Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cynamonek

Diablo 2 i GameRanger, komunikat Invalid Selection

Polecane posty

Witom wszystkich, nie owijając w bawełnę mam dość nietypowy kłopot z programem GameRanger. Otóż moja oryginalna płyta z grą Diablo 2 Lord of Destruction uległa totalnemu porysowaniu, przez co nie czyta jej żaden napęd, skorzystałem z usługi Battle.netu, która poprzez wpisanie kodu gry i jej dodatku przypisywała ją do mojego konta, przez co mogłem pobrać jej wersję cyfrową (nie lubimy przecież piratów, tak?;) ). Obecnie gra wraz z dodatkiem pobiera mi się automatycznie z patchem 1.14b.

I tutaj zaczynają się schody. Po pomyślnej instalacji tych dwóch programów i próbie stworzenia roomu z tą grą GameRanger wykazał, iż w ogóle nie wykrył jej na moim komputerze w przeciwieństwie do np. Borderlands 2 lub Terrari. Przy próbie ręcznego dodania pliku Diablo 2.exe wyskakiwał błąd nazwany "Invalid selection" i byłem proszony o prawidłowe wybranie pliku gry z rozszerzeniem exe. Ta sama sytuacja powtórzyła się przy wyborze pliku Game.exe, również obecnego w katalogu głównym gry. Związku z tym, iż GameRanger obsługuje Diablo w samej podstawce lub wraz z dodatkiem, bez pozytywnego skutku starałem się podpiąć oba te pliki .exe pod grę "Diablo 2" jak i "Diablo 2: Lord of Destruction".

Próbowałem następujących rozwiązań, jak widać - niepomyślnie:

  • restart komputera,
  • restart GameRangera,
  • reinstalacja GameRangera,
  • reinstalacja Diablo 2 i dodatku,
  • instalacja Diablo, a następnie GameRangera,
  • instalacja GameRangera, a następnie Diablo,
  • próba dodania gry do programu przed instalacją dodatku.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć ten orzech?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zapewne nie grasz już na Windowsie 98, ale na 7, 8 lub 10 przez co mogą być problemy. Pokombinuj z trybem zgodności, może poszukaj jakiegoś programu, który ułatwia uruchamianie starych gier. Pozdro! Diablo II Lord of Destruction to najlepsza giera ever. Każdy urlop kończy się graniem. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...