sesji. Napisałem już w 3 częściach dyskusyjnych sesji, m.in. Sesja Metro 20XX, Mass Effect Alternative i sesji Stalker. W razie czego, odzywam się jeszcze tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie wiem jak to nazwać, ale mam pewien problem. Tak zatem, w poniedziałek jadę do Niemiec pracować. Niby jakiś Internet tam jest, ale pracuje od rana do późnych godzin nocnych i raczej nie znajdę przez najbliższe dwa tygodnie czasu żeby odpisywać. No, ewentualnie na Maid bo tam chodzą krótkie odpisy. Gorzej natomiast z Monster Hearts, które ma szybsze tempo niż zwykłe sesje także szukam kogoś na dwutygodniowe zastępstwo. Możecie pisać tu, przez PW, jak wolicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miszczu, jak chcesz to możemy dawać dłuższe odpisy, ale zwykle nie wymaga tego sytuacja. Przecież możesz nam dać w czapę na PW. W każdym bądź razie, jeszcze posta przed wyjazdem na MH postaram się naskrobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna sprawa, mam pomysł na całkiem ciekawą (według mnie) grę strategiczną, niestety wymagało by to z mojej strony ogromne ilości pracy, dlatego pytam czy ktokolwiek w ogóle jest tym zainteresowany. Główne cechy mojej gry (mogą zmienić się w trakcie pisania):

1. Cała akcja odbywa się na uprzednio przygotowanej mapie (główna część pracy)

2. Gracz wybiera z którego kraju pochodzą jego jednostki, (USA, Niemcy, etc.) każdy kraj ma plusy i minusy.

3. Czas w którym odbywa się akcja nie jest znany ani ważny (nie ma konkretnego okresu z którego muszą pochodzić jednostki)

4. Każda jednostka ma swoją kartę określającą je właściwości.

5. Tura trwa póki każdy gracz nie wykona ruchu, jeśli gracz będzie nieaktywny przez długi czas, twórca gry (ja) wykona ruch za niego

6. Reszta zostanie ustalona jeśli zainteresowanie moim pomysłem okaże się zadowalające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Nie jest wróżkowo bo wy macie błędna pojęcie o wróżkach wypromowane przez (w kolejności historycznej) kościół chrześcijański, Szekspira, Disneya. Na Fairy Court mamy tymczasem wróżki dużo groźniejsze, bawiące się życiami śmiertelników z czystej nudy, wiecznie knujące przeciw sobie, wredne i okrutne. Noc bez wbicia komuś sztyletu czy to w przenośni czy dosłownie to Noc stracona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (jakiś rok) po głowie toczył Mi się pomysł na dosyć wyjątkowy setting, który rzucam tutaj na wypadek gdyby ktoś (kiedyś, gdzieś) uznał go za interesujący. Chodzi mi tutaj o drugą wojnę światową w klimatach fantasy. Przez fantasy nie rozumiem mechów czy innych wunderwaffe ale czyste fantasy przemieszane z technologiami rodem z lat czterdziestych. Smoki ścierające się z Huraganami czy innymi Messerschmittami, Shermany rzucane po polach bitew przy użyciu telekinezy, elfi Hitler, krasnoludy w Mausach czy inne szarże kawalerii Centaurów z karabinami maszynowymi lub szturmujące falami orki zjednoczone ze zielonym sztandarem i tendencją do czyszczenia kadry oficerskiej żeby czasem który nie wpadł na pomysł przejęcia władzy.

Wracam nigdzieniebyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...