Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doma96

Płyta główna + procesor + ram do 2200 zł

Polecane posty

Witam.

Chciałbym zwrócić się z pytaniem ws. podzespołów składających się z płyty głównej, procesora i pamięci ram. W głównej mierze sprzęt byłby wykorzystywany do grania oraz, żeby służył co najmniej 2/3 lata. Budżet to maksymalnie 2200 zł.

Myślałem nad i5 6600, ponieważ nie będę podkręcał oraz dwoma kośćmi ramu 8GB DDR4 2400 Mhz lub 2800 Mhz CL14. Problem mam z doborem płyty głównej, najtańsza oparta na chipsecie Z170 byłaby to ASRock Pro 4S, ale nie wiem czy nie warto byłoby wziąć jakąś lepszą, niewiele droższą.

A może też rozważyć opcję: 2x 8GB DDR4 2133 Mhz i tańsza płyta główna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do procesorów z zablokowanym mnożnikiem nie ma większego sensu brania płyty z chipsetem Z170, wystarczy np. taka kombinacja: http://www.morele.net/inventory/info/tb30lh/

Jak komputer ma być do gier, to nie ma już do czego dokładać. :) A jak wygląda reszta komputera, z którym płyta ma pracować?

PS: Pamięci mają taktowania 2666 MHz, ale przez ograniczenia chipsetu będą pracować na 2133 MHz (nic nie szkodzi, wpływ szybkości RAM-u na wydajność kompa jest marginalny). Wybrałem je dlatego, że mają świetną cenę, i aż szkoda ich nie wziąć, a nuż kiedyś więcej MHz przyda się na innej płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Onarion

W takim razie myślałbym nad MSI B150 PC Mate oraz Corsair Vengeance LPX DDR4 2133MHz CL13 lub Kingston Savage DDR4 2133MHz C13 oczywiście 2x 8GB. Aktualnie planuję zakup sprzętu, dopiero za 2 miesiące kupiłbym te podzespoły, więc nie skorzystałbym z tej pamięci ram co podałeś, bo zapewne cena wróci do standardowej.

Reszta komputera to: Asus Radeon R9 280 3GB, Cooler Master G650M 80+ Bronze 650W, SSD Kingston HyperX 3K 120 GB i 2 HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz zakup za dwa miesiące to nie ma sensu rozważać tego teraz - ceny wielokrotnie się zmienią.

Z płyt na B150 zasadniczo poza GA-B150M-D3H sens ma w zasadzie MSI Night Elf (brak M.2, ale lepsza dźwiękówka) lub jeśli potrzebujesz drugiego złącza PCI-E x16 to MSI Z170A Gaming Pro. B150 PC Mate jest budżetową płytą ATX, za którą nic nie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...