Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tazz

GOG obrażony na Wiedźmina

Polecane posty

Serwus - po licznych perypetiach z Wiedźminem 3 (jedna z nich o tutaj - 

 Zainstalowałem grę od nowa z płyt, dograłem patche i gram tak sobie, aż do dziś. Zauważyłem, że gog nie uruchamia się z grą (raz tak raz nie, bo często crashuje bez żadnego komunikatu) do tego w grze przegrałem na oko z 5 godzin, a na gogu mam 6 minut i dwa acziki. Żeby było zabawniej, grać mogę normalnie, a na GOGu mam opcję instalacji, mimo, że wcześniej uruchamiałem grę przez niego.

Jak to naprawić, by gog normalnie liczył mi czas, acziki i żeby tam gra była jako zainstalowana? 

PS. Do supportu oczywiście pisałem i nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś w Galaxy opcji "Scan and import folders"? Rozumiem, że ponowna instalacja, ale nie z płyt, a przez Galaxy (= ściągnięcie gry przez Galaxy), nie wchodzi w grę?

Poza tym, klient GOGa nie jest  obowiązkowy, to nie Steam, jak gry przez klienta nie włączasz to raczej nie powinien się sam włączać po uruchomieniu gry. Podobnie jeśli klienta masz włączonego w tle, a grę uruchomisz np. przez skrót na pulpicie - klient może (i raczej tak zrobi) nie wykryć, że uruchomiłeś grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to już mi się nie chce marnować tyle godzin na kolejny reinstall. Ano obowiązkowy nie jest i nie wykrywa. Nie da się czymś z tego zrobić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeinstalować GOG Galaxy, a następnie zaimportować katalog z grą. Być może któraś z bibliotek, z której korzysta GOG się posypała.

3 godziny temu, Blackhand napisał:

Poza tym, klient GOGa nie jest  obowiązkowy, to nie Steam, jak gry przez klienta nie włączasz to raczej nie powinien się sam włączać po uruchomieniu gry.

Steam sam w sobie też obowiązkowy nie jest. Właściwie to jest wymagany tylko w przypadku, gdy gra korzysta z jakichś wbudowanych funkcjonalności Steama (np. w przypadku gier multiplayer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Racja, źle się wyraziłem. Galaxy jest opcjonalny w tym sensie, że póki co żadna gra nie wymaga go bezwzględnie do działania, choć są przypadki, jak 8-Bit Armies, gdzie bez Galaxy funkcjonalność jest ograniczona (w przypadku w.w. - brak dostępu do multi), no i osiągnięć nie nabije się uruchamiając grę bez pośrednictwa Galaxy. Steam - zależy od gry, jak napisałeś, z tym, że gry trzeba pobierać i instalować przez Steama, nie ma alternatywnego sposobu (jak GOG Downloader czy direct download na GOG).

@Tazz

Niestety, to się zdarza, może w Galaxy miałeś ustawiony inny język gry, niż wersja zainstalowana z płyt? Teraz to już chyba musisz czekać na skończenie pobierania, chyba, że przeinstalujesz z płyt, wgrasz patche i sprawdzisz przed importem, czy w Galaxy masz dobrze ustawiony język gry. Jesteś pewien, że pobiera? Bo przy imporcie plików, jeśli dobrze pamiętam, pokazuje się komunikat "downloading", mimo, że tak naprawdę Galaxy nic nie pobiera, a po prostu przenosi/sprawdza pliki gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosło, sprawdziło i dopiero pobiera, więc jestem pewien niestety.

 

EDIT:

Ja Wam powiem, że całkiem nie rozumiem tego goga. W czasie gry wyskoczyło, że zdobyłem aczika, potem patrzę, a tu dalej 6 minut na gogu i dwa acziki. To tak zbugowana platforma jest? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...