Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tazz

GOG obrażony na Wiedźmina

Recommended Posts

Serwus - po licznych perypetiach z Wiedźminem 3 (jedna z nich o tutaj - 

 Zainstalowałem grę od nowa z płyt, dograłem patche i gram tak sobie, aż do dziś. Zauważyłem, że gog nie uruchamia się z grą (raz tak raz nie, bo często crashuje bez żadnego komunikatu) do tego w grze przegrałem na oko z 5 godzin, a na gogu mam 6 minut i dwa acziki. Żeby było zabawniej, grać mogę normalnie, a na GOGu mam opcję instalacji, mimo, że wcześniej uruchamiałem grę przez niego.

Jak to naprawić, by gog normalnie liczył mi czas, acziki i żeby tam gra była jako zainstalowana? 

PS. Do supportu oczywiście pisałem i nic

Link to comment
Share on other sites

Próbowałeś w Galaxy opcji "Scan and import folders"? Rozumiem, że ponowna instalacja, ale nie z płyt, a przez Galaxy (= ściągnięcie gry przez Galaxy), nie wchodzi w grę?

Poza tym, klient GOGa nie jest  obowiązkowy, to nie Steam, jak gry przez klienta nie włączasz to raczej nie powinien się sam włączać po uruchomieniu gry. Podobnie jeśli klienta masz włączonego w tle, a grę uruchomisz np. przez skrót na pulpicie - klient może (i raczej tak zrobi) nie wykryć, że uruchomiłeś grę.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to już mi się nie chce marnować tyle godzin na kolejny reinstall. Ano obowiązkowy nie jest i nie wykrywa. Nie da się czymś z tego zrobić? 

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj przeinstalować GOG Galaxy, a następnie zaimportować katalog z grą. Być może któraś z bibliotek, z której korzysta GOG się posypała.

3 godziny temu, Blackhand napisał:

Poza tym, klient GOGa nie jest  obowiązkowy, to nie Steam, jak gry przez klienta nie włączasz to raczej nie powinien się sam włączać po uruchomieniu gry.

Steam sam w sobie też obowiązkowy nie jest. Właściwie to jest wymagany tylko w przypadku, gdy gra korzysta z jakichś wbudowanych funkcjonalności Steama (np. w przypadku gier multiplayer).

Link to comment
Share on other sites

@Sevard

Racja, źle się wyraziłem. Galaxy jest opcjonalny w tym sensie, że póki co żadna gra nie wymaga go bezwzględnie do działania, choć są przypadki, jak 8-Bit Armies, gdzie bez Galaxy funkcjonalność jest ograniczona (w przypadku w.w. - brak dostępu do multi), no i osiągnięć nie nabije się uruchamiając grę bez pośrednictwa Galaxy. Steam - zależy od gry, jak napisałeś, z tym, że gry trzeba pobierać i instalować przez Steama, nie ma alternatywnego sposobu (jak GOG Downloader czy direct download na GOG).

@Tazz

Niestety, to się zdarza, może w Galaxy miałeś ustawiony inny język gry, niż wersja zainstalowana z płyt? Teraz to już chyba musisz czekać na skończenie pobierania, chyba, że przeinstalujesz z płyt, wgrasz patche i sprawdzisz przed importem, czy w Galaxy masz dobrze ustawiony język gry. Jesteś pewien, że pobiera? Bo przy imporcie plików, jeśli dobrze pamiętam, pokazuje się komunikat "downloading", mimo, że tak naprawdę Galaxy nic nie pobiera, a po prostu przenosi/sprawdza pliki gry.

Link to comment
Share on other sites

Przeniosło, sprawdziło i dopiero pobiera, więc jestem pewien niestety.

 

EDIT:

Ja Wam powiem, że całkiem nie rozumiem tego goga. W czasie gry wyskoczyło, że zdobyłem aczika, potem patrzę, a tu dalej 6 minut na gogu i dwa acziki. To tak zbugowana platforma jest? 

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...