Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DaNt

PS4 kolosalny problem

Polecane posty

witam

 

jakis rok temu sprzedalem swoje ps4, niestety oddalem je wraz z swoim profilem na ps poniewaz byly tam gry w wersji cyfrowej jednak to nie stanowi problemu, najgorsze jest to ze zostala tam zapamietana moja karta kredytowa i ten pan ktory odkupil ode mnie ps4 użył jej w celu uzyskania czlonkostwa ps plus na rok co kosztowalo mnie 195zł ktore zostalo pobrane z mojego konta. Moje pytanie pojawia sie teraz, co moge zrobic w takiej sytuacji, nie mam do niego nr telefonu znam jedynie miasto w ktorym mieszka nic wiecej, pisze na konto (moje stare - aktualnie jego) widze ze pogrywa sobie w fife czy gta jednak nie dostaje odpowiedzi od tego pana...

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chargeback + zastrzeżenie numeru karty w banku na dzień dobry.

Jeśli chcesz się bardziej w to bawić (albo bank będzie chciał zgłoszenia przestępstwa na policji), zgłoszenie oszustwa/uzyskania nieuprawnionego dostępu na komisariacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy to pojdzie tak łatwo bo sprzedałem ps4 z istaniejacym profilem, niemniej jednak nie miał prawa użyć mojej karty, dobrze wiedział ze numery karty nie są jego a i tak celowo jej użył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiaj z bankiem tak jak Irenez radzi, masz pełne prawo odzyskać te pieniądze. Poza tym wejdź na swoje konto SEN, zmień hasło i odepnij kartę.

A na przyszłość nie podpinaj fizycznych kart pod konta do gier. Płać wirtualną albo przez PSC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jutro rano od razu pojde do banku poniewaz wlasnie skonczylem zmiane w pracy, mam jeszcze jedno pytanie co im powiedziec? Tak zebym nie wyszedl na kompletnego idioty.

Czy bank moze podac mi informacje w jakis cudowny sposob skad zostala wykonana platnosc tz. o dokladny adres zamieszkania np po adresie ip ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zakwestionować transakcję (w procedurze chargeback/reklamacyjnej) i zgłosić, że osoba nieuprawniona uzyskała dostęp do danych z karty i chciałbyś ją zastrzec (i jeśli chcesz to wystąpić o wydanie nowej). Zasadniczo z punktu procedur banku, nieważne jest, czy ktoś dostał twoje dane na dysku, czy byłeś ofiarą skimmingu, czy też karty użył np. pracownik hotelu/restauracji - oszust.

Bank nie posiada informacji na temat miejsca z którego dokonana została płatność on-line (obciążającym kartę podmiotem jest SCEE).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...