Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malin9191

Problem z instalacją Windows 7

Polecane posty

Witam,

Mam problem z instalacją Windows 7 na nowym komputerze. Po standardowym zrobieniu bootowalnego pendriva ustawiam w biosie botowanie na niego i włącza się instalacja lecz tuż po wyborze języka wyskakuje mi taki oto błąd (zdjęcie w załączniku). Czytałem że to może być problem z SATA i trzeba sterowniki ściągnąć lecz nie wiem gdzie takowe znaleźć.

Moja płyta główna to:

MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX

Windows oryginalny pobrany z MSDNAA.

Czy ktoś z was miał już coś takiego ?

błąd.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na procesorach z serii Intel Skylake instalacja systemu WIndows 7 z nośników USB jest bardzo problematyczna. Najprościej byłoby od kogoś pożyczyć napęd optyczny i zainstalować system z płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dużo zabawy z tymi sterownikami SATA więc po prostu zainstalowałem Windows 10 i wszystko działa :)

Tylko teraz mam trochę inny problem bo komputer w ogóle nie widzi mojej karty graficznej Radeon R9 380 4G. Podłączając kabel DVI do Radeona monitor się w ogóle nie włącza więc podłączyłem do zintegrowanej i działa. W menedżerze urządzeń sprawdziłem czy wykrywa ją chociaż jako nieznane urządzenie ale też nic. Najnowsze sterowniki też zainstalowałem.

Czy ktoś wie może co to może być ?

 

Komputer był kupowany na morele net i kompletowany tutan na forum CD Action w wątku :

Pełna specyfikacja niżej:

 

specyfikacja.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest podłączony.

Hmm zajrzałbym czy jest podłączone zasilanie i czy jest w slocie dobrze zamocowana ale mam takie plomby z morele.net. Ktoś wie czy je można zerwać bez utraty gwarancji ? Bo w sumie są one trochę bez sensu jakbym chciał jakieś komponenty teraz dołożyć a nie mogę skrzynki otworzyć.

PLOMBA.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak była źle karta wsadzona, chłopaki z morele nie postarali się.

 

Jednak zauważyłem kolejny porblem. Tylny wiatrak obudowy nie kręci się. Zaczyna się dopiero kręcić jak ruszę go palcem... Podłączony jest on do wejścia SYSFAN1. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to proszę o informacje.

Wstawiłem film z wiatrakiem  na youtube ponieważ  tutaj nie dało się wrzucić:

a tu pokazane jak była wpięta karta graficzna.

wsadzenie..jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...